Sada je: 24 lip 2026, 23:02.

Studenti 2013/2014.

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Studenti 2013/2014.

PostPostao/la Dulcineja » 20 srp 2013, 13:58

Ne vidim nigdje da ima neki topic za roditelje studenata. Iva evo prekjučer upisala faks, pa bih se voljela priključiti nekoj grupici sa studentima. Ako nešto već ima, molim moderatorice da me premjeste. :mah Nadam se da nas ima još tu na forumu. :)
20. 7. 1994. Uporna, 9.2. 1996. Suosjećajna, 10. 2. 1998. Maštovita, 30. 4. 2001. Strpljiv, 6. 3. 2006. Privržen, 10. 7. 2012. Odlučna
Avatar
Dulcineja
juha od čokolade u kutiji
 
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 vel 2013, 19:49
Lokacija: Bjelovar

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la nadicab » 20 srp 2013, 19:15

ima nas :mah
Moj je upisao geodeziju, tj upisi su u ponedjeljak.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la Dulcineja » 20 srp 2013, 21:35

Iva je upisala veterinu, to joj je san već godinama.
Predala je papire i za dom pa ćemo vidjeti. Objavit će 16. 8.
Ovo nam je prvi student, pa smo svi uzbuđeni. :joy
20. 7. 1994. Uporna, 9.2. 1996. Suosjećajna, 10. 2. 1998. Maštovita, 30. 4. 2001. Strpljiv, 6. 3. 2006. Privržen, 10. 7. 2012. Odlučna
Avatar
Dulcineja
juha od čokolade u kutiji
 
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 vel 2013, 19:49
Lokacija: Bjelovar

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la nadicab » 26 srp 2013, 13:25

vau, super za veterinu - koji smjer, male ili velike životinje?
Moj je upisao geodeziju (kada svi kažu :conf ja samo velim čarobnu riječ - legalizacija, pa svi shvate o čemu pričam :lol )
Zabranio je da stavljam slike njega i indexa na javna mjesta :nata
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la Dulcineja » 26 srp 2013, 15:27

Koliko sam shvatila to s malim i velikim životinjama se bira kasnije tijekom studija. Ako se i varam, kod nje se sigurno radi o velikim životinjama. Konji su njena strast i ako sve bude ok, to želi specijalizirati.
Ponekad joj zavidim kako točno u detalje zna što će sa sobom i koliko uživa u tome. :mrgreen
20. 7. 1994. Uporna, 9.2. 1996. Suosjećajna, 10. 2. 1998. Maštovita, 30. 4. 2001. Strpljiv, 6. 3. 2006. Privržen, 10. 7. 2012. Odlučna
Avatar
Dulcineja
juha od čokolade u kutiji
 
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 vel 2013, 19:49
Lokacija: Bjelovar

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la Dulcineja » 26 srp 2013, 15:30

A, da, kakva je povijest vaše geodezije? Kako je došao do toga da upiše taj faks?
Kod nas općenito ovi stariji ne žele puno petljanja u njihov život, a ne smijem ni pomisliti o objavljivanju nikakvih njihovih fotki.
20. 7. 1994. Uporna, 9.2. 1996. Suosjećajna, 10. 2. 1998. Maštovita, 30. 4. 2001. Strpljiv, 6. 3. 2006. Privržen, 10. 7. 2012. Odlučna
Avatar
Dulcineja
juha od čokolade u kutiji
 
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 vel 2013, 19:49
Lokacija: Bjelovar

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la nadicab » 01 kol 2013, 09:11

On je. Znao da ne zeli tezak faks tipa FER jer mu je bilo sasvim dosta ucenja u MIOC-u. Zeli dobro placen i zanimljiv posao :hahaha (i majka bi to). Ja sam ga lagano gurkala jedno godinu dana u smjeru geodezije jer se meni cinilo kao dobar izbor zanimanja za njega (obozava prirodu i kompjutere) i onda je sam to prihvatio. Inace je bio 1. na geologiji, u gornjoj polovici za upis na FER itd pa je zbilja mogao birati.
Vidjet cemo kako ce biti zadovoljan ooslije 1. godine.
Njegova sestra je na kemiji na PMF-u i prezadovoljna je svojim izborom.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la Dulcineja » 22 kol 2013, 07:35

Dobila je dom :yess , bit će na Savi. To će nam stvarno olakšati studij (s naše strane). Sad planira s frendicom iz razreda rezervirati sobu, hoće biti zajedno.
20. 7. 1994. Uporna, 9.2. 1996. Suosjećajna, 10. 2. 1998. Maštovita, 30. 4. 2001. Strpljiv, 6. 3. 2006. Privržen, 10. 7. 2012. Odlučna
Avatar
Dulcineja
juha od čokolade u kutiji
 
