Sada je: 12 kol 2026, 10:55.

VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la amadea » 10 pro 2011, 18:17

Čitam svoj post od prije nepunih mjesec dana i moram priznati da sam više nego zadovoljna napretkom svog bebača.
Obavili smo preglede i vježbali s terapeutima u Rijeci, a zatim i na Goljaku.
Glavica je sada potpuno sigurna u svim položajima i pokretima. Pogled fiksira gotovo trenutno.
Okreće se s leđa na trbuh, za sada samo preko lijevog boka, a ja potičem drugu stranu.
Nožice lovi rukama i pokušava ih primaknuti ustima, guzu odiže od podloge.
EEG je uredan, ali zbog premalog otvora fontanele moramo na magnetsku rezonanciju. :place

Ono što me i dalje brine je izvijanje i česta ukočenost pri samovoljnom pokretu. Dok miruje ili mu ja pomičem ruke i noge potpuno je opušten, osim što se povremeno odupire pokretu, a čim poželi doseći predmet ukoči mišiće i pokret nije sasvim gladak. Čini mi se da ponekad i ne pokušava dohvatiti igračku, jer mu je teško pomaknuti ruku. Terapeuti kažu da ga treba razgibavati, ali kako da mu pomognem da on sam opušteno krene u pokret? Molim vas, pomozite mi savjetom! Za sljedeće vježbe naručeni smo za više od mjesec dana, a privatnik smatra da ja to sve mogu sama. :/
optimist
oštrozubićka
brzić
Avatar
amadea
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 13 stu 2011, 09:01

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la Tanja77 » 14 pro 2011, 10:02

Amadea drago mi je da napredujete, samo ga ti razgibavaj a opušteni pokreti bi trebali doći sami od sebe, ne vjerujem da ti tu možeš išta pomoći osim da ga vježbaš. Sretno s magnetskom i mi bi je trebali sad ponoviti nakon tri godine a to mi je teška muka kako to izvesti. A uspit ćemo nekako, trebam se sad zapisat, navodno se više ne čeka toliko dugo.
Inače kod nas je stanje standardno, uslijedile su vrtićke viroze pa malo slabije vježbamo al to je valjda i normalno prvu godinu dok ne stekne imunitet. Ja svome kad ima temperaturu radim samo pasivne vježbe razgibavanja tek kad ozdravi nastavljamo starim tempom.
Pozdrav svim ostalim vježbačima!
Tanja77
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 191
Pridružen/a: 08 sij 2010, 19:03

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la amadea » 14 pro 2011, 16:46

Tanja, hvala na odgovoru! Svaki svoj slobodni trenutak njegove budnosti koristim za vježbu. Primijetila sam da se, vrlo brzo nakon što ga pustim samog na podu, počne okretati izvijajući i dohvaćati predmete ukočenim ručicama. I u potrbušnom položaju je dosta ukočen. Tada ga podignem u tzv. C položaj i čekam da se smiri, a onda nastavljamo borbu zajedno.
Za magnetnu rezonanciju su mi najavili čekanje od mjesec, mjesec i pol. Zašto misliš da nećeš uspjeti ponoviti pregled sa svojim sinom?

Pozdrav svim vježbačima i od mene!
optimist
oštrozubićka
brzić
Avatar
amadea
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 13 stu 2011, 09:01

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la Tanja77 » 14 pro 2011, 21:10

Zato šta mora zaspati i odspavati nekih 40 min. u bučnom stroju a kod nas u Splitu ne daju anesteziju već samo nekakvi blagi sedativ. Kad je imao osam mjeseci jedva sam ga uspila uspavati i onda mi se probudio usred snimanja pa smo nakon par sati opet sve ponavljali. I onda smo to jedva odradili a kamo li sad kad ima skoro četri godine i od prije trećeg rođendana uopće ne spava po danu. A ništa tulumarit ćemo tu večer prije snimanja pa će valjda uspjeti nekako zaspati tamo. Nadam se da je tvoj maleni malo veća spavalica pa ćete vi to odraditi bez problema a negdje se i daje anestezija a opet da i imam tu mogućnost ne znam bili bi je prihvatila.
Tanja77
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 191
Pridružen/a: 08 sij 2010, 19:03

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la amadea » 14 pro 2011, 22:25

Hm, spavanje... S EEG-om smo imali sreće jer je odspavao svoje rekordne dnevne 43 minute. Rečeno mi je da prvi pokušaj ide sa sedativom, a ako ne uspije, onda daju opću anesteziju. Razmišljala sam o tome, ali nisam pitala, smijem li odbiti pregled ako ne uspije bez opće anestezije.
optimist
oštrozubićka
brzić
Avatar
amadea
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 13 stu 2011, 09:01

