Sada je: 24 lip 2026, 10:14.

Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la Masha » 22 pro 2011, 13:03



hvala ti, Mrava! :kiss mislim da je to to.
Avatar
Masha
dzkić više tekućine
 
Postovi: 1933
Pridružen/a: 27 ruj 2005, 18:48

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la penny » 22 pro 2011, 13:43

dosad sam napravila samo arancine i ušećerene bademe :lol
a ove godine planiram raditi-kokos rolice,rafaelo, kucicu od medenjaka, paprenjake, zvjezdice od anisa, i jos bi neke cookies prema receptima od J.O al imam problema sa prijevodom zapravo... u ovom prvom sam mislila staviti višnje iz kompota, a u ovom drugom nije mi jasno sto je samodižuće tijesto i stavila bi umjesto brusnica i bijele cokolade-grožđice i crnu čokoladu :mrgreen
http://www.jamieoliver.com/recipes/past ... ie-cookies
http://www.jamieoliver.com/recipes/choc ... ry-cookies



i evo receptic sa coolinarke za kucicu od medenjaka prema kojem mislim raditi(al mislim da cu promijeniti oblik kućice)
http://www.coolinarika.com/clanak/meden ... -od-keksa/
...always look on the bright side of life...

slika slika
Avatar
penny
teta mačka, teta kučka
 
Postovi: 1940
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 17:15
Lokacija: 8 Nm od Du

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la mazilica » 22 pro 2011, 14:14

MalaSirena je napisao/la:Mazilice, što se tiče kuglica od oraha punjenih nugatom - jel ti za tu smjesu iskoristiš čitav nugat, odn. čitavih 200 g + dodaci??
Ispao mi je mali valjčić tijesta pa se bojim da ne napravim previše tog punjenja (nažalost, sad neću raditi homemade nugat, nego ću koristiti Nutelu).

ne, stavila sam 10 dkg čokonuse jer nikako nisam imala vremena raditi nougat. okusom su fenomenalni.

danas sam ostala doma sama, pa sam uz red kolača red pospremanja uspjela napraviti talire sa kikirikijem i brusnicama koji su mi totalnbo otkriće, mekani, tope se u ustima, a okus je vrlo zanimljiv. zamjesila sam tijesto za giamine zvjezdice, trebalo mi jecca 2 minute za zamjesiti, i tijesto za šape. peči ću ih navečer, kad donesem kalupe i kad klinci dođu doma, vole pomagati. idem sada napraviti kokos kuglice. tinice, evo od lani ti kopiram recept za apsolutno genijalnu bajaderu moje mame

"MAMINA BAJADERA, NAJBOLJA NA SVIJETU
recept je za čitavu mjeru, ja ardim pola, bude jedan manji protvan pun, a kako se reže na štangice, ispadne sasvim dovočljno.

1 dl vode
1 maslac ili margarin
30 dkg šećera

sve prokuhati, pa kad se prohladi dodati 50 dkg keksa i 30 dkg oraha i izmješati.

u protvan utisnuti pola smjese, a u drugu polovicu dodati kakao i staviti preko svjetlog.
preliti glazurom."

ne samo da je prefina, gotova je za 10 minuta
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la gaga0305 » 22 pro 2011, 14:23

koja je glazura najbolja za bajaderu?
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la MalaSirena » 22 pro 2011, 14:27

Mazilice, hvala! :luv

Ja sam bajaderu radila ovako: http://mamajacooks.blogspot.com/2010/12/bajadere.html
Napravila sam izmjenu - u svijetlu smjesu sam stavila lješnjake, a u tamnu orahe i super je (još samo da se stisne pa da vidim kakav će biti rez).
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la beammama » 22 pro 2011, 14:29

Tinica je napisao/la:MS - ajoj baš mi te žao vidim sa koliko entuzijazma si krenula u to... :hug držim fige da ga nađeš :yess
Ove komplicirane sam ipak prepustila mami... ;) orehnjača i makovnjača su njezina specijalnost... ja jedino uvijek zahtjevam puno fileeeeeeeee, ne volim kad je orehnjača onak tanka pa je oraha samo u crticama...a sve ostalo to tijesto...

tinice, jel' možeš mamu pitat za recept za orehnjaču?
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la Tinica » 22 pro 2011, 14:32

Mazilica prodano :sajko Ovo mi se čini zbilja jednostavno a navečer ionako idem na koncert Merlina pa moram biti ekspeditivna :hahaha
Ajmo sad step by step :liza

