Sada je: 24 lip 2026, 12:59.

Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Mala Bornica » 20 ožu 2013, 21:55

Orchid, obje torte su za 5! Ova deuga mi je fora jer je kombinacija ticino i krema. Tom i jerry su krasni...

Ja ne znam rezati kore, nikad ne izrezem ravnomjerno, pa krpam ostacima biskvita i kremom :lol.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 20 ožu 2013, 22:15

orchid je napisao/la:malo sam se patila sa ovom dugom, buttercream mi nije htio upiti boju

koji recept za buttercream koristiš?
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la olja2208 » 20 ožu 2013, 22:21

orhid, odlicne su torte! :proljece
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la olja2208 » 20 ožu 2013, 22:24

orchid je napisao/la:neki dan sam u DM-u našla jednokratne providne vrećice za ukrašavanjem šlagom i buttercreamom (za piping), 100 komada oko 18 KM. Bila sam vrlo sretna :joy
thnx!
idem i ja kupiti!
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 20 ožu 2013, 23:13

orchid ...super tortice....što točno stavljate u buttercream kad crtate s njim...

Liv Tyler...ti si mislim jednom pisala što stavljate...ja sam radila jednom tukla bjelanjke na pari sa šećerom....i kasnije se to dobro izmiksa i stavi koja kap limuna...jeli to to što vi radite kod crtanja...
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la orchid » 20 ožu 2013, 23:34

Buttercream pravim ovaj forumski, sa bjelanjcima i biljnom masti, i inače mi ok prima boju, al ovaj put ne znam u čemu je bio problem :dunno

Ja kad radim ukrase koji nisu od ticina, pravim buttercream (u principu mast i šećer), jednom sam pravila royal icing (mislim da je to što misliš kiki i lara, bjelanci. šećer i malo limuna)i i to mi je dobro ispalo, al to sam pravila kad sam radila ukrase na suhim kolačićima za sestrinu svadbu, al mislim da bi moglo i na ticino. Royal icing se stvrdne, a buttercream je baš kremast, i ne stvrdnjava se, ponaša se kao krema.
03.03.2010 Moja mala ljubav
Avatar
orchid
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 06 kol 2010, 11:22

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 21 ožu 2013, 00:31

je je...to je to s tim sam radila vodopad na jednoj torti....stvrdlo se i bilo je super... :)
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 21 ožu 2013, 09:49

orchid - pliz daj recept, ne mogu nać- imam neki ali ne znam jel to -to
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Madir » 21 ožu 2013, 09:53

Ja sam travu na štrumfovima radila po rcp. od Liv.
Savršen je.
Neka vam onda da taj njen.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 21 ožu 2013, 10:13

i ja mislim koristit travu, pa zato pitam
buttercream travu, da bude jasno :lol
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 21 ožu 2013, 14:26

Imam dva recepta za buttercream.

Lakša verzija ali nikako ne i lošija -
125g maslaca
200g šećera u prahu
3 jušne žlice mlijeka
Umutiti maslac sa šećerom i dodati mlijeko. Raditi s njim perma potrebi, ovisno što nam treba. Boja se bez problema i ne mijenja okus.
Jedino zbog maslaca smjesa može ispasti lagano žućkasta ali se to ni ne konta posebno ako se boja.

Druga verzija je odavde s foruma, volim je nazvato boysin buttercream jer mi ga je ona i dala -
424 g biljne masti i margarina (pola/pola), sobne temperature
200 g šećera
50 ml vode
5 bjelanjaka
Mutiti bjelanjke dok ne postanu snijeg. Dodati 50 g šećera i dalje mutiti dok ne postane čvrsti snijeg. Miksati. Istovremeno zagrijati vodu sa 150 g šećera. Miješati dok se ne otopi šećer. Smanjiti temperaturu i neka se sirup lagano ukuhava. Smjesa se ukuhava do tzv. stupnja “meki balon”. Kad smjesa zavrije (počnu balončići), pogledati između dva prsta da li se stvaraju niti. Ako se stvaraju, onda je gotovo. Lagano dodavajući taj sirup, miksati bjelanjke. Da bi bilo to uspješno, dodavati stvarno malo po malo; dodati malu količinu i onda miksati 5-10 s, onda opet dalje dodavati i tako dok se ne potroši. Povremeno skidati ostatke s ivica da se sve ravnomjerno smiksa. Ohladiti do sobne temperature.