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la noemi2010 » 26 pro 2011, 09:06

Drage moje samo da vas pozdravim i zaželim sretne blagdane i velike uspjehe u novoj godini :)
Mi smo dobro, često vas povirim kako ste, ali sam ja napokon došla sebi i ne gledam malenoj svaki pokret... hvala vam puno na velikoj potpori!!!!!
noemi2010
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 13 lip 2010, 22:23

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 31 pro 2011, 17:05

Je li netko iz Pule možda?
Dakle tu se vježba u vtiću za Cerebralnu paralizu na Verudi.
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la amadea » 01 sij 2012, 09:58

Obavili smo pregled magnetskom rezonancijom i dobili nalaz koji je, kako doktor kaže, ne odličan, ali vrlo dobar.
Sve zajedno za mene je bilo vrlo stresno. Cijelo jutro smo proveli čekajući pregled pedijatra i mućkanje sirupa, a zatim se u zadnji čas vozili na drugi kraj grada gdje je magnet. Naravno, bebe mi je tijekom vožnje zaspao i nije bilo šanse da ga probudim. Kad smo došli, doktorica je hladno odmahnula rukom - ništa od toga, čim oni ubiju oko, ne možemo ga uspavati. Vrlo poticajno. :conf No, srećom je ostatak ekipe bio uporan (divni ljudi) i nakon sat vremena ljuljuškanja i maženja je utonuo. Bilo mi ga je jako teško gledati kako spokojno spava dok oko njega tule brodske sirene. Tanja77, sada znam o čemu govoriš. Mislim da bi se bez uspavljujućeg sredstva svatko probudio.
Za nalaz sam trebala nazvati tri dana kasnije. Od osam ujutro do podneva sam nazivala jer nikako nisu uspijevali uloviti doktora. Što je najgore, sestra mi je odmah dala do znanja da "tu nešto nije u redu" i da će mi to doktor protumačiti. :ajme U ta četiri sata izvrtila sam sve najgore varijante i dijagnoze za koje znam. Na koncu me on (relativno) umirio rekavši da je nalaz uredan, osim što je interhemisferna pukotina šira od uobičajene i da ne trebamo na daljnje pretrage, nego samo na redovne kontrolne preglede kod neuropedijatra i neka samo dalje vježbamo.
Trebam li zatražiti drugo mišljenje? Nije da ovom liječniku ne vjerujem... ne znam ni sama. Nisam odahnula i to mi ne da mira.

Dodatno me zabrinjava izvijanje koje se ne smanjuje, a nakon svakog vježbanja kao da je još ukočeniji. Privatna terapeutica (konačno sam našla dobru) je optimistična, ali ja nikako da se opustim. :/
Zadnja izmjena: amadea; 14 sij 2012, 17:21; ukupno mijenjano 1 put/a.
optimist
oštrozubićka
brzić
Avatar
amadea
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 13 stu 2011, 09:01

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la Tanja77 » 01 sij 2012, 12:28

Kao prvo svim malim i velikim vježbačima i njihovim mamama i tatama želim sve najbolje u Novoj godini.
Amadea žao mi je što te nalaz uznemirio ali ako doktor kaže da je nalaz uredan onda pokušaj i ti biti optimistična. Uvijek možeš zatražiti i druge mišljenje čisto da ti budeš mirna. Ja nisam doktor al to što je ta pukotina malo šira ne vjerujem da bi to trebalo biti nekakvi veliki problem pogotovo kad doktor kaže da ne trebate nikakve dodatne preglede. Mome je nalaz daleko od urednog, atrofija cijele desne strane s par šupljina i cista pa opet klinični s obzirom na taj nalaz nije toliko loše. Ima malo slabiju motoriku, lijeva ruka i noga su slabiji al opet uz vježbu to nije toliko izraženo i kod njega je to diskretnija hemipareza, a što je najvažnije u ostalim područjima je u skladu s vršnjacima tako da mislim da kod vas na kraju uz vježbu bi to trebalo biti sve u redu pogotovo što su terapeutica i doktor optimistični.
Rezultati vježbanja se ne vide preko noći tako da ako ti se sad i čini da se ne mičete s mjesta nakon nekog vremena ni rezultati neće izostati.
Tanja77
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 191
Pridružen/a: 08 sij 2010, 19:03

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la martina mama » 01 sij 2012, 14:29

Svim vjezbacima zelimo da uspjesnu vjezbacku godinu, osvajanje velikih i malih ciljeva uz puno smijeha i radosti!!!
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la MaminMacak » 02 sij 2012, 10:21

Svim dragim mamama koje smo ovdje virtualnu upoznali, kao i njihovim bivsim ili sadasnjim vjezbacima zelimo puno srece i uspjeha u Novoj godini!