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 vel 2013, 19:49
Lokacija: Bjelovar

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la MatiMokoš » 22 kol 2013, 10:13

Ljubi ju tetka! Pretvorit ću Ivu u izvor čokoladnih pudinga iz menze :) U zamjenu za pokoji domaći ručak, printanje skripti itd.
Baš sam se pitala što je s domom, a kad ono forum zna odgovor. :) Bravo Iva!
slika
Avatar
MatiMokoš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 381
Pridružen/a: 19 tra 2013, 10:25

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la Dulcineja » 22 kol 2013, 18:45

Koliko sam ja informirana, pudinzi više nisu u studentskom meniju (navodno nezdrava hrana, pitam se koji je pravi razlog)
20. 7. 1994. Uporna, 9.2. 1996. Suosjećajna, 10. 2. 1998. Maštovita, 30. 4. 2001. Strpljiv, 6. 3. 2006. Privržen, 10. 7. 2012. Odlučna
Avatar
Dulcineja
juha od čokolade u kutiji
 
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 vel 2013, 19:49
Lokacija: Bjelovar

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la MatiMokoš » 22 kol 2013, 19:19

Ma daj :shock nemrem bilivit! A jel i čokoladno mlijeko nezdravo ili toga još ima u menzi?
Ajde, da se ne može kupit piva na iksicu, to mi je jasno (iako sam je se svojedobno nakupovala uz potporu ministarstva -živjeli bonovi i Zadar)..ali da se ne može kupiti puding..prava glupost!
slika
Avatar
MatiMokoš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 381
Pridružen/a: 19 tra 2013, 10:25

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la nadicab » 22 kol 2013, 21:11

Drasticno su srezali novac studentima za hranu i sto mogu kupiti na xicu; pudinzi i sokovi i cokoladice su zabranjeni jer lose utocu na zdravlje i jer su neki studenti preprodavali te proizvode. Za obje stvar su dali najgluplja moguca objasnjenja, pogotovo ako se uzme u obzir da po skoloma su smjesteni oni automati za grickalice i napitke :ajme
A zbilja ne znam koliko jedan student moze zaraditi preprodajuci npr 5 pudinga ili Mars cokoladice :roll
Moja kcer je ocajna zbog tog ogranicenja jer na faksu boravi od jutra do veceri: predavanja, labos, demonstrature, izvanredni rad na projektima, ucenje za kolokvije i ispite ... Uglavnom je vidimo navecer. A kako ce se sada po novome hraniti, ne znamo
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la nadicab » 05 ruj 2013, 07:31

Imala ozbiljan razgovor s brucosom i objasnjenjem da dom nije mjesto:
- besplatnog spavanja
- bespaltnog jela
- besplatne kupaonice
- besplatnog wi-fi

Dom je puno vise, a brucos se poceo ponasati kao da je upao u studentski dom :baba
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la Dulcineja » 05 ruj 2013, 13:37

Je li student ili nije. Zato i ima "studentski" dom :lol (zaključila bi Pipi Duga Čarapa).
20. 7. 1994. Uporna, 9.2. 1996. Suosjećajna, 10. 2. 1998. Maštovita, 30. 4. 2001. Strpljiv, 6. 3. 2006. Privržen, 10. 7. 2012. Odlučna
Avatar
Dulcineja
juha od čokolade u kutiji
 
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 vel 2013, 19:49
Lokacija: Bjelovar

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la Dulcineja » 06 lis 2013, 14:32

Baš sam razočarana organizacijom, za x-ice su se slikali sad u četvrtak, u biti od petka mogu jesti u menzi. Do tad su si kupovali tko se kako snašao. Još uvijek za tramvaj kupuje karte i tako će biti do 12. 10. Pitam se zašto neke takve stvari nisu mogli obaviti prije pa da na vrijeme imaju što im treba?!
I indekse su na faksu dobili tek sad u četvrtak. Sreća da za vlak može popust ostvariti i bez toga, bar nešto.
20. 7. 1994. Uporna, 9.2. 1996. Suosjećajna, 10. 2. 1998. Maštovita, 30. 4. 2001. Strpljiv, 6. 3. 2006. Privržen, 10. 7. 2012. Odlučna
Avatar
Dulcineja
juha od čokolade u kutiji
 
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 vel 2013, 19:49
Lokacija: Bjelovar