1 dl vode
1 maslac ili margarin
30 dkg šećera

Kaj je bolje margarin ili maslac? :faca Znači to sve sipam u rajnglu hladnu vodu? i kuham dok ne počne krčkati jel tak? Jel se maslac mora topiti u mikrovalki prije ili ne?
Kad se ohladi ali ne do kraja dodam 50 dkg keksa kakvih?????? i to sa orasima sve skupa smješam jel tak?
prepolovim smjesu i u jednu stavim koliko žlica kakao praha??? :dunno Koja polovica ide dolje? crna pa svjetla pa glazura ili ;)
koja je glazura najbolja za bajaderu?
:da?
I čekaj onda to sve stavim u taj protvan i van na hlađenje da se skupi jel tak? :conf
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la gaga0305 » 22 pro 2011, 14:42

tinice tako je,to sve stavis u vodu i kuhas dok se ne otopi.margarin nemoras prije toga u mikrovalnu,jer ce se istopit u toploj mjesavini vode i secera.
keks je petitt ili koji inace koristis za kolace.kad se to sve otopi onda umijesas orase i kekse.za kakao stavis koliko hoces,mislim da bi 2-3 zlice bile dovoljno.
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la Tinica » 22 pro 2011, 14:46

I to na kraju sve preliješ sa čokoladom? A kak to napraviš?
Znači moram ići kupiti petit kekse, ja inaće sve radim sa onim digestive, ili mc vites kak se već zovu ali sad ću onda staviti ove od kraša.
Znači ti stavljaš margarin jel tak?
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la gaga0305 » 22 pro 2011, 14:49

da, stavljam margarin.za cokoladnu glazuru sam i ja pitala koja je najbolja,al nema jos odgovora.
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la gaga0305 » 22 pro 2011, 14:52

tinice ovaj recept sto je malasirena stavila mi zvuci jos jednostavnije za napravit.ako nisi baci pogled i na njen link
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la Tinica » 22 pro 2011, 14:54

Evo sad mi je kolegica rekla da stavim na 3-4 žlice vrućeg ulja ali ne da krčka 10 dkg čokolade za kuhanje i onda miješam ne na vatri nego iznad.
dakle ja ću staviti na 8 žlica ulja 20 dkg čokolade za glazuru. E da za koliko je to pleh ova količina? Jel trebam podebljati smjesu?
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la folne » 22 pro 2011, 15:02

Tinice, nemoj staviti toliko ulja. ja radim glazuru s uljem i dvije žličice na 100g čokolade je sasvim dovoljno da glazura bude lijepa, sjajna. vjerujem da bi se 8 žlica jako fuj osjetilo. i važno je otapati to na pari ili u mikorvalnoj, nikako direktno na vatri.

nego i ja imam pitanje -te hvaljene zvjezdice -jel mogu i bez kakaa, pa da budu bijele?
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31654
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la mazilica » 22 pro 2011, 15:08

tinice, sve kak ti je gaga rekla. keks sam ja kupila u šparu - 1 kg 10 kn, . to daj franu da ti samelje, emni je tin bio gotov za 10 minuta.
ovo je mjera za klasični protvan za kolače (ne od pećnice) , ali ja napravim pola mjere i sasvim dovoljno bude.
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la Tinica » 22 pro 2011, 15:14

Folne znači na 20 dkg mogu staviti 4 čajne žličice to je ok jel tak?
mazilice e da budem dat ću njemu nek malo melje sa valjkom ;) ja neću ništa smanjivati... čak me strah da i ovo neće biti dosta... :ajme Ak podebljam orahe ne može se ništa desiti :liza a pakiranja su mi ionako po 200 grama pa da mi ne stoji... :lol
Folne pretpostavljam da možeš fora bi bila napraviti pola smjese bijele pola smjese sa kakaom. Ali ove sa kakaom su zbilja famozne :kiss
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la giami » 22 pro 2011, 15:24

ne znam folne, netko je to već pitao, ja nisam radila, možda da se doda malo ribane korice limuna za aromu.
ovako sa kakaom je pun okus, baš, baš čokoladno, njam.
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la MalaSirena » 22 pro 2011, 16:09

Prijavljujem dalje - zamijesila sam tijesto za čokoladne zvjezdice (doduše, planiram rezati boriće), napravila nekakve kuglice od kokosa u koje sam ubacila lješnjak pa ću ih uvaljati u bijelu i crnu čokoladu, napravila jaffa trokutiće i rozen tortu s gotovim korama.
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la Tinica » 22 pro 2011, 16:42

A ja sam kupila 480 grama Petit Beurre keksa i sad se nadam da mi baš ove dvije deke neće faliti.. :moli
Mala sirena i ja sam radila boriće i snjegoviće, i srčeka ma svašta, i djedicu i saonice i kučicu :srca
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la MalaSirena » 22 pro 2011, 16:48

Tinica je napisao/la:A ja sam kupila 480 grama Petit Beurre keksa i sad se nadam da mi baš ove dvije deke neće faliti.. :moli
Mala sirena i ja sam radila boriće i snjegoviće, i srčeka ma svašta, i djedicu i saonice i kučicu :srca