Kad se smjesa ohladila, dodati lagano masnoću, komadić po komadić. Najprije smjesa postane vodenasta pa grudičasta i pred kraj bude jako gusta, ali meka i podatna. Pred sam kraj može se dodati otopljena čokolada, šećer u prahu, neka aroma ili boja. Smjesa je podatna dok je svježa pa se piping tehnikom od nje mogu raditi i listovi i ružice sa vrećicom za ukrašavanje.

Obje smjese stajanjem na zraku se stvrdnjavaju i čine savršen izolacijski sloj.

Buttercream se prije nanošenja na tortu obično oboja u boju kreme, a može i u boju fondant pokrivke.

Mali savjet by boysmama:
Čvrstu i ohlađenu tortu izvaditi iz kalupa, zagladiti ju bočnim ostacima kreme koliko se može i brzim pokretima na nju nanositi po male količine buttercreama dok god niste potpuno zadovoljni rezultatom. Zatim torta ide u hladnjak minimalno dva sata da se buttercream dobro stegne, a onda se torta može dodatno „ispeglati“ (ukoliko je potrebno) umakanjem špatule u vruću vodu. Samo ovako prekrivena torta jamči besprijekornu pokrivku.

Ipak jedna mala napomena koja ne ide u korist buttercreamu je da uopće nije fin te da ga se nanosi u jako tankom sloju koji u pravilu nema utjecaja na okus torte. Ostatak buttercreama (samo malo smjese se utroši) se može zamrznuti i koristiti i do 10 puta, ovisno o neravninama na vašoj torti i debljini premaza. Neposedno prije prekrivanja torte, buttercream se treba malo pošpricati sa kapljicama vode da smjesa bolje prione uz tortu.

Valjda sam sve uspjela napisat.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 21 ožu 2013, 14:27

Radila sam s obje verzija i s obje sam bila zadovoljna.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 21 ožu 2013, 14:28

super objašnjeno
sad moram sve negdje iskopirati da ne zaboravim gdje je što :lol
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la olja2208 » 21 ožu 2013, 14:33

i ja radim po ovom boysinom receptu, jeste malo komplik. ali je savrsena smjesa. :dada
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 21 ožu 2013, 14:52

ovo s zamrzavanjem i peglanjem mi se čini kao super ideja

jel bi moglo onda da se stavi neka čvrsta krema pa butter pa ticino?
http://www.coolinarika.com/recept/744711/ ovu tortu znam radit, bude čvrsto dosta, e sad, može li butter svugdje naokolo pa ticino?
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la olja2208 » 21 ožu 2013, 15:16

super je torta, e sad ne znam, mene bi malo brinulo ravnanje vrha torte. :znoj
morao bi ici debeli sloj buttercreme, a jednostavnije bi bilo da gornji sloj bude kora.
probaj pa nam javi. :p
salim se, javit ce se iskusnije cure sa ticinom,
ja sam pocetnica pa se ne bih usudila.
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Mala Bornica » 21 ožu 2013, 15:21

Neve, svidja mi se torta sa linka, morat cu isprobati.

