Sada je: 24 lip 2026, 12:59.

Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Potica » 10 ožu 2013, 13:03

Fenomenalna je singerica :klanja :klanja


super mi je ovo sa rižinim pahuljicama, ja se toga nikad ne bi sjetila a savršeno je jednostavno i lagano. :5
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la palunkica » 10 ožu 2013, 13:21

:nesvist :nesvist

Ovo je potpuno nestvarno
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38150
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 10 ožu 2013, 18:30

tinchis...ma ludilo,fenomenalno,savršeno prekrasna.... svaka čast... :stara ...odmah recept od tortica i od smjese sa rižinim pahuljicama...luuuudilooooo
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la olja2208 » 10 ožu 2013, 20:34

TinchiS je napisao/la:haha, pa možemo neki fan klub osnovati
:dada
apsolutno! :)
nisam vidjela vecu fondan-majstoricu! :buket
cijeli paket, od ideje do realizacije!
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la olja2208 » 10 ožu 2013, 20:49

cure, za vikend me čeka moj 2. fondan zadatak, izbor je pao na buba-maru pa mi treba crna farba a nigdje je kod nas ne mogu naći,
imate li kakvu ideju, kako dobiti crnu, ništa mi ne pada na pamet? :/
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la milka » 10 ožu 2013, 21:35

super crnu, baš se tako zove, naruči u Dore. meni nijedna crna ne valja nego ta. dostava ti je već sljedeći dan
Avatar
milka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 577
Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:49

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 10 ožu 2013, 21:51

ova je bila za 3. rođendan moje princeze..... slika slika slika
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 10 ožu 2013, 22:02

olja2208 je napisao/la:pa mi treba crna farba
milka je napisao/la:super crnu, baš se tako zove, naruči u Dore.

Rečeno. I meni je ta odlična.
I imaš super crvenu isto odlična.

I stvarno danas naručiš, ujutro te zovu da potvrdiš i sutra je kod tebe. :dada

Kiki pre do bra!!! :le
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la TinchiS » 10 ožu 2013, 22:29

Ajme Kiki i Lara, preslatka je :le

Hvala cure još jednom :joy

Evo recepta za velike figure ( tako sam i Singericu radila ). Nisam ga ja smislila nego sam ga dobila od jedne cure koja je isto genijalna s ticinom. :)


Ovo je za količinu jedne šalice rižinih pahuljica: u posudu koja može u mikrovalnu staviti rižine pahuljice (ili one prelivene medom) , dodati 5-6 marshmallowsa i grijati jedno 15-ak sec dok se oni potpuno ne rastope, izmiješati malo sa vilicom da se poveže i provjeri je li dovoljno rastopljeno, malo pričekati da se ohladi (20-ak sekundi)- da se ne opečete , pa onda dobro premazanim rukama sa biljnom mašću oblikovati željeni oblik...pustiti da se posuši barem par sati i onda se može i izrezivati....obuči fondanom i to je to , a jako je fino klincima...
sa smjesom ne možete pogriješiti, ako bude pre malo marshmallowsa, samo dodate još par komada i ponovo sve zajedno u mikrovalnu i sto vrijedi i za pahuljice...ja sam radila odokativno...bitno je da rastopljeni marshmallowsi dobro povežu pahuljice
nakon što izmodelirate željeni oblik, i nakon što se posuši, premazati ga "ljepilom" i obući u ticino

Ovo je recept koji sam dobila a samo da dodam da su to rižine pahuljice Prima Vita i ima ih u Konzumu na odjelu zdrave hrane. Bitno je da se pahuljice dobro stisnu i nabiju da bude smjesa što čvršća. Kad se osuši oblik koji ste otprilike oblikovali odrezati viškove pahuljica koje strše i još malo izmodelirati i oblikovati oštrim nožićem, tj. odstraniti višak. kao ljepilo se mmože koristiti med a da bude što glađe potrebno je obući 2 puta u ticino.
TinchiS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 137
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 03:28