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la nadicab » 06 lis 2013, 16:22

Na njegovom faksu ga je u pon. docekala xica, njegov faks ima vlastitu menzu :yess
Poludio je jer je 1.10. sat vremena cekao za nadoplatiti pokaz.
Svaki dan mu predavanja pocinju u 8h, a traju do 12 ili petkom do 19h.
Odmah se bacio na ucenje :klanja, nadam se da ce ga to drzati cim duze.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la Dulcineja » 07 lis 2013, 23:20

Iva je za svaki tjedan dobila drugačiji raspored, ima knjigu rasporeda. :lol
A kažu da je njihov faks jedan od najbolje informatiziranih. Badava im to kad osnovne stvari kasne, kao x - ica i indeks.
Predavanja i vježbe ima svakako, uglavnom dosta natrpani raspored, već ima i neke kolokvije. Ful radno i udarnički su krenuli.
Naravno, za sada ima zavidnu volju. :mrgreen
U domu je našla troje s veterine prva godina i to u njenom paviljonu, neki čak na istom katu.
Podijelili su ih na faksu u male grupe, njih ima 13, što mi se sviđa.
20. 7. 1994. Uporna, 9.2. 1996. Suosjećajna, 10. 2. 1998. Maštovita, 30. 4. 2001. Strpljiv, 6. 3. 2006. Privržen, 10. 7. 2012. Odlučna
Avatar
Dulcineja
juha od čokolade u kutiji
 
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 vel 2013, 19:49
Lokacija: Bjelovar

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la mmm3m » 08 lis 2013, 13:29

Evo imam i ja jednu koja spada u studente.Matea je 4 godina pravnog fakulteta,nada se da ce u roku sve ispite poloziti da moze oktobra vec da upise magisterij

U prvu godinu ih je bilo upisani malo ispod 400,+ bilo je dosta izvaredni i oni oji su ponavljali tako da ih je bilo preko 700.Sad u 4 godini ih je oko 70,iz Mateine generacije nekih 30,ostali su oni koji ponavljaju.Jednostavno da nepovjerujes da ih je tako malo uspjelo stici do 4 godine.Svake godine mjenjaju ispite,dodaju gradivo,majko mila sta ce da nam naprave od djece

Sretno svima
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la Dory » 08 lis 2013, 16:43

Evo da se i ja malo ovdje javim...prebrzo mi je preletjelo vrijeme i evo moje dijete već na faksu :) Studira u Zadru - antropologiju, etnologiju i filozofiju - 1.godina i tek sutra imaju prvi dan...Odselila je u nedjelju i moram priznati da mi je bilo uffff...teško (mada sam u doba intenzivnog tinejdžerstva očekivala taj dan :oops: )Mada je jako samostalna i putuje posvuda od 7.r osnovne sama, bilo mi je koma jer sam imala nekako osjećaj da nije potpuno spremna za odlazak ...ali sad dok vidim i osjećam da je ok. mi se sve polako poslaguje...Nismo ni tražili dom jer nema šanse za to - ali stanuje sa još dvije cure u 4.-ero sobnom stanu i mislim da bude ok...Na žalost nije upala na svoj 1.izbor pa nam je i to malo teško palo...ali život je čudo i čudan, mijenja se iz dana u dan..zajedno s nama....vidjet ćemo kako će to biti dalje... :)
Avatar
Dory
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 901
Pridružen/a: 30 stu 2009, 10:49

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la nadicab » 08 lis 2013, 17:35

Zadarski faks je na prekrasnoj lokaciji :le
Moj je jucer pricao s frendom koji je na rudarstvu i obojca su jako zadovoljna sa svojim faksovima. Navodno neki njihovi iz gimnazije su vec zazalili sto su upisali FER pa razmisljaju o promjeni faksa. Neozbiljno, ali bolje osustati sada nego razvlaciti godinama pa odustati.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la Dory » 08 lis 2013, 17:49

O da..lokacija je samo tako - za poželjeti.. :) Osobno sam sretnija da je upala tamo i da neide u Zg (naravno da Zagreb pruža mnogo sadržaja koje drugi gradovi nemaju)..Ali nekako sam imala dojam da se treba maknuti iz starog društva i početi ispočetka..i to joj je baš ono - početak...
Avatar
Dory
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 901
Pridružen/a: 30 stu 2009, 10:49

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la Dulcineja » 08 lis 2013, 20:59

