Sada je: 25 lip 2026, 03:15.

Polaznici glazbenih škola

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la elizabeta » 15 tra 2010, 13:21

Hajdi - super ti je Lucija :srca mogu mislit kako si ponosna mama
Oduševio me ovaj Gershwin :)

"... upoznah i zlo i gore, prijetile mi noćne more, ali gle, na svoj usud hud - ja nasadih konjski ud" (spomen na Vesnu Parun)
Avatar
elizabeta
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1750
Pridružen/a: 13 pro 2004, 15:27
Lokacija: Na trapezu

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Zoila » 15 tra 2010, 22:17




dugo nisam otvorila ovaj topik, i bas sam uzivala s ovim filmicima! Preslatka je! A i vidi se u nogicama dok svira Gershwina kak prati ritam cijelim tijelom (negdje oko 1:12 il 1min 20 sek, tako nekako ..) :srca :ljubav
Viva el Će!
Avatar
Zoila
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 04 svi 2006, 08:47
Lokacija: room for improvement

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 16 tra 2010, 00:31

večeras idem u Poreč :-)


:dada sjetila sam se! Moj mali je isto na koncertu sada. Nadam se da nije zaspao.

A sutra je natjecanje. Samo mu zelim nakon sto odsvira svoje vidjeti onaj zar u ocima. Ostalo me bas briga.
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la kimama1 » 16 tra 2010, 17:10

jel se javio? kako je prošlo? sinoć je bilo super. brdo klinaca :lol
BAKA - NALIJA
Avatar
kimama1
obična palunkica
 
Postovi: 12975
Pridružen/a: 09 sij 2003, 09:49

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 17 tra 2010, 18:40

Super super je proslo!! prvi je u svojoj kategoriji :joy
Ali najvaznije je to sto je cijelo vrijeme blistao, bio tako veseo, puno jeo i jedva cekao da konacno odsvira. Imao je onaj sjaj nakon svirke. Imao ga je cijelo vrijeme!
Do neba mi je drago sto je iskusio da se njegov trud itekako isplatio.

Nisam, iskreno, uopce ocekivala da ce tako dobro proci. Bas su dobro svirali ostali klinci. No ziri je kasnije komentirao da su oni ocijenili glazbenika, potpunog, a nije ih se toliko dojmila tehnicki usavrsena izvedba nekih....

Tako ga sutra ceka jos jedan put u Porec na svecani koncert. I mene.
Ajoj, ne znam kako cu to izvesti s bebom, ostalima i mm koji je tamo negdje daleko u bijelom svijetu :/
Zadnja izmjena: An; 17 tra 2010, 19:00; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 17 tra 2010, 18:41

sinoć je bilo super. brdo klinaca


:lol

moj kaze da je koncert bio odlican, a i dojmila ga se minutaza svirke. Pitao se koliko taj covjek mora vjezbati kada mu program traje sat i pol :lol
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 19 tra 2010, 08:05

bravo bravo čestitamo!
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Nana1971 » 22 tra 2010, 08:54

cestitam i ja, zadivljena sam!
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24556
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 27 tra 2010, 08:40

Jucer je, prvi puta, uz sve moguce i nemoguce vrste kirurga spomenuo i da zeli biti glazbenik :mrgreen
Valjda se ipak nece ispisati ove godine
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Nana1971 » 27 tra 2010, 09:08

dr. Burke :dada operira srca i svira saks :)
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24556
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 27 tra 2010, 10:27

:lol
mama se ne bi prevec zalila :mrgreen
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Neda3kids » 07 svi 2010, 13:26

Zovnuli me ovdje da ćete mi vi najbolje preporučit neku knjigu, note za učenje blok flaute. Davno sam ja to svirala, sve zaboravila, ali imamo je doma i klinci bi htjeli naučit. Cure, u stvari.
A sad idem čitat topic i divit se malim muzičarima. :mah
"I had found my true place in the world, the place I fit, the place I shined." slika
Avatar
Neda3kids
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 19 sij 2005, 16:54

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 07 svi 2010, 21:06

O draga Nedo, ovdje ti je staro drustvo s nekih drugih topica :kiss

Sad ce ti Hajdi sve rec. Ona je sva u frulici :joy
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 11 svi 2010, 14:35

Mi imamo "Vesele note" od Natalin Tomšič. Od istog autora još postoji "Šola za flavtico/blokflavto (c-sopran)". Postoji i "Blokflavta za začetnike". Hrvatsku literaturu ne poznam. Imamo drvenu dvodijelnu sopransku blokflautu od Moecka, njemački prstomet.

I još par linkova koje sam našla na hr forumima (do sad nam nisu trebali).

http://www.dolmetsch.com/cfingerchart.htm
http://www.wfg.woodwind.org/recorder/

Naš učitelj koristi još puno neke njemačke literature i nota.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Dobri andjeo » 13 svi 2010, 17:11

jel se netko sprema na audiciju ? kod nas je 13.6 pa cemo na audiciiju za pocetni razred.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 14 svi 2010, 14:20

Evo Lucija opet. Duo i trio.

http://www.youtube.com/watch?v=YIvzxYBG1l8
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la mimi321 » 14 svi 2010, 15:27

Dobri andjeo je napisao/la:jel se netko sprema na audiciju ? kod nas je 13.6 pa cemo na audiciiju za pocetni razred.