Amadea, i ja se sjecam da se moj T znao jos dosta dugo izvijati tj. to nije prolazilo s vjezbanjem unatoc tome sto je sve pokrete ispravno savladavao. Mozda sada nekada i ne razlikujes izvijanje iz protesta koje je normalno i prisutno i kod zdravih beba. Ja znam da ja recimo i sada kada vec skoro godinu i pol ne vjezbamo poludim cim mi zabaci glavu unazad :)

Za mir u tvojoj glavi ja bi potrazila drugo misljenje, ali najvaznija od svega vam je dobra terapeutica jer kao sto i sama znas nalazi su jedno, a klinicka slika je ovdje puno vaznija od nalaza :dada. Tu vrijednim vjezbanjem mozete cuda napraviti, tako da se i doktori zacude da je to moguce. Drzite se :hug.
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la amadea » 14 sij 2012, 17:18

Obuzeta svojim mislima potpuno sam smetnula s uma da pišem na samu Novu godinu. Pridružujem se dobrim željama svim vježbačima i njihovim obiteljima!

Cure, hvala vam na razumijevanju i podršci.
S nalazom MR uskoro idem neuropedijatrici pa ću vidjeti što će ona reći. Ako budem tražila drugo mišljenje obratit ću se klinici dr. Sabola. Koliko čujem, on je najbolji za ova pitanja. Ako imate koji prijedlog, recite.
Novog napretka u motorici kod mog bebača za sad nema, kao da je stagnirao nakon naglog napretka na Goljaku. Može li problem biti u tome što terapeutica radi po Vojti? Sad sam već uvjerena da je nakon tih vježbi on ukočeniji i jako razdražljiv. Usprkos njenom dugogodišnjem iskustvu i dojmu koji ostavlja da zna što radi, pomaka nema. :/
Još se ne može okrenuti s trbuha na leđa, jer kad je na trbuhu ručice uporno drži savijene u laktovima, a lice zabija u podlogu. Nožice lijepo podvuče pod trbuh, guzu zanjiše na pravu stranu, ali ne uspijeva se okrenuti zbog ruku. Nebrojeno puta sam mu "pokazala" kako ih treba držati, mamila ga igračkama, dudom, sama legla s jedne njegove strane, ali on će se radije na trbuhu zarotirati za 90 stupnjeva i praktički dopuzati do mene, nego se okrenuti s trbuha na bok. Ako ispred njega stavim igračku, podigne se na podlaktice, ponekad i na dlanove i jednom rukom dohvaća igračku. U tom se položaju zna i zaigrati.
Terapeutica ga postavlja u četveronožni položaj. Opet noge drže, a ruke popuste i glavica pada na podlogu.
Jedina svjetla točka mi je što se nakon tretmana bioterapijom potpuno opusti, čak se ni ne izvija... ali niti ne radi što bi trebao...
optimist
oštrozubićka
brzić
Avatar
amadea
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 13 stu 2011, 09:01

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la angel » 16 sij 2012, 15:15

:mah

Nisam prije ovdje pisala iako smo vježbači.Sa vježbama smo dosta kasno krenuli ali hdB da smo krenuli i napredak je i više već dobar. Mrvica ima 17 mjeseci ,počela je praviti prve korake.Uz namještaj već duže vremena hoda a ima 10 dana se pusti i napravi 3-4 samostalna koraka. Inače je hipotona a ono što me sada brine je to što joj stopala idu unutra.Teta na vježbama nas uporno savjetuje da maloj kupimo cipelice i da bude u njima cijeli dan,i da bi najbolje bilo uzeti valekove cipelice.Dosta sam čitala po forumu i svuda da je najbolje da je dijete boso što više,da ta spuštena stopala će se ispaviti ili neće do treće godine bez obzira nosila cipelice ili ne. Sa tetom sam od početka zadovoljna ali sada ovo s cipelicama ne znam šta da mislim :dunno
Zanima me vaše mišljenje,cipelice:da ili ne
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la Tanja77 » 17 sij 2012, 00:14

