Postao/la boysmama » 13 tra 2010, 07:11
LTL, mislim da ticino uopće ne smije u hladnjak, a pogotovo ne u škrinju... vidjela sam na onim filmićima na youtube-u da ga slastičari drže u kantama (kupovni) na policama u skladištu, a u receptu piše na suhom i hladnom mjestu... to nije pokvarljiva smjesa jer je praktički sami šećer pa isto kao što i šećer u prahu može stajati vani, brijem da i ticino može duuugo... ja sam ga oblijepila plastičnom folijom da se ne suši i stoji mi u elementu u kuhinji... onda se režu komadi po potrebi i samo se malo zagrije u mikrovalnoj (10 sekundi) da ponovno postane podatan za rad...
e, sad, ovo je bila teorija, a o praksi bi možda to o duljini čuvanja ticina ipak trebali pitati nekoga tko se s njim duže bavi npr. irenu, ali nje nema baš sad kad nam treba... ma, javit će se već ona...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.
"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)