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 10 ožu 2013, 22:40

hvala naa receptiću...već odavno tražim neki jednostavni al nikako nać...zato veliko hvalaaaaaaaaaaaaaa :kiss
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la olja2208 » 10 ožu 2013, 22:45

milka je napisao/la:super crnu, baš se tako zove, naruči u Dore. meni nijedna crna ne valja nego ta. dostava ti je već sljedeći dan
ma ja sam u BiH. :/
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la TinchiS » 10 ožu 2013, 23:28

kiki i lara je napisao/la:hvala naa receptiću...već odavno tražim neki jednostavni al nikako nać...zato veliko hvalaaaaaaaaaaaaaa :kiss


nema na ćemu :)
TinchiS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 137
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 03:28

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la milka » 11 ožu 2013, 08:50

olja2208 je napisao/la:
milka je napisao/la:super crnu, baš se tako zove, naruči u Dore. meni nijedna crna ne valja nego ta. dostava ti je već sljedeći dan
ma ja sam u BiH. :/


pa nije to problem nikakav, ima i tamo :dada

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q= ... jq4zl5-66A
Avatar
milka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 577
Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:49

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la aurora81 » 11 ožu 2013, 09:12

Evo moj drugi pokusaj. Totalno amaterski u poredjenju sa vasim, ali princeza je bila zadovoljna!slika
Avatar
aurora81
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 931
Pridružen/a: 13 lip 2009, 14:11

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 11 ožu 2013, 09:51

MA što joj fali. Baš je :le
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la TinchiS » 11 ožu 2013, 11:07

ma super je Kitty ;)
TinchiS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 137
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 03:28

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 11 ožu 2013, 11:34

Meni je divna i još uvijek nedostižna... Baš je lijepa.
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la pomikaki » 11 ožu 2013, 12:01

ova singerica :nesvist :klanja

a i ostale torte su prekrasne :cool
Avatar
pomikaki
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 471
Pridružen/a: 07 pro 2009, 11:56

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la olja2208 » 11 ožu 2013, 12:53

milka, :kiss
stvarno nisam znala da mogu i kod nas naruciti. :plavusa

kiki¸i lara, svaka cast! :le
aurora, :srca
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 11 ožu 2013, 13:38

aurora81 meni je kity preslatka... :)....je da ja radim 3 d figurice ali su mi tako kao ležeće slike isto prekrasne.....
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Mala Bornica » 11 ožu 2013, 19:36

pčelica_maja_23 je napisao/la:Meni je divna i još uvijek nedostižna... Baš je lijepa.


X

Pitao me sin da li sam ja pokazala moje uratke za njihove rodjendane (radila sam barbie, nogometno igraliste, dvorac, spidermana, gusjenicu)i to je bilo po mom misljenju stvarno samo za kucno pokazivanje, ali on misli da se mogu i hvaliti, zlato mamino. Sa slagom sam radila, a sad sve gledam ticino da probam...
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Floribunda » 12 ožu 2013, 00:15

milka je napisao/la:super crnu, baš se tako zove, naruči u Dore. meni nijedna crna ne valja nego ta. dostava ti je već sljedeći dan



Bog,dodjen tu pa vas citam i prikupljan ideje,savrsene torte radite...ja sa zadnje napravila marlboro toru i bila je savrsena,bas sam si dala truda i bas je bila super,trudila sam se biti pedantna..zanima me.
di to narucujete crnu boju.ja nisam znala cime bi ispisala Marlboro pa sam jadna rastopila cokoladu i sa time preko sablone natapkala i isto je super bilo,snadji se druze...

sljedeca torta bi bila u 5 mjesecu i sad vec skupljam ideje,bila bi klavir za frendicu...i trebala bi crne boje..dalje,zanima me di mogu kupiti boje,koje se ne mjesaju u tjesto nego sa kistom samo ko sa temperama odmah crtas,onako za detalje??isla sam gledati u sve i svasta al tamo su samo u prahu ,tekuce i u gelu???

