Sada je: 24 lip 2026, 10:14.

Kuhamo u veljači

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la gaga0305 » 21 vel 2015, 12:48

domaca pizza :liza
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la alkemicar » 21 vel 2015, 14:08

jučer pene u šalši

danas orzot s piletinom i hrpom povrća, zelena salata s mladim lukom, štrudel od jabuka
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la alkemicar » 22 vel 2015, 11:28

sarma i pire
dijete će vjerojatno orzot od jučer jer njega obožava, sarmu baš ako mora
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la gaga0305 » 22 vel 2015, 13:30

pileca juha, svinjski vrat pecen u pecnici sa mrkvicom i krumpirima. desert ce biti puding
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la adry » 22 vel 2015, 13:33

Juha od brokule i cvjetače, lazanje i šarena salata
slika



slika
Avatar
adry
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1660
Pridružen/a: 08 srp 2011, 12:10
Lokacija: Istočno od raja

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la JiA » 22 vel 2015, 14:31

Pohana puretina i rizi bizi.
Meni puretina na naglo i rezanci mrkve, tikvice i poriluka iz woka.
Bebi spinat za salatu. I to moram u dvije zdjele jer muski dio ne jede maslinovo ni bucino ulje, niti aceto balsamico.
Imam neki kokos cokoladni kolac, nece ga nitko, nije dobro ispao.
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Mirci » 22 vel 2015, 14:37

Juha od brokule, svinjska lopatica pečena u loncu, mlinci, prokulice na lešo i opet matovilac. Desert ce biti čokoladno karamel triffle od jučer.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la mrava » 22 vel 2015, 14:59

Kod svekrve na ručku: goveđa juha, kuhano meso i povrće, krumpir salata, pečeni odojak, kupus salata, trostruki užitak
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Vicky & Mama » 22 vel 2015, 15:16

Imamo po šalicu pileće juhe od jučer za popiti, musaka i zelena salata s cherry rajčicama + svježe pripremljen sok cikla-jabuka-mrkva-naranča.
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Anamija » 22 vel 2015, 19:54

Jučer quiche s brokulom i sunkom, zelena salata i radic http://www.coolinarika.com/recept/quiche-s-brokulom-i-sunkom/ Ispao je njami. Navecer smo se ubili u coko cookiesima.
Danas- svinjski but u komadu, krumpiri, sampinjoni i zelena salata. I za desert kuglof od narance preliven cokoladom.
Sutra- ostaci mesa od danas, dinstano povrce- krumpir, mrkva, grasak.
Prekosutra - polpete i ne znam jos koji prilog :dunno
Maratonka 2003
Jesenkica 2007
Avatar
Anamija
oprezno optimistična
 
Postovi: 533
Pridružen/a: 03 svi 2007, 20:46
Lokacija: Zagreb

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la mrava » 23 vel 2015, 08:05

Juha, krmenadli s lukom u pećnici, pečeni krumpiri, kupus salata
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Adorabla » 23 vel 2015, 10:53

Bebi spinat za salatu.

trebam li reci da sam ostala :shock kad je to JiA bebu rodila :lol :lol

Kod nas danas ajmo reći vegetarijanske chimichange (potrpala sam sve i svašta unutra; il će biti fenomenalne ili sama katastrofa).
Jučer klasika picek (dobili smo domaćeg iako to po meni nema veze s onim što ja volim zvati domaćim) i mlinci. Juha od sitnine

Sutra i mi imamo pohano i riži biži i ciklu za salatu (umjesto ove bebe :lol )
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la latica » 23 vel 2015, 11:01

vicki i mama :luv hval ana komplimentu ;)

mi danas imamo čobanac od jučer (sveki kuhao, slavio se rođendan), samo ću skuhat krumpira malo. djeca imaju juhicu od purećeg vrata i malo pečenog mesa od jučer i uz to pire.
sutra sam mislila neki quiche. najradije bi ovaj gore s brokulom što je Anamija stavila, uh kako fino izgleda, ali moji će vjerojatno pojest samo ako je s mesom :ajme

adorabla, kakvi su ti na kraju bili faširanci u kalupu za muffine? nisi ništa javila ili sam ja propustila?
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7430
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Adorabla » 23 vel 2015, 11:05

Latice nisam na kraju radila. MM me izbacio iz kuhinje kad je čuo šta spremam i sam