Sada je: 24 lip 2026, 11:35.

ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la orchid » 05 lis 2012, 22:25

mamma4, i tvoja torta je prekrasna, uopće ne izgleda kao prva ;)
03.03.2010 Moja mala ljubav
Avatar
orchid
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 06 kol 2010, 11:22

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 05 lis 2012, 22:45

boysice FENOMENALNO..... :dada ........vidim da si nabavila onaj kao reljefni valjak sa uzorkom.....sviđa mi se uzorak...gdje si kupila????
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 05 lis 2012, 22:55

evo jedne bijele... :p slika slika slika
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la nadicab » 06 lis 2012, 08:01

predivno :le covjeku zao to zarezati
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 06 lis 2012, 09:23

hvala ti nadice......to mi je rekla i osoba kojoj sam radila tortu... :)
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 06 lis 2012, 10:42

kiki i lara, ajme, koja škrinjica sa prstenjima :shock kako je divna :le inače radiš krasne torte, ali s ovom si me posebno oduševila :nesvist

ja upravo takve jastučiće radim danas za jednu forumsku krsnu tortu, isto sa zlatnim perlama ;) koja slučajnost, nemrešbilivit :zivili

cure, hvala vam odreda na lijepim pohvalama :kiss

kiki i lara je napisao/la:vidim da si nabavila onaj kao reljefni valjak sa uzorkom.....sviđa mi se uzorak...gdje si kupila????

nisam ;) ne pada mi napamet kupovati te turbo precjenjene valjke, barem ne tu kod nas... pokušavam se odvažiti za kupovinu na ebay-u, ali još nisam stigla to bolje proučiti... al' otkrila sam jedan slatki dućančić za pečate na Kustošiji u Zagrebu, tamo sam kupila ovu lisnu silikonsku šablonu za 50 kn... to je ravna šablona za pečatiranje, ali ja ju urolam s valjkom u ticino i dobro ostane otisak... dućan se zove NB Hobby&Art, ali imaš i Art Shop u Splitu... obje imaju i online prodaju

mamma4 je napisao/la:kako postigneš da ti torta ispadne tako ravna,bez onih sitnih "brežuljaka"?

imaš na mom blogu (link u potpisu) Tutorial o prekrivanju torti pa ćirni... tortu filujem u kalupu i kasnije ju zaglađujem sa buttercreamom, jedino tako postane potpuno ravna :dada

orchid je napisao/la:Mogla bi nam držati časove iz ukrašavanja, na tvoju radionicu bih rado došla

viš, viš, nije ni to loša ideja :lol inače, te radionice se naplaćuju ko suho zlato, a ustvari samo treba biti uporan i sve info nađeš na netu for free!
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 06 lis 2012, 13:16

btw, ženske, jeste skužile da je Dora spustila cijene svojih boja u gelu ;) otkako se pojavila Cukermanija, nisu bili konkurentni... sad imaju iste cijene :naughty
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 06 lis 2012, 14:14

hvala boysice....i na savjetima i na komplimentima....ja mislim da nam je ovaj forum kao jedna velika radionica....ideje,,,savjete....slike i sve ostalo izmjenjujemo,družimo se,,,,a meni još najljepše mogu ćirniti na forum kad god poželim.... :joy
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la erina » 07 lis 2012, 21:46

Prekrasne obje!
Medo mi je kao pravi :dada
N 02/07

S 04/12
Avatar
erina
B.Sc. Cicologije
 
Postovi: 2202
Pridružen/a: 18 kol 2011, 17:37

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la mamma4 » 09 lis 2012, 10:03

boysmama je napisao/la:imaš na mom blogu (link u potpisu) Tutorial o prekrivanju torti pa ćirni... tortu filujem u kalupu i kasnije ju zaglađujem sa buttercreamom, jedino tako postane potpuno ravna
ah mene :ajme kako se prije nisam sjetila kliknuti na link! sve je objašnjeno do detalja :bravo
Kiki i Lara,torta je MRAK! Prekrasno! :up
G 2007
M 2011
L 2015
Avatar
mamma4
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 560
Pridružen/a: 02 tra 2011, 10:29
Lokacija: Cirkus

