Sada je: 24 lip 2026, 11:34.

ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Masha » 11 ruj 2010, 13:17

Mala Sirena, odlična je! :5 izgleda jako njami, koja je to torta?
Avatar
Masha
dzkić više tekućine
 
Postovi: 1933
Pridružen/a: 27 ruj 2005, 18:48

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la MMI » 11 ruj 2010, 13:23

baš lijepo izgleda
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la ivancica » 11 ruj 2010, 14:35

:5

a posebno za ovo
mmar je napisao/la: neka obična mama


:lol ;)
slika slika
Avatar
ivancica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 02 vel 2010, 18:10
Lokacija: Kaštela

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la MalaSirena » 12 ruj 2010, 12:40

Mmar, dvorac je skroz fora, pomalo burtonovski :) :5


Moja torta je bila sastavljena od dvije biskvitne rolade premazane mojim domaćim pekmezom od šljiva kojima sam obložila dno, vrh i bočne stranice, a u sredini je krema od brašna, šećera, pudinga od vanilije i maslaca te po sredini gusto poredane banane u četiri reda. Vulkan sam napravila od natrganih keksa koje sam imala doma (McVities, Paris s čokoladnom kremom i Jaffa) koje sam natrgala, namočila sokom od naranče i pomiješala s ostatkom kreme te ubacila u zdjelicu u kojoj je bila čašica za žesticu da dobijem grotlo vulkana.
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Anamija » 19 ruj 2010, 13:14

Iako je rodendan bio davno- ljeti, proslava za drustvo ce biti danas.
Odabrala je temu u igraonici- gusare.
Pa smo tome prilagodili i tortu :)

gusarski kovceg s blagom (kako nigdje nismo uspjeli naci zlatne novcice, mi smo improvizirali sa zlatnim polugicama :mrgreen
slika

karta
slika

slika

gusarica
slika
Maratonka 2003
Jesenkica 2007
Avatar
Anamija
oprezno optimistična
 
Postovi: 533
Pridružen/a: 03 svi 2007, 20:46
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la irena11 » 20 ruj 2010, 20:38

pozdrav svima......nikako da se javim...škola je počela, a imam novog prvačića.....

evo i prve Barbie.....kolegica je pravila tortu, mi smo samo pomogle sa ukrašavanjem

slika
slika
11.08.2000. MIHAEL_mamin mali covjek
11.07.2003. NIKA_mamina princeza
Avatar
irena11
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 224
Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:21
Lokacija: Slavonski Brod

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la sandram » 20 ruj 2010, 22:06

Kovceg s blagom mi je bas fora.
Sve torte su mi mrak, cure svaka cast!!!

Irena, zasto se ne prikljucis mamama prvasica na skolarcima?
Djeca nisu bojanke. Ne mozemo ih ispunjavati svojim omiljenim bojama.
Avatar
sandram
pahuljica
 
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:46

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la irena11 » 21 ruj 2010, 16:59

evo nove tortice...
ovaj put smo bile turbo brze sa ukrašavanjem.....jer su već kasnili na ručak..... :D



slika
slika
11.08.2000. MIHAEL_mamin mali covjek
11.07.2003. NIKA_mamina princeza
Avatar
irena11
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 224
Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:21
Lokacija: Slavonski Brod

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 21 ruj 2010, 17:08

:bravo :bravo
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 21 ruj 2010, 20:22

ajde ga stavi , izgleda mi '' čvrsta'', a takva mi baš treba.
u potrazi sam za rec. :dada
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 21 ruj 2010, 20:22

:shock
di ti je nestao post? :strah
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la olja » 21 ruj 2010, 20:22

Madir je napisao/la:ajde ga stavi , izgleda mi '' čvrsta'', a takva mi baš treba.
u potrazi sam za rec. :dada

i ja isto, al me na drugom topicu niko ne ferma :lol
samo da nije ona griz torta :)
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la irena11 » 21 ruj 2010, 21:42

Madir je napisao/la::shock
di ti je nestao post? :strah


neznam...vjerovatno je izbrisan od strane moderatora....napisat cu recept, torta je jako fina...malo je skuplja jer svasta nesto ide unutra, ali je jako jako fina i dosta velika...promjer je 30cm, a i visina je poprilično velika
slika
11.08.2000. MIHAEL_mamin mali covjek
11.07.2003. NIKA_mamina princeza
Avatar
irena11
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 224
Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:21
Lokacija: Slavonski Brod