Angel dobro došla! Drago mi je da malena napreduje a za cipelice ne znam što bi ti savjetovala. Pošto je već počela hodati trebat će joj cipelice i za vani pa bi bilo dobro da to budu ortopedske. A sad da cijeli dan bude u njima stvarno ne znam, moj je isto kad je prohodavao bio bos a kasnije sam mu nabavila ortopedske papučice za po kući i cipele. Ako ti je preporuka fizijatra za cipele ne moraš ih kupovati već ih možeš dobiti preko doznake. Inače Valekice po mjeri su dosta skupe a brzo se i prerastu pa kad imaš to pravo zašto ih kupovati.
Amadea žao mi je što stojite na mjestu. Inače mi smo radili Vojtu godinu dana i dosta smo napredovali a sad upoznala sam mama na Goljaku koji nisu bili zadovoljni Vojtom i prešli su na Bobath tako da je to sve individualno a mislim da dosta ovisi i o terapeutu. Inače Vojta dosta izmori dijete, meni je terapeutica rekla da 15 min Vojte umori kao 45 min vježbanja po Bobathu pa ti je vjerovatno zbog toga razdražljiv. Mi smo isto mjesecima vježbali i nije bilo nikakvih pomaka onda se naglo dogodio skok, nadam se da će i kod vas biti tako.
Tanja77
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 191
Pridružen/a: 08 sij 2010, 19:03

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la Fantasy » 17 sij 2012, 00:43

Tanja, jel vi još koristite one ljepljive trake? Jel ima koristi od njih? Kako je J.? Ide u vrtić? Sve najbolje vama i svima u Novoj... :kiss
Avatar
Fantasy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1167
Pridružen/a: 28 ožu 2010, 20:49

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la angel » 17 sij 2012, 09:14

Tanja hvala ti :kiss Znam da su skupe cipelice,na doznaku idu sa dvije godine a ona ima 17 mjeseci. Ne znam šta bi rekla jer ona još većinom puže i hoda uz namještaj,tu i tamo napravi 3-4 koraka.Ovaj mjesec idemo na kontrolu pa ću viditi da odemo i ortopedu po mišljenje.
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la Tanja77 » 17 sij 2012, 11:22

Fantasy koristili smo ih do ljeta al onda mu je počelo zbog vrućine smetat, osula bi mu se koža pa smo napravili pauzu. I nakon što smo prestali dosta dugo mu se vukao taj osip po ruci. Je pomagalo mu je, ruka je bila aktivnija, ali sve su to samo male nijanse. Baš sam mislila pitati terapeuticu da ih opet počmemo koristiti. Dobro smo, ide u vrtić svaki dan od 9 do podne, super mu je, voli i dobro se uklopio. Dosta je samostalniji od kada ide, pere sam ruke, skida cipele, oblači papuče, lijeva mu malo teže ide, ali nakon malo truda i nju uspije ubući. Tako da sve u svemu sam zadovoljna. Kako M. ima li kod vas što novoga?
Angel ne mogu se sad sjetiti ali mislim da smo mi dobili cipelice i prije od dvije godine, mislim negdje sa 20 mjeseci. A čini mi se da sam i na Goljaku vidila mlađu djecu u cipelicama, tako da se raspitaj a nije ti loše da pitaš i ortopeda za mišljenje.
Pozdrav svima!
Tanja77
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 191
Pridružen/a: 08 sij 2010, 19:03

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la Fantasy » 17 sij 2012, 19:59

A ortoza jel djeluje? Kak to ide, nosi ju non stop ili?
M. se razbrbljala i nadoknađuje propušteno, sad već broji do 20, na engl. do 10 i zna već oko 20 životinja na engl., a 6-7 na njem. :luv , stalno nešt komentira, uglavnom su to još neke rečenice koje je čula, ali napreduje. Socijalizacija je isto krenula, dva dana tj. je s tetom, jer radim SRV, ide i 1 ili 2x tjedno u igraonicu na 2 sata u vrtiću i super joj pomoglo da riješi neke svoje strahove, više ne paničari pred strancima, ne srami se. Prošli tj. smo našli dobrog def. tu u blizini i genijalno se igrala s njim, a prvi put ga je vidla, to je još nedavno bilo nepojmljivo. Čak je neki dan surađivala po prvi put na fizikalnoj u Poliklinici, teta nam je padala u nesvijest od iznenađenja, dosad je bilo urlanje. A motorika je isto nešto bolje, polako radimo na stajanju, kažu da nije loše za početak. Dobila je na okretljivosti u trupu, a to je bio SF, a i rukice bolje koristi. Uglavnom, zadovoljni smo, zadnjih pola godine nam je stvarno procvala. Samo nek nastavi dobrim putem.
Avatar
Fantasy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1167
Pridružen/a: 28 ožu 2010, 20:49