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 14 lis 2012, 10:55

kiki i lara je napisao/la:ja mislim da nam je ovaj forum kao jedna velika radionica....ideje,,,savjete....slike i sve ostalo izmjenjujemo,družimo se

ovo baš i je jedna velika radionica, ja nisam imala pojma o ticinu dok nisam zavirila jednom na ovaj topic ;) tu se stvarno može naći sve o ticinu od A do Ž, samo treba uzeti vremena i čitati :dada

evo one slične torte kao što je kiki i lara radila sa perlama, samo što je moja krsna:

slika slika

evo i anđela u krupnom kadru: naprijed i bočno

a uspjela sam slikat i bibliju...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 14 lis 2012, 10:57

a ovo je jedna skromna rođendanska na Spužva Boba... osim što je skockani, njemu na ovoj torti nešto ključno fali :oops:

pogodite što!?


slika
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 14 lis 2012, 13:33

Nos :lol
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la mamma4 » 14 lis 2012, 17:59

Mrđi je napisao/la:Nos
X ,a da nisi rekla nebi ni skužila uz sve te ostale prekrasne detalje!
G 2007
M 2011
L 2015
Avatar
mamma4
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 560
Pridružen/a: 02 tra 2011, 10:29
Lokacija: Cirkus

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la milka » 14 lis 2012, 18:28

boysmama :klanja :klanja

vidim ima vas ovde hehe ja otkad radim sa ticinom, ništa mi više nije dovoljno fancy ako nije ticino...lagano se uhodavama u figurice i pratm vas. napravila sam dosta torti do sad, a sa svakom novom samu sebe iznenadim, heheh bez imalo lažne skromnosti :nokti
Avatar
milka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 577
Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:49

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 14 lis 2012, 23:06

boysice spužvabob prvo sam mislila da je neka slika..kao izmišljen je... :nesvist .......kod one krsne vidim kalupiće za cvjetiće...njih si napokon nabavila???al definitivno olakšaju izradu... :p anđelić...biblija ma sve je super.....anđeli ti super figuraju... ;)
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 15 lis 2012, 08:15

:le krasne su sve.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 16 lis 2012, 11:34

hvala, žemske :zivili

kiki i lara je napisao/la:kod one krsne vidim kalupiće za cvjetiće...njih si napokon nabavila???al definitivno olakšaju izradu... :p

jesam, konačno :znoj ne znam kako bi ovo pusto cvijeće bila odradila da nije bilo njih... sjećaš se kako su mi prošli put izmakli iz ruku, ti si bila kriva, 100 % :hahaha

Mrđi je prva pogodila :zivili spužva Bobu fali NOS :ajme a ja to nisam uopće ni skužila dok nisam dostavila tortu... kako je sve bilo u žurbi u zadnji tren, taj detalj mi je jednostavno proletio :dunno
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 17 lis 2012, 11:15

da da boysice...biće sam ti ja kupila zadnje kalupiće.... :hahaha ,,,,,uf što mi se štucalo kad si došla ti kupiti a njih nije bilo :hahaha :hahaha ......ma meni je spužvabob savršen i bez nosa.... ;) ...... a ja ću za subotu ako sve bude po planu raditi jednu vjersku za poklon iznenađenja.... :)))))))))) još malo pa stavim sličice.... :nata
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 20 lis 2012, 20:27

evo moje vjerske torte... ;) za poklon za meni jednu posebnu osobu.... :joy slika slika slika slika
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 22 lis 2012, 09:42

kiki i lara, ajme :le divna ti je Gospe Sinjska :srca

i ja sam se bavila mišlju lani da izradim jaslice za Božić od ticina, ali mi se nekako nije svidjela ideja da su jestive :lol mislim, tko bi to mogao pojesti :nata ajde nekako i ostale likove, ali malog Isusa :nata

kakvi su ti ono anđelići oko torte, jesi ih radila u nekom kalupiću? za gips možda?
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 22 lis 2012, 10:15

:shock :nesvist
Kiki, odlično!!!
Ako su anđeli iz kalupa, di si ih nabavila?
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 22 lis 2012, 12:20

Odlična kiki!!

