Sada je: 24 lip 2026, 10:15.

BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Solea » 07 pro 2009, 12:29

mozemo vec laganini o keksicima, medenjacima, stangicama, linzerima..... :)


bozicni - 2008.
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Potica » 07 pro 2009, 12:32

:D
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la babalu » 07 pro 2009, 12:39

i ja kazem :D bas sam sinoc virila da vidim ima li topic jer je vrijeme za trazmisljanje sto i kako :mah
ja bum standardno makovnjacu i orahnjacu a za sitne se jos premisljam :D
sve ideje dobro dosle!
kaj bu te vas dvije?? :mah
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Potica » 07 pro 2009, 12:43

Nemam pojma :dunno rekla sam da neću pretjerivati ali sam na godišnjem od 21.12. ;)
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Solea » 07 pro 2009, 12:47

:p
sta niste otvorile same topik, sad ceo svet mora znat da ja ne razmisljam o bozicnim kolacicima sredinom rujna :lol



sta cu? hm, ovako bujne maste i otvorena eksperimentiranju ove cu godine vjerojatno, za promjenu, napraviti - paz sad!

medenjake, orascice, islere, neke lincere i tako to :snjesko
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Crazy Daisy » 07 pro 2009, 12:47

ja sam izvukla jedan prastari i super jednostavan recept za kvazimedenjake i trenutno sa davimo u njima


MEDENO SRCE

1,5 jogurt čaša šećera
1,5 jogurt čaša mlijeka
2,5 jogurt čaša brašna
3 žlice ulja
1 žlica dodatka za medenjake (kotany)
5 žlica pekmeza (neka je rjeđi i kiseliji)
1 mala žlica sode bikarbone


Sve izmiješati i izliti pola smjese u tepsiju, staviti da se zapeče. Premazati sa pekmezom, gore naribati 100g mliječne čokolade. Izliti drugi dio tijesta i ispeći do kraja. Preliti čokoladnom glazurom. Rezati na kocke.
Kome se da može kolač narezati i pojedinačno kockice prelijevati glazurom. Tako je efektniji.
Zadnja izmjena: Crazy Daisy; 07 pro 2009, 12:48; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Kris2 » 07 pro 2009, 12:48

Ja isto ne namjeravam pretjerivati, ali sam već jučer sko ro išla kupiti suho voće za onaj engleski kolač koji se radi ranije :mrgreen: .
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Solea » 07 pro 2009, 12:50

hehe, ne bih se iznenadila da sam ih i prosle godine nabrojala bas ovim redom :mrgreen:

:nosibor

aauuuu kris, dobro si me sjetila! moram napraviti kvas za onaj kruh prijateljstva! ja ga o bo za vam !
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la sandram » 07 pro 2009, 12:51

Ja svake godine kazem da necu pretjerivati, a onda me ponese... :mrgreen:
Djeca nisu bojanke. Ne mozemo ih ispunjavati svojim omiljenim bojama.
Avatar
sandram
pahuljica
 
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:46

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Solea » 07 pro 2009, 12:55

sandram je napisao/la:Ja svake godine kazem da necu pretjerivati, a onda me ponese... :mrgreen:


x

:mrgreen:
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la sandram » 07 pro 2009, 12:56

Sole, hocemo svekrvino oko ;)
Djeca nisu bojanke. Ne mozemo ih ispunjavati svojim omiljenim bojama.
Avatar
sandram
pahuljica
 
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:46

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Solea » 07 pro 2009, 12:58

sandra, ajmo mu prvo dat neki niknejm :sajkosnjesko
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la sandram » 07 pro 2009, 12:59

pa jel nismo rekle punjene smokve.
Djeca nisu bojanke. Ne mozemo ih ispunjavati svojim omiljenim bojama.
Avatar
sandram
pahuljica
 
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:46

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Solea » 07 pro 2009, 13:01

a jesmo?! ;) dobro je, odlicno sam stratala u ovaj topik :lol
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la olja » 07 pro 2009, 13:28

a sta fali svekrvinom oku? :mrgreen: doduše, ja taj kolač znam pod nazivom kravlje oko.
sve ti je to isto :lol

za ovu NG cu sigurno raditi neku od ovih cokoladnih torti koje su u posljednje vrijeme iznikle na ovom pdf-u i sve me mame podjednako - i ona nugat torta i ona kimina s nescafeom i ona koja mi je uvijek u mislima - tartuf torta.
vec mi je zlo :lol
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la dunja » 07 pro 2009, 14:00

cure kak se zovu oni sitni kolačići - tijesto je više sušeno sa orasima a gore premazano snijegom od bjelanjaka, onak su tanki, režu se na uske komadiće
i recept bih za to neki dobar
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29566
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la sandram » 07 pro 2009, 14:05