Mi ćemo se vjerojatno okušati. Jel može netko ukratko opisati kako to izgleda i da li se potrebno posebno pripremiti. U školi su mi rekli provjera sluha i ritma :dunno .
C. skorpion 2007.
D. vaga 2002
Avatar
mimi321
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 659
Pridružen/a: 27 ožu 2007, 14:26

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Dobri andjeo » 14 svi 2010, 15:58

mi se necemo nis spremat.trebaju otpjevat dvije pjesmice i to nesto s ritmom je kao prof. nesto od kucka a dijete mora ponoviti tako nesto. mislim da nemas kaj se pripremat, il imas ili nemas sluha :whew
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Kris2 » 17 svi 2010, 12:30

Kod nas je isto u 6. mjesecu audicija i sinko je odlučio da ide na violinu, curka se još nije izjasnila tj. vjerojatno neće jer želi svirati bubnjve, a to se kreće kasnije. Obzirom da je pjevao solo sad na školskoj priredbi pretpostavljam da neće biti problema bar s tim dijelom na audiciji
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Nana1971 » 17 svi 2010, 13:00

hvata me sjeta kad pomislim da cemo u 6. mjesecu vratiti posuđeni instrument u skolu i da nece vise doma svirati :| sad ju maltretiram svaki dan da mi svira, da nahranim dusu :)
tjesim se da nam ostaje klavir koji ionako radije svira. I da, ako netko ima note za Belinu uspavanku (Bella's Lullaby) iz filma sumrak, jako bih bila zahvalna. Vrlo marljivo svira sve melodije (kojih se dokopala) iz sumraka :lol
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24556
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 25 svi 2010, 14:41

Draga Nana - steta sto ostavlja cello. Ali to je muka ziva, puno puno truda i ako nije prva ljubav kao klavir - nista

... moj se prosli tj. nauzivao nevjezbajuci (bili u skoli u prirodi)..
a danas smo konacno kupili bic (novcima koje je osvojio u Porecu)

:kiss
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 25 svi 2010, 16:18

čestitam za bicikl :srca
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Zoila » 26 svi 2010, 13:23

Hajdi je napisao/la:Mi imamo "Vesele note" od Natalin Tomšič. Od istog autora još postoji "Šola za flavtico/blokflavto (c-sopran)". Postoji i "Blokflavta za začetnike". Hrvatsku literaturu ne poznam. Imamo drvenu dvodijelnu sopransku blokflautu od Moecka, njemački prstomet.

I još par linkova koje sam našla na hr forumima (do sad nam nisu trebali).

http://www.dolmetsch.com/cfingerchart.htm
http://www.wfg.woodwind.org/recorder/

Naš učitelj koristi još puno neke njemačke literature i nota.


super, hvala i u ime moje djece! Naime nedavno je mladji sin trazio da mu kupimo blokflautu. Poceo je uciti uz neku knjigu (crvena, knjiga + blokflauta 100kn u knjizari) - i bas rado svira. Pokazala sam mu Ninine filmice na jutubu i ostao je zadivljen. Ona mu je sad inspiracija :ljubav
a sad i stariji sin hoce blokflautu ...

jos malo pa cemo imati trio: mama na didg-u drzi ritam, a decki sviraju melodije na blokflautama :joy
Viva el Će!
Avatar
Zoila
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 04 svi 2006, 08:47
Lokacija: room for improvement

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 26 svi 2010, 13:58

a vile okolo plesu :mrgreen
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 27 svi 2010, 09:27

Hvala na komplimentima, Zoila :srca Lucija svira flauticu, a Nina violinu. Želim vam puno uspjeha!

Lucija s slijedećom školskom godinom kreće na prečnu flautu ... baš me zanima kako će to ići. Ko za vraga se baš sad promijenio zakon o glazbenim školama pa se ona upisuje po programu 6+2 (6 godina niži stupanj i 8 godina viši stupanj), a dvije godine na kljunastoj flauti joj se ništa ne računaju.

Nina ostaje po starom programu 4+2 i upisuje 5. razred violine.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Dobri andjeo » 13 lip 2010, 08:43

prosli smo na audiciji i upisali glazbenu skolu :nana sada smo pocetnicki razred . :1
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Nana1971 » 13 lip 2010, 08:55

a zvoncica je jucer polozila komisijski ispit i zavrsila osnovnu glazbenu :) Koncert je odsvirala super, etidu tak-tak (koliko je vjezbala, rekla bih da je i nju odsvirala super :lol s obzirom na ulozeni trud), zavrsna ocjena 4, solfeggio i zbor 5, opci uspjeh - 5.
Sljedeci tjedan vracamo instrument u skolu i to je to.
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24556
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Dobri andjeo » 13 lip 2010, 10:32

kako ti se cini vas instrument, jel tezak za nauciti, jel treba puno vjezbat, dal se brzo vide rezultati naucenog. mi moramo odabrati instrument gdje ce se odmah vidjeti rezultat, a ne da prodje godina dok nece znat bar jednu pjesmicu odsvirat.
ima volju za klavir no kako je za njega uvijek guzva razmisljam sto bi jos mogli, neki dakle instrument koji ce brzo dat rezultat , inace bi ona odmah odustala. klavir je za to super, a za druge ne znam
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 13 lip 2010, 11:20

Zar odmah morate odabrati instrument ako ste upisali pocetnicki?
Gudacki instrumenti sigurno nisu u skupini na koju ciljas ako zelis brze rezultate....

Nana - bravo za zavrsenu OŠ!

.... ali i meni je zao sto ste vratili instrument. :hug no ona je sigurno presretna i zadovoljna nakon odlicno obavljenog posla!

Svoju curku nisam uspjela nagovoriti... mozda najesen pokusamo. I violina je definitivno otpala.

Kris - jeste li se upisali?
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la eli » 13 lip 2010, 11:56

DA, a blok flauta za početak pa kasnije da se prebaci na neki drugi puhački?
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 46 gostiju.