Stavi malo više oraha pa nemaš frke :)
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la mazilica » 22 pro 2011, 21:33

neće ti faliti, dodaš oraha. a kekse možeš i u multipraktiku samljet. ja sad odoh napraviti šape i zvjezdice. lagano privodim kraju. a imam i pitanje. mm je zaželio nekakv mozart kolač - nešto smeđi biskvit nekakva žuta krema... nemam pojma, a to mu je majka radila. prije nego pitam svekrvu, pitam tu - ima itko dobar (provjeren ) recept za to?

ako to napravim, poštedit će me mađarice, a to mi paše.
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la mrava » 22 pro 2011, 23:17

nadicab je napisao/la:meni je rafaelo puno bolji s pudingom, nema tako težak miris i okus kao s mlijekom u prahu

Može recept i za takav raffaello, molim?
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la penny » 22 pro 2011, 23:55

:lol da se ne quotam....
jel netko zna sto je to self-raising flour i jel mislite da bi se moglo zamjeniti sa običnim + prasak za pecivo ili kvasac???
...always look on the bright side of life...

slika slika
Avatar
penny
teta mačka, teta kučka
 
Postovi: 1940
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 17:15
Lokacija: 8 Nm od Du

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la Balu » 23 pro 2011, 01:11

Pece se, vidim na veliko ovdje :mah
Samo javljam da sam radila coko zvijezdice od Giami ( u stvari srca) i ispali su odlicno! Zamijesila sam bez problema duplu smjesu.
Napravila sam do sad
- coko zvijezdice
- mrak medenjake
- bozicni cajni kolac (Tinica); ovog skoro nema vise,pa ponavljam sutra
- nugat kiflice
- bajaderu sa nugatom
- gingerbread smrijekice
- kuglice od oraha,; krasuljci od mazilice
- zepici sa pekmezom od tijesta koliko-toliko
- vanili kiflice
- "zaljubljene vanilice"

Sutra planiram jos medenu pitu, ruske subare ili snjezne grudve i mozda madjaricu...
slika
Avatar
Balu
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1324
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 11:29

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la Tinica » 23 pro 2011, 09:17

Draga koji recept? Za moje bečke čajne?
Evo ovdje je: viewtopic.php?f=63&t=67392
Samo za napomenu ja svaki put radim troduplu smjesu znaći snijeg od 9 bjelanjka... ma sve x 3 i zbilja ode kod od šale ;)
Ovaj tjedan sam radila dva puta duplu smjesu.. zbilja su ukusni za poluditi :sajko
A jučer sam pak napravila bajaderu :klanja :klanja predobra, prejednostavna, prefina :kiss
Mazilice hvala tin još jednom na ovim najboljim bajaderama na svijetu... iskreno vjerujem da i jesu.. jer nakon ovog teško da će netko bilo što modificirati :dada
Gore sam stavila glazuru od 20 dkg čokolade i nakon koncerta smo pojeli pola protvana :luv Kako je to fino... a kako lagano za napravitin :drink
Zbilja sam ove godine nadmašila samu sebe :nokti
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la Tinica » 23 pro 2011, 11:14

Počele smo te tražiti kulinarske savjete.
:rolf Pa kud ovaj svijet ide :hahaha
Naravno da mogu lješnjaci , moja frendica je radila i sa bademima isto budu jako lijepi ;)
Ja isto obožavam lješnjake i vjerujem da bi bili super da umjesto oraha u smjesu staviš mljevene lješnjake ;)
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la Tinica » 23 pro 2011, 11:20

Ma da cijeli stavi :sajko
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la gaga0305 » 23 pro 2011, 11:23

mrava ja radim po ovom receptu http://www.dokolica.bloger.hr/default.aspx?id=583819
tinice koje su ti bile dimenzije protvana za bajaderu?
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la gaga0305 » 23 pro 2011, 11:36

zene pomoc,riknio mi pokazivac temp. u pecnici,a ona je na plin.kako znati kad su kolacici gotovi?ostalo mi je jos za ispec chocolate chip cookies a takve prvi put pravim.
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la Tinica » 23 pro 2011, 11:46

Gaga hmm... kaj da velim onaj klasični? Nije onaj kaj dobiješ u pečnici ali je dužina ta ali širina nije.
Gle slično je ovome kaj sam našla na netu a bome i slično je smjesi tamne bajadere http://www.picolodia.com/store/small_zrc2b7.jpg
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Blagdanski kolačići i druge oblizeke - 2011.

PostPostao/la Solea » 23 pro 2011, 12:36

ovdje sam stavila recept za čokoladne tartuge i macaronse :mah
kad stignem utefterit ću i na ovaj topik, da nam ostane u arhivi.


http://blog.vecernji.hr/tanja-klaic/201 ... e-napasti/
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.