Sada je: 24 lip 2026, 10:15.

ticino masa + ideje i savjeti za ukrasavanje

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: ticino masa

PostPostao/la LTL » 20 tra 2010, 17:08

meni je baš preslatka,kak lijepo gleda ;) :dada
već ste pisale ,ali sam zaboravila :oops: ,kak si dobila tu boju ovćice,ko boja kože?
i kako se uopće napravi ovčica,daj neki link ,molim te :kiss
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ticino masa

PostPostao/la boysmama » 21 tra 2010, 00:11

LTL, boja ovčice je bakrena boja (ton kože)... barem meni tako piše na bočici... a link za ovčice sam stavila neki dan tu na 3. stranici ;)
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ticino masa

PostPostao/la babalu » 21 tra 2010, 07:44

ajme koja dobra ovcica!!!! :1 odlicno!!! preslatka je :dada
i cipelica mi je super!

Mrdji,jesi bojala cipelicu ili je ostala ovak natur?
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: ticino masa

PostPostao/la LTL » 21 tra 2010, 09:03

boysmama,kako je prošao ročkas,je idržao buttercream na jogobelli,nije procurilo na ticino?
ove ovćice su drukćije,ova baš ima vunu :lol bakrena boja u gelu ,gdje si kupila?
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ticino masa

PostPostao/la boysmama » 21 tra 2010, 17:30

LTL je napisao/la:boysmama,kako je prošao ročkas,je idržao buttercream na jogobelli,nije procurilo na ticino?
ma, i nije nešto dobro prošao, mm je imao saobraćajku kad se je vraćao s bundeka (jer nas je kiša otjerala) :/ ali, ništa strašno... inače, torta se super održala, ticino uopće nije bio tvrd nego se je lijepo rezao, čak je bio i ukusan, onako kao oni bomboni od spužve... ali nije nam se nešto slavilo ni jelo, a i L je sve to skupa osjetio i cijeli je dan prokmeljio...

boje sam kupila u "sve i svašta"
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ticino masa

PostPostao/la LTL » 21 tra 2010, 20:39

boysmama,joj,baš mi je žao :hug nadam se da tm dobro!
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ticino masa

PostPostao/la boysmama » 21 tra 2010, 23:48

je, sve je u redu, malo je natučen... ništa strašno... drugi ročkas će biti bolji, nadam se :mrgreen
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ticino masa

PostPostao/la LTL » 01 svi 2010, 01:59

torta gotova :znoj
stavila sam sliku na ukrašavanje torti,tu stavljam cvijetiće
slika
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ticino masa

PostPostao/la Liv Tyler » 01 svi 2010, 08:52

ne mogu se nadiviti! bravo! :mase
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Ideje za ukrasavanje ...

PostPostao/la babalu » 17 svi 2010, 14:33

torti,kolaca,pita,pudinga ,suflea :cool bakanalija svih vrsta,od ribe preko mesa do egzotike :lol :dada
a da ne zjapi prazno evo jedna moja stara fotka :mrgreen



slika
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: Ideje za ukrasavanje ...

PostPostao/la Krumpirić » 17 svi 2010, 14:56

meni su isto primamljivije za jesti ove slasne :lol neusporedivo
nego ove ticino
al to je baš da se djeca razvesele, eventualno da obilježe neku prigodu tipa vjenčanje (glavna torta), ispod je totalno normalna obična torta od jagoda-nije spektakularna, al ni loša-obična voćna torta (na peppu mislim)
inače, možeš staviti ispod najbolju i najsočniju tortu na svijetu-šta ne :mrgreen
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Ideje za ukrasavanje ...

PostPostao/la babalu » 17 svi 2010, 15:08

ma lijepe su i ove sa ticinom naravno ali najbitnije je (meni osobno)da su kucni uradak jer ove koje se kupe vani u slasticarnici ili kod susjede slasticarske nisu sigurno kvalitetne kao bas ,bas domace jer se inace nebi isplatile prodavati tj. bile bi preskupe! :dada
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: Ideje za ukrasavanje ...