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la olja » 26 ruj 2010, 12:33

Za Martin 4. rodjendan, po njenoj zelji
morski svijet:
slika
i kravica :)
slika
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 26 ruj 2010, 12:35

:bravo :bravo :bravo :bravo
suuuuuuuper je.
A sad receptić na sunašce.
Mene konkretno zanima biskvit, a ni krema nije na odmet. :mrgreen
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la MMI » 26 ruj 2010, 12:38

super :dada
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la sj » 26 ruj 2010, 12:41

Olja bravo! Ova kravica je pretpostavljam jako mlada, još ne daje mlijeko? :lol
Avatar
sj
Parkovi i nasadi
 
Postovi: 18826
Pridružen/a: 10 vel 2003, 07:59

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la olja » 26 ruj 2010, 12:59

:lol da, to je zapravo telence :p

Madir, mene pitas za recept? Ako mene pitas:
torta "Kravica" je po receptu za Sladoled tortu (recept je ovdje negdje pri sredini stranice), a "Morski svijet" je po Micinom receptu za Snickers sa ovog topica.
Fondan je onaj homemade, s glicerinom (prvi put sam ga sad radila i znam da cu ga sigurno opet raditi :dada ).
A ako nisi mene pitala, onda nema veze :lol
:mah
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la babalu » 26 ruj 2010, 13:27

Olja,majstorice,di si dosad???
krasno si napravila,bas mi se svidja i kravica je mrak,nema veze sto nema sise :mrgreen
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 26 ruj 2010, 14:52

fe-no-me-nal-no!!!!!!!!
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la LTL » 26 ruj 2010, 14:56

:klanja
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Solea » 26 ruj 2010, 14:57

olja, jako slatko! :)
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Krumpirić » 26 ruj 2010, 15:31

olja :srca
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 26 ruj 2010, 15:31

olja je napisao/la::lol da, to je zapravo telence :p

Madir, mene pitas za recept? Ako mene pitas:
torta "Kravica" je po receptu za Sladoled tortu (recept je ovdje negdje pri sredini stranice), a "Morski svijet" je po Micinom receptu za Snickers sa ovog topica.
Fondan je onaj homemade, s glicerinom (prvi put sam ga sad radila i znam da cu ga sigurno opet raditi :dada ).
A ako nisi mene pitala, onda nema veze :lol
:mah

Da, da tebe OLja.
Tnx. :mah
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la olja » 26 ruj 2010, 15:37

Tip:
kako se fondan u kontaktu sa slagom topi, a sladoled torta je cijela od slaga, nakon sto je provela noc u zamrzivacu, tortu sam oblozila smjesom od umucenog maslaca, secera u prahu i mlj. keksa pa tek onda na to nanijela fondan :up

Hvala, cure :srca
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la mrava » 26 ruj 2010, 17:45

olja, ovaj morski svijet je baš nešto po mom guštu, prekrasno! Kravica je preeeeeslatka!
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la giami » 28 ruj 2010, 09:37

da i ja ubacim svoje torte :)

ovo je prva torta koju sam radila s ticino masom (kad mi je šogorica rodila, za dolazak kući)

slika

ovo je mom zimskom sineku za 6. rođendan

slika

a ovo je od zadnjeg vikenda kad je moja princeza slavila 9. rođendan (iako je ročkas bio u 7-om mjesecu)

slika

slika
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Beppa Joseph » 28 ruj 2010, 09:40

Giami, stvarno su prekrasne. Zimska je moj favorit. :dada b
:luv Post 21,6
Avatar
Beppa Joseph
normalna mama
 
Postovi: 8112
Pridružen/a: 17 ruj 2008, 10:59

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la I-STA » 28 ruj 2010, 10:09

Ako je ovo prva, onda mislim da će 10. trebat na izložbu. Ovo (i sve ostalo) mi je prelijepo, a kladim se da je i ukusno.
Zadnja izmjena: Solea; 28 ruj 2010, 12:46; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: obrisana fotka
Stalno me prati sreća, al' nikako da me stigne
Avatar
I-STA
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 885
Pridružen/a: 25 srp 2009, 21:29
Lokacija: U RINFUZI

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Solea » 28 ruj 2010, 12:49

ponavljam, replicirajte bez kopiranja fotki!


giami, zimska je i moj favorit, divna!
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 0 gostiju.