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la Tanja77 » 19 sij 2012, 19:29

Drago mi je da M. dobro napreduje. Super za malenu pričalicu a drago mi je da i na drugim poljima napredujete. Super da se oslobodila i napokon prihvaća vježbe nadam se da će to i dalje ići na bolje.
Ortozu nosimo samo po kući, žulja ga i ne uzlazi u zimsku cipelu morali bi nabaviti cipelu broj veću, dobro to i ne bi bio problem nego se naša neuropedijatrica i ne slaže s mišljenjem ovog ortopeda s Goljaka a njoj vjerujem više nego njemu. Nije loša za koljeno ali ne pomaže stopalu koji ide prema unutra te nas šalje kod drugog ortopeda ovdje kod nas. Idemo u drugi mjesec pa ćemo čuti i drugo mišljenje do tada je nosimo samo po kući.
Tanja77
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 191
Pridružen/a: 08 sij 2010, 19:03

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la amadea » 19 sij 2012, 23:45

Drage cure, ne znam vaše pojedinačne priče, ali je lijepo pročitati da djeca napreduju!

Taman dan nakon što sam se ovdje požalila da kod nas nema pomaka, maleni se uspio okrenuti s trbuha na leđa. Danas smo bili na pregledu kod fizijatra i jako je zadovoljan općim stanjem. Kaže da nema patoloških obrazaca, da leđa jesu jako povijena (o sjedenju još uvijek nema ni govora, on ga je postavio u sjedeći položaj), ali da će se to vježbanjem ispraviti. Noge smo izgleda doveli u red, a za ruke, ramena i vrat, kao i za leđa treba još vremena i truda. Također, treba vježbati obrane.
Što se fizioterapije tiče, za sada ostajemo na Vojti jer nemamo drugog izbora. Na Goljak idemo tek u travnju. Kombiniramo vježbe s bioterapijom i to mi se čini dobro, jer je i općenito i nakon vježbanja opušteniji.

Još jednom vam zahvaljujem na podršci, zlata mi vrijedite.
optimist
oštrozubićka
brzić
Avatar
amadea
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 13 stu 2011, 09:01

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la Jullishka » 10 vel 2012, 12:03

jedno pitanje za vezbace...dali se i dalje rade vezbe po vojti u hrvatskoj, i uopste u svetu?
zanima me zatosto mi sada jedna prijateljica dr kaze da su to zastarele metode, koje su poprilicno bolne.
mi u ponedeljak treba da pocnemo sa kombinovanom terapijom (tacno se moram raspitati sta podrazumeva sve to) i sada mi je vec lose.
Vanja 18.10.2006
♪♫•*¨*•.¸¸♥ ¸¸.•*¨*•♫♪
mama, ti mi se jako svidjas, vidi kako si mekana i lepa i nemoj da mrsavis, ja volim kad si debela
Sofija 03.08.2011
Avatar
Jullishka
老师
 
Postovi: 5070
Pridružen/a: 09 ožu 2006, 11:20
Lokacija: Na zvezdama...uvek!

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la nadicab » 10 vel 2012, 12:11

Vojta ne boli, kod Vojte djeca plaču jer ih držiš "u klinču" u položaju koji im ne paše jer su navikli na krive obrasce. Plaču do 3. godine (ako krenu jako rano) i onda prestanu. Moj se samo buni i svađa s terapeuticom.
Vojta je popularan u Njemačkoj, Češkoj. Sada je u Zagrebu pri kraju prvi Vojta tečaj, a drugi će biti slijedeće godine, kao i Vojta za odrasle.
Mi ortoze koristimo za stajalicu i onda ostanu na njemu još nekoliko sati - sveukupno oko 4-5 sati dnevno. Zahvaljujući njima, stopala su mu u jako dobrom stanju :up
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la Jullishka » 10 vel 2012, 12:17

uh nadice :kiss
laknulo mi je sada, stvarno mi je laknulo...
ona ima distonicne elemente, 6 meseci sa usporenim razvojem koji odgovara bebi od 4,5 meseci.
baby handling nam je podrazumljiv...sada jos to.
Vanja 18.10.2006
♪♫•*¨*•.¸¸♥ ¸¸.•*¨*•♫♪
mama, ti mi se jako svidjas, vidi kako si mekana i lepa i nemoj da mrsavis, ja volim kad si debela
Sofija 03.08.2011
Avatar
Jullishka
老师
 
Postovi: 5070
Pridružen/a: 09 ožu 2006, 11:20
Lokacija: Na zvezdama...uvek!