sto je dora,neka forumasica ,neki ducan??? hvala unaprid
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Floribunda » 12 ožu 2013, 00:22

nasla sam da je dora ipak trgovina,odusevile me stikla i singerica...fenomenalne ste zenske ,idem pronaci svoju da zalipim da vidite moju

evo je,s obzirom da mi je ovo 3 pokusaj,prve dvi nisu nesto posebno bile,ove godine cu dici sama praviti torte,prosle godine sam kupila.... ja sam zadovoljna,ni ko vase,al bitno je da su bili odusevljene!

nemojte se rugat

slika
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 12 ožu 2013, 01:28

pa torta je LUDILOOOOOOO....super je ....pre dobra :lebdi
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 12 ožu 2013, 09:55

Odlicna torta! Kakvo ruganje, uozbilji se zeno ti imas potencijala. ;)

U Dore imas boje u obliku flomastera za crtanje ali uvijek mozes iskoristiti i ove u helu za crtanje s kistom ako bas hoces.
Kod nji ima ta super crna i super crvena ono da bas ostanu i ispadnu takve a ne siva i roza. A i sve ostale boje su im dosta intenzivne tako da sam ja osobno jako zadovoljna. Inace su boje Americolor. Al su skupe.
Zato recimo sve ostalo pokusavam sad narucit preko ebaya dok mi se za boje ne da. Ustbari mozda i probam i njih moram provjrit :mrgreen cijenu.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Floribunda » 12 ožu 2013, 19:13

liv jel mi mozes tocno stavit link koje boje da kupim,mislila sam svjetlucavu,ili za to ima sprej?i tila bi boje al da me uputis ,kupi te i te...i kupit cu si alat za oblikovanje ,jer mucim se sa svim i svacim da bi oblikovala!

zanima me jos nesto...gore je jedna od cura objasnila kako se rade figurice sa rizinim pahuljicama? di kupite mansmelow?? drugo kako obucete figuru u ticino a da se ne vide spojevi ,dali ima na jubitubu?? pliz pomoc
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Floribunda » 12 ožu 2013, 19:35

tinchy imas moj naklon do ispod asvalta.torte su ti savrsene...
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 12 ožu 2013, 20:43

Flor trenutno ne mogu na komp s mobitela sam al ujutro ti odgovorim sve o cemu imam iskustvo i sto sam probala. Stavim i linkove.
A na youtubu stvarno ima filmica za poduku.

Ovo za rizine pahuljice moze rec tinchi.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 12 ožu 2013, 22:18

bornice daj slike tih sa slagom jer ja uglavnoom koristim šlag i škicam ticino!!!
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la TinchiS » 12 ožu 2013, 22:31

Floribunda je napisao/la:liv jel mi mozes tocno stavit link koje boje da kupim,mislila sam svjetlucavu,ili za to ima sprej?i tila bi boje al da me uputis ,kupi te i te...i kupit cu si alat za oblikovanje ,jer mucim se sa svim i svacim da bi oblikovala!

zanima me jos nesto...gore je jedna od cura objasnila kako se rade figurice sa rizinim pahuljicama? di kupite mansmelow?? drugo kako obucete figuru u ticino a da se ne vide spojevi ,dali ima na jubitubu?? pliz pomoc


ne Munchmellow da nebi bilo zabune ;) nego Marshmellow. Ima ih u Mulleru, u Lidlu ih zna biti i u Konzumu. U Konzumu se nekako drugačije zovu ali isto nekak sa Marsh :D ( ili Mellow ne znam točno :mrgreen ) ali to su oni spužvasto pjenasti bomboni, oni "slijezovi kolačići" koje Ameri peku onak na štapu nad vatrom. ;)
A kak obučem? Hm...teško mi je objasniti ali priznajem da i nije baš lako. Nekad se vide spojevi ali ih pokušam što više mogu zagladiti gladilicom.

i da, super ti je torta. :)
TinchiS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 137
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 03:28

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.