PostPostao/la mamin slatkiš » 17 svi 2010, 15:13

super tema i ja radim sve sama torte kolacice i tako ne ispadne bas uvik najbolje ali bar je domace ako ne nista.. :proljece
slika
Avatar
mamin slatkiš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 329
Pridružen/a: 13 lis 2009, 13:41
Lokacija: ST

Re: Ideje za ukrasavanje ...

PostPostao/la LTL » 17 svi 2010, 21:41

babalu,jel to ono s grisom :D super izgleda :mah
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: Ideje za ukrasavanje ...

PostPostao/la Ina66 » 17 svi 2010, 22:15

clafoutis od breskvi?

ja se volim igrati s tortama, zbog djece, naravno. s ticinom sam probala raditi jednom i nije mi nešto napet :dunno
peppi (tj. krumpirićki :mrgreen ) i mrđi skidam kapu
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Ideje za ukrasavanje ...

PostPostao/la babalu » 18 svi 2010, 07:18

LTL,da to je onaj s griuom :dada

Ina ,to je ovaj viewtopic.php?f=63&t=56954

ja se jos nisam upustila u izradu ticina iako sam kupila i boje i secera kao u prici ali s figuricama necu nit pokusavati ,ja bum se bacila na naivu :lol

mmar,ma samo ti stavi slike,kaj mislis da nasi uradci uvijek savrseno ispadnu,kaj got :lol
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: Ideje za ukrasavanje ...

PostPostao/la Mrđi » 18 svi 2010, 09:10

Eto i nije dobro napravit super tortu. dobila narudzbu od necakinje da joj napravim malog konja za rodjendan :drink

evo ovo je moj "alat"
slika
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ticino masa

PostPostao/la Mrđi » 20 svi 2010, 12:22

evo sam po narudzbi maloj necakinji napravila konjica za tortu
slika
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ticino masa

PostPostao/la † nina i nika » 20 svi 2010, 13:40

Super ti je konjic! :) Nikako da sjednem i da se pozabavim malo vise figuricama. Uvijek mi ispadnu nekako tupasto. Ovaj tvoj konjic bas moze posluziti za one torte "my little pony" :)
Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Re: ticino masa

PostPostao/la LTL » 20 svi 2010, 20:16

mrđi,ode ti u slastičare,ma predobar ti je konjić :dada :proljece
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: Ideje za ukrasavanje ...

PostPostao/la beammama » 20 svi 2010, 21:33

Evo par fotki Benijeve prvopričesničke torte. Torta je na 3 kata. Donji je od oraha - četvrtasti, srednji švarcvald - okrugli i gornji bijeli biskvit s kakao kremom u obliku srca.
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
Edit: stavila sam veće fotke. Kad kliknete na fotku otvori veću fotku u imageshack-u.
Zadnja izmjena: beammama; 24 svi 2010, 23:40; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: ticino masa

PostPostao/la JednomCuPostatiMama » 21 svi 2010, 00:23

divan konjic :5
JednomCuPostatiMama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 913
Pridružen/a: 02 lip 2003, 16:52

Re: Ideje za ukrasavanje ...

PostPostao/la Krumpirić » 21 svi 2010, 22:40

:mrgreen
Zadnja izmjena: Krumpirić; 23 svi 2010, 08:45; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Ideje za ukrasavanje ...

PostPostao/la tratinčica1711 » 22 svi 2010, 23:36

Irena- može recept one čokoladne tortice s jagodama?? Čini mi se da je jurić bio u pitanju.. tnx :kiss
F- 2009. :belji
L- 2012. :mali
Avatar
tratinčica1711
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2269
Pridružen/a: 02 ožu 2009, 11:57
Lokacija: živim u oblacima..

Re: Ideje za ukrasavanje ...

PostPostao/la tratinčica1711 » 23 svi 2010, 23:21

Krumpi zašto si obrisala slikicu? Baš je bila lijepa torta :)
Još jedno pitanje... kad radite s "domaćim" :) ticinom, tj. kad ga sami pravite koliko ga bude? 1 kg? ja sam prošli put kupila, al sad ću praviti...
F- 2009. :belji
L- 2012. :mali
Avatar
tratinčica1711
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2269
Pridružen/a: 02 ožu 2009, 11:57
Lokacija: živim u oblacima..