Buttercream i ticino idu na ledeni vjetar i slicne varijante, jel'da?
Namjeravam napraviti sarene beze kore :).
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 21 ožu 2013, 15:26

olja2208 je napisao/la:super je torta, e sad ne znam, mene bi malo brinulo ravnanje vrha torte. :znoj
morao bi ici debeli sloj buttercreme, a jednostavnije bi bilo da gornji sloj bude kora.

mislila sam ili stavit više želatina ili manje višanja, da bude ravnije
no kako ja mislim livadu radit nije bitno da mi je ravno jer ću radit travu,cvijeće, mrkvice....
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 21 ožu 2013, 15:44

Ja sam radila sladole preko kojeg je išao tičino. Njega sam zamrzla prije premaza i prekrivanja. Ali napisala sam da se tičino orosio jer je torta počela odleđivat za jesti.

Tičino ide na ledeni vjetar. Mi smo je imali za M krštenje.
Ja bi jedino pripazila da se voće nigdje ne dodiruje s tičinom jer ga rastopi.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Mala Bornica » 21 ožu 2013, 15:49

Necu voce stavljati, samo kremu. Hvala :).
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la olja2208 » 21 ožu 2013, 15:51

nevenera je napisao/la:no kako ja mislim livadu radit nije bitno da mi je ravno jer ću radit travu,cvijeće, mrkvice....
e onda ide bez problema. ;)
ja cu isto uskoro napraviti tu tortu, mislim da necu izdrzati cekati do seljedeceg rođosa.
neve, neve, kriva si. :ne
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 21 ožu 2013, 15:53

Bornice kakva će bit krema?

I ja imam nešto u planu ali mi se ideja još uvijek razvija. :mrgreen
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Mala Bornica » 21 ožu 2013, 15:56

Liv Tyler je napisao/la:Bornice kakva će bit krema?

I ja imam nešto u planu ali mi se ideja još uvijek razvija. :mrgreen


Ne znam jos tocno, vjerojatno ona od ledenog vjetra, da iskoristim zumanjke (ja sam sparna :)). Mozda uvalim bijelu cokoladu u unutra.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Madir » 21 ožu 2013, 15:58

Aaa neve, bas ti fala.evo mi rcp.za tortu.ovu cu radis sad za blagdane.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 21 ožu 2013, 16:05

Meni uopće nije palo na pamet ne stavljat voće u kremu od ledenog vjetra. :plavusa

Može li mi sad netko dat recept za ledeni vjetar. :liza
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Mala Bornica » 21 ožu 2013, 16:07

Radim ja i sa cokoladnom kremom ledeni vjetar, ili kako da ga nazovem...
Recept sa coolinarike, tesko mi je link sa moba staviti, ako nitko prije ne stavi, veceras cu upaliti comp :).
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la orchid » 21 ožu 2013, 21:37

Vidim da je Liv vec odgovorila za buttercream, i ja koristim ista dva recepta koja su vec postavljena . Meni su oba recepta odlicna, zavisi koliko imam vremena, ako imam vise, pravim sa bjelanjcima, ako imam manje vremena pravim samo sa secerom. U principu oba su super, super se zalede i mogu se ponovo koristiti kad se odlede.
Nikad nisam probala staviti ticino bez gornje kore, javite ako uspijete, ja se bojim da ticino ne pritisne gornji dio torte jako pa da se ne izgubi oblik.
03.03.2010 Moja mala ljubav
Avatar
orchid
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 06 kol 2010, 11:22

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 21 ožu 2013, 21:48

sad ću za uskrs probat bez gornje kore, ako uspije, javim
ako ne uspije, onda lako spečem isti biskvit u stavim gore na ove višnje. oblijepim butterom i onda ticino preko
u mojoj glavi sve ide lako :ajme :lebdi
a onda je svizac zamotao čokoladu :hahaha
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 21 ožu 2013, 22:13

E bas tako orchid pravim onaj butterc ovisno o tome kolko imam vremena.

Neve meni sad palo na pamet da bi to voce u zelatini bas moglo napravit nered s ticinom jer je puno kiseline.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 21 ožu 2013, 22:35

ništa
napravit ću biskvit u stavit za iznad torte, tj iznad višanja, pa malo stisnut i onda premazat butterom da se stisne
pa sutradan ticino
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.