Djeca nisu bojanke. Ne mozemo ih ispunjavati svojim omiljenim bojama.
Avatar
sandram
pahuljica
 
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:46

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la dunja » 07 pro 2009, 14:08

je, to je to
hvala sandra
nisam znala uopće pod kojim imenom bih to tražila
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29566
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Kris2 » 07 pro 2009, 14:10

Ja imam te štangice od bake recept (ispadnu onakodosta tvrdo sve skupa, ali meni su odlične) Ne vidim Sandrin link, pa ako su različite napišem
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la dunja » 07 pro 2009, 14:11

Kris napiši
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29566
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Kris2 » 07 pro 2009, 14:32

Štangle od čokolade

15 dag oraha
15 dag mrvica
20 dag šećera
3 rebra čokolade
1 jaje i 1 žumanjak
Malo soka i kora od limuna

Zamijesiti i tanko razvaljati

Glazura:
1 bjelanjak
Šećera koliko primi
Sok od pola limuna

I to se tako miješa (da bi bilo najbolje ručno molim lijepo, s kuhačom :mrgreen: )

Namaži glazuru na razvaljano tijesto, reži štangle i suši u pećnici.
Pazi da glazura ne potamni.
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Potica » 07 pro 2009, 14:49

Te orah štangice je radila mamina teta njam kak je to fino :dada možda ih i napravim ove sam se godine opskrbila orasima. ;)

I htjela bi napraviti Kakao gumbeke ali u kremu ide jedno jaje samo ovako :/ jel postoji neki recept bez sirovog jaja?
http://www.kuharica.hr/recepti/kolaci_i_deserti/kakao_gumbeki.html
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Kris2 » 07 pro 2009, 14:58

Potice, ja u takve suhe kolače koji se ne kuhaju, izbacim jaje i sipnem malo više ruma za povezivanje :mrgreen: - zato ih sad ne radim da mi se djeca ne nacvrckaju :lol
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la dunja » 07 pro 2009, 14:59

Kris hvala ti.
Mislim da sam ja jela one u kojima nema čokolade, tako da mi je sandrin recept nekako bliži onome kaj tražim.
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29566
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Arkana10 » 07 pro 2009, 15:02

Solea je napisao/la:
sandram je napisao/la:Ja svake godine kazem da necu pretjerivati, a onda me ponese... :mrgreen:


x

:mrgreen:

;)
samo se nadam da mi je beba dovoljno dobro opravdanje da me ne ponese :)
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Arkana10 » 07 pro 2009, 15:03

Crazy Daisy je napisao/la:ja sam izvukla jedan prastari i super jednostavan recept za kvazimedenjake i trenutno sa davimo u njima


MEDENO SRCE

1,5 jogurt čaša šećera
1,5 jogurt čaša mlijeka
2,5 jogurt čaša brašna
3 žlice ulja
1 žlica dodatka za medenjake (kotany)
5 žlica pekmeza (neka je rjeđi i kiseliji)
1 mala žlica sode bikarbone


Sve izmiješati i izliti pola smjese u tepsiju, staviti da se zapeče. Premazati sa pekmezom, gore naribati 100g mliječne čokolade. Izliti drugi dio tijesta i ispeći do kraja. Preliti čokoladnom glazurom. Rezati na kocke.
Kome se da može kolač narezati i pojedinačno kockice prelijevati glazurom. Tako je efektniji.

ovo mi super zvuci.
a mora taj kotany zacin ili mogu nesto sto imam kod kuce? ;)
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Crazy Daisy » 07 pro 2009, 15:09

ima tih smjesa začina za medenjake raznih proizvođača - svejedno je :mrgreen:

mala napomena: pekmez ide i u tijesto i za mazanje.
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Potica » 07 pro 2009, 15:25

Kris2 je napisao/la:Potice, ja u takve suhe kolače koji se ne kuhaju, izbacim jaje i sipnem malo više ruma za povezivanje :mrgreen: - zato ih sad ne radim da mi se djeca ne nacvrckaju :lol

:5
Sigurno bi klinci bili barem malo mirniji ;)
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Potica » 07 pro 2009, 15:28

Crazy Daisy je napisao/la:ima tih smjesa začina za medenjake raznih proizvođača - svejedno je :mrgreen:

mala napomena: pekmez ide i u tijesto i za mazanje.


Ja ne stavljam u tijesto pekmez :dunno
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la MMI » 07 pro 2009, 15:32

ove medenjake moram probati :kiss
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Sljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.