Re: Ideje za ukrasavanje ...

PostPostao/la boysmama » 24 svi 2010, 07:54

nema me neko vrijeme i vi odmah natučete novi topic :lol

krumpi, vidjela sam tvoj suuuper uradak peppe, svaka čast :1
beammama, trebalo je tu truda, bravo :joy

mrđi
, stara, konjić ti je mrak mrakova... zakon si i tvoje ideje su mi super...

babalu, slasno izgledaju breskvice, nema što...

mi smo imali krstitke za vikend, pala je i tortica iz ticina, budem stavila slike uskoro kad nađem vremena...

tratinčice
, ja sam radila prvi put ticino sa duplom dozom jer sam imala tortu na kat (znači 2 kg), a sad za krstitke samo sa 1 kg šećera u prahu (jedna doza) i sasvim je dovoljno za pokrov + figurica koliko ti srce hoće... imaš onaj recept na coolinarki, mislim da se zove: provjeren recept za savršenu ticino smjesu... meni je odličan :dada

edit: evo, našla link: http://www.coolinarika.com/recept/provj ... icino-masu
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ticino masa

PostPostao/la boysmama » 24 svi 2010, 07:59

mrđi, tek sad vidim, konjić ti je savršen :5 imamo još jednu profićku, svaka čast
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: Ideje za ukrasavanje ...

PostPostao/la irena11 » 24 svi 2010, 09:22

tratinčica1711 je napisao/la:Irena- može recept one čokoladne tortice s jagodama?? Čini mi se da je jurić bio u pitanju.. tnx :kiss


jurić je bio milka torta.... evo recept i presjek kada sam pravila mami za rođendan

MILKA TORTA

Biskvit:
5 bjelanjaka, 5 zlica secera, 5 zlica mljevenog petit keksa, 5 zlica mljevenih ljesnjaka, pola praska za pecivo
izmutiti cvrst snijeg od bjelanjaka, dodati secer, keks, ljesnjake i prasak za pecivo
(peci 3 puta - da se dobiju 3 biskvita)

Fil:
15 zumanjaka i 20 dkg secera dobro izmutiti, dodati 10 zlica gustina
sve to ukuhati u 7 dcl mlijeka
u hladan fil dodati: 20 dkg margarina, 10 dkg mljevenog petit keksa, 10 dkg mljevenih ljesnjaka i krupno naribanu bijelu i mlijecnu milka cokoladu

slagati na tacnu: biskvit, fil, biskvit, fil, biskvit, ostatak fila
ukrasiti po zelji

slika


a ona čokoladna sa jagodama je bila za andreinu baku anicu, za njen rođendan...onu koju smo pravile kao košaricu sa 3 klupka vune

napisat cu ti recept veceras

pravile smo jednu torticu za godisnjicu braka prosli vikend - švarcvaldicu slika, moramo usavršiti bubamare, ali ispala je ok...zadovoljne smo
slika
11.08.2000. MIHAEL_mamin mali covjek
11.07.2003. NIKA_mamina princeza
Avatar
irena11
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 224
Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:21
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Ideje za ukrasavanje ...

PostPostao/la Masha » 24 svi 2010, 09:40

irena, samo jedno pitanje: za koliki pleh ti je ovaj biskvit za milka tortu?
Avatar
Masha
dzkić više tekućine
 
Postovi: 1933
Pridružen/a: 27 ruj 2005, 18:48

Re: Ideje za ukrasavanje ...

PostPostao/la irena11 » 24 svi 2010, 09:57

paa cca mozes od 20x20 do 25x25 ili cak i okruglu 25-30 cm promjera...ovisi, ako je veći kalup bit će malo niža, a ako je manji, bit će viša...ali kako god...jako je fina i ukusna

prilagodi si nekoj tacni koju imas i na koju planiras staviti tortu nakon sto ju ispeces :)
slika
11.08.2000. MIHAEL_mamin mali covjek
11.07.2003. NIKA_mamina princeza
Avatar
irena11
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 224
Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:21
Lokacija: Slavonski Brod

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.