A otkud si ti, Dory, koliko vam je daleko Zadar?
Jel ima plan često dolaziti doma?
Iva za sada ima namjeru dolaziti vikendom.
20. 7. 1994. Uporna, 9.2. 1996. Suosjećajna, 10. 2. 1998. Maštovita, 30. 4. 2001. Strpljiv, 6. 3. 2006. Privržen, 10. 7. 2012. Odlučna
Avatar
Dulcineja
juha od čokolade u kutiji
 
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 vel 2013, 19:49
Lokacija: Bjelovar

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la nadicab » 08 lis 2013, 21:14

Moja princeza je u Trstu, preko Erasmusa, na 3 mjeseca. Veliki korak za nju, po prvi put je cimerica s nepoznatom osobom, ovisi samo o sebi, ne zna talijanski ... Dobra zivotna skola.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la Dory » 08 lis 2013, 21:54

Dulcineja je napisao/la:A otkud si ti, Dory, koliko vam je daleko Zadar?
Jel ima plan često dolaziti doma?
Iva za sada ima namjeru dolaziti vikendom.

Iz Varaždinske županije sam...Do Zadra ima dobra 4 sata vožnje..busom i daleko više..Planirala je svaki tjedan radi treninga ali realno to nije nikako izvedivo..Tako da će vjerojatno dolaziti 2x mjesečno ukoliko uspije (baš sam danas vidjela da je i naša županija raspisala natječaj za subvencioniranje prijevoza za studente)
nadicab - super će joj biti sigurno...Moja je bila prije 15 dana u Engleskoj na 10 dana - na nekakvom projektu - upoznala je toliko različitih ljudi (iz Pakistana, Izraela, Nizozemske, Afričkih zemalja)...to jako obogaćuje život i mladi se danas stvarno brzo uklope i snađu..prije odlaska uhvatila ju je želja za studiranjem vani....i to intenzivno..Smirila sam te strasti na način da najprije sad ovdje pokaže kako i koliko može...ali vidim da ju svrbe pete i da ima nekako osjećaj da se ovdje ne nalazi ..no..pustit ćemo vremenu da odradi svoje..
Avatar
Dory
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 901
Pridružen/a: 30 stu 2009, 10:49

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la Dulcineja » 09 lis 2013, 14:37

Nadica, super je što je otišla u Trst, mislim da je to stvarno između ostalog i životna škola.
Moja kod upisa već gledala kad ide razmjena studenata i koliki prosjek. :lol Ambicije do neba.
20. 7. 1994. Uporna, 9.2. 1996. Suosjećajna, 10. 2. 1998. Maštovita, 30. 4. 2001. Strpljiv, 6. 3. 2006. Privržen, 10. 7. 2012. Odlučna
Avatar
Dulcineja
juha od čokolade u kutiji
 
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 vel 2013, 19:49
Lokacija: Bjelovar

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la nadicab » 09 lis 2013, 21:29

Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la mmm3m » 10 lis 2013, 08:07

U Sloveniji studenti imaju bonove i mogu jesti gdje god hoce (skoro svi restorani uzimaju bonove) Komplet rucak je u prosjeku 3e. Puno puta naruci iz restorana da joj donesu kuci (cjena je ista
U svakom slucaju prezadovoljni,jer moze da bira gdje ce jesti i sta ce jesti
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la Dulcineja » 10 lis 2013, 17:59

Ti Nadice imaš više iskustva sa fakultetima, mi smo tek krenuli, tek ćemo vidjeti kako će biti s organizacijom i provođenjem samih predavanja, vježbi i prakse. Ali ovo s menzom, pokazima i sl. već vidim.
20. 7. 1994. Uporna, 9.2. 1996. Suosjećajna, 10. 2. 1998. Maštovita, 30. 4. 2001. Strpljiv, 6. 3. 2006. Privržen, 10. 7. 2012. Odlučna
Avatar
Dulcineja
juha od čokolade u kutiji
 
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 vel 2013, 19:49
Lokacija: Bjelovar

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la nadicab » 11 lis 2013, 08:32

Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Studenti 2013/2014.

PostPostao/la Dulcineja » 11 lis 2013, 23:23

Super, barem nešto. Nadam se da će uspjeti nešto riješiti i na sastanku u studenom.
20. 7. 1994. Uporna, 9.2. 1996. Suosjećajna, 10. 2. 1998. Maštovita, 30. 4. 2001. Strpljiv, 6. 3. 2006. Privržen, 10. 7. 2012. Odlučna
Avatar
Dulcineja
juha od čokolade u kutiji
 
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 vel 2013, 19:49
Lokacija: Bjelovar

Sljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.