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la plavooka12 » 10 vel 2012, 13:25

ma Vojta ne boli, to djecu živcira jer ih držiš u udređenom položaju i pri tome stiščeš određene točke na tijelu da bi se probudili živci. Ja imam dvoje vježbača po Vojti, curu od četiri godine i bebača od 3 mj. Ona se samo buni iz tog razloga jer joj se nikad ne da vježbati, a on vrišti iz petnih žila (pogotovo na trbuhu) jer mu to smeta!

nemoj se prestrašiti jer izgleda puno gore nego što je, a stvarno jako pomaže!!!
Avatar
plavooka12
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 717
Pridružen/a: 21 ožu 2007, 20:29

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la MAJA Skopje » 15 vel 2012, 19:29

Vojtu smo probali i mi ali nikako nije islo. Vojtu djete ili prihvati ili ne.
I sad pre 2 tjedna doktor je probao isto prakticirat Vojtu na moje djete ipak previse neugodno za 10 godisnjaka. ;)
Inace Vojta daje odlicne rezultate, a nemorate puno puno vjezbat. ;)
Potrebna je jedna minuta da donesete odluku koja moze da vam promeni ostatak zivota, ali potreban je celi zivot da otkrijete dali je ta odluka bila pravi izbor.
Avatar
MAJA Skopje
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 730
Pridružen/a: 09 sij 2003, 16:26
Lokacija: Skopje, Macedonia

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 16 vel 2012, 13:16

da li mi netko može reći:
moje dijete ima 5 mj i tjedan dana, je li normalno da se još ne okreće sa trbuha na leđa i obrnuto??

osim toga na bok se obrće i vrti u krug tako i na drugi bok isto, malo joj fali na trbuh ali ipak ne ide na trbuh?
po svim tablicama to spontano okretanje uslijedi tek sa 6 mj. ali eto pedijatar je ostao zatečen
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la nadicab » 16 vel 2012, 21:17

u tvom pitanju lezi i odgovor ;)
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 17 vel 2012, 14:24

:yess :yess
nadicab je napisao/la:u tvom pitanju lezi i odgovor ;)



fala.
i neve me uputila opet na iste miljokaze koje u stvari znam.

ja ću reći ovo: razvoj i dostizanje miljokaza je individualno i ako je dijete u redu (UZV, pregledi kod neurop i fizijatra, nema znakova razvojnih poremećaja) ne treba biti paničar. to je ono kako ja vidim razvoj svoga djeteta koje je zdravo i s kojim radim jer je imalo pojačan tonus, a sada ne primjećujem.
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la Jullishka » 19 vel 2012, 22:42

sutra pocinjemo sa vezbanjem.
trebali smo prosle sedmice, no razbolela se,pa smo pomerili za ovu.
dve nedelje cemo ici na neku kombinovanu terapiju (vojta + elektro stimulacije-ako sam dobro razumela) + obuka za mene.
moram da kazem da imam malu nelagodnost u stomaku. ne znam sta sve to znaci, znam da je sve to ok, da sam sama sve uvidela i sama je odvela specijalisti i znam da je to za njeno dobro i sve znam. ali nekako mi je...ne znam da opisem kako.
po svemu sto sam do sada procitala, ja sam distonicar. necu da i ona bude.
cisto info: slomila sam levu ruku 13x, desnu 2x, levi skocni zglob 2x.
ja ne smem na sneg ni da izadjem, posto ako padnem, garant nesto lomim.
to ne zelim njoj, nikako..
aj mi vi iskusne mame recite da je ovaj osecaj nelagode...prosto takav ko pre polaganje ispita :ajme
Vanja 18.10.2006
♪♫•*¨*•.¸¸♥ ¸¸.•*¨*•♫♪
mama, ti mi se jako svidjas, vidi kako si mekana i lepa i nemoj da mrsavis, ja volim kad si debela
Sofija 03.08.2011
Avatar
Jullishka
老师
 
Postovi: 5070
Pridružen/a: 09 ožu 2006, 11:20
Lokacija: Na zvezdama...uvek!

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la nevenera » 19 vel 2012, 22:51

totalno te kužim :hug
samo se ti koncentriraj na vježbanje i bit će sve ok
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.