Meni pari da su anđeli nastali iz kalupa kakvog ja imam za gips. Silikonski: Jel je?
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 22 lis 2012, 12:48

hvala vam curke :kiss ....e što se anđelića tiče sad ću vas razveseliti...kalup sam napravila sama...moram ga jedino malo izraditi kasnije...uzela jednog malog anđelića...stavila ga u foliju jer nisam imala nikakve posude i prekrila ga sa silikonskim ljepilom sa pištoljom za vruće ljepljenje,,,,jedino sam malo polomila anđela kad sam ga vadila....i morala sam malo odrezati kalup sa strane u kojoj se utiskuje...i tako sam isto napravila kalupe za lica...isto preko anđela..još ih nisam koristila....tako da sam napokon shvatila kako jako jeftino sama sebi olakšati posao...jedna patrona velika ljepila me dođe 2 kn i neki kalupić i eto ga... :joy a gledala sam za kupiti koštaju po 150 kn....gospu sam sama radila....i što se tiče tog kalupa može ga se oprati koristiti i kasnije...jedino prije nego utisnem fondan pospem malo sa šećerom u prahu sa malim cjedilom za čaj recimo...i što je najvažnije ne ostavlja nikakve bakterije...jer kad netko utiskuje fondan u kalup od glinamola ili gipsa ipak se to kao malo mrvi..i otrovno je... eto jedan moj trik....nadam se da će vam pomoći... :)))) :mah
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Anika30 » 22 lis 2012, 12:52

žene, svaka vam čast! Ovo je savršeno :nesvist . Gospe :luv
F. 28.05.2003.* 21.09.2005.M.10.01.2009.T. 15.09.2011.

_________________________________________________________________
"Ljubiti Boga vrednije je nego Ga poznavati." — Sv. Toma Akvinski
Avatar
Anika30
Bog je bolji organizator
 
Postovi: 2335
Pridružen/a: 28 lis 2005, 23:30
Lokacija: Split

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 22 lis 2012, 12:53

boysice...gospa nije sinjska al nema veze gospa je smo jedna... ;) i radila sam je za jednu osobu koja je jako produhovljena i koja ima posebno mjesto u mom srcu...POKLON....tako da sam sretna što sam je baš njoj imala čast raditi.. :) a gospu je stavila na ttanjurić da je čuva...i kad je vidjela tortu isto je rekla da je šteta rezeti...a naj jača izjava mi je bila njenog muža....prvo je bio oduševljen gospom i kad se kasnije vratio i vidio da ja režem tortu on govori " TO JE STVARNO TORTA..." Mislio on da je to sve umjetno...kao figura :hahaha :hahaha :joy
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 22 lis 2012, 12:59

Kiki molim te cijeli postupak za kalupe.
Ja sam pokušala sa akrilnim i običnim silikonom, na figurici, doduše 3d i upropastila je.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la † nina i nika » 22 lis 2012, 13:07

kiki i lara :le :le Predivno!!!
Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 22 lis 2012, 14:40

kiki i lara, super si se dosjetila za samonačinjene kalupiće :zivili to ljepilo u pištolju, to je ono cvjećarko ili ono zidarsko/malersko? pretpostavljam da je cvjećarsko ako je na vruće ljepljenje... imam oba, a i muža građevinca, zato pitam :lol

nema veze što nije Gospe Sinjska, svejedno je predivna :le a nekako mi se učinilo da su joj halje najbliže Sinjskoj... ma, tako sam nekako i pretpostavila da se Gospe neće jesti nego da će ostati za ukras... a to za tortu i meni znaju komentirati... kao ono: što se to stvarno jede :shock :hahaha
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 22 lis 2012, 14:48

ono cvjećarsko ...znam da ima na hladno i vruće ljepljenje ..moje je na vruće....prije nego figuricu oblijepim sa ljepilom...tj to je ubiti silikon koji se od topline rastapa....figuricu prvo smočim u vodi i kad stavim ljepilo odmah figuricu uronim u hladnu vodu da se prije rashladi i stvrdne...skinem i kalup gotov...a kad sam radila anđela napravila sam od folije kao malu posudicu ..veličine anđela....stavila anđela i nalijevala ljepilo..tj.silikon...isto stavila u vodu da se prije ohladi...onda nožom odrezala višak kako bih mogla izvaditi figuru i napravila oblik kalupa....a danas sam uzela malu keramičku posudicu pa ću probati staviti silikon u nju i rastopiti u mikrovalnoj...te tada utisnuti figuru.....tako će mislim bit jednostavnije...moje mišljenje je da vam je najbolje raditi kalope od keramičkih i figurica od tvrde plastike....bojim se da one recimo barbi figure su od neke mekše gume....pa da se nebi rastopile...al probat ću ja i to..bar sa jeftinijom verzijom barbi.....meni je uistinu puno pomoglo....anđeli za tren gotovi a što je najvažnije simpa su.....trebala bih još kad stignem uslikat postupak ili staviti sliku bar od napravljenog da vidite otprilike kako izgleda... :mah
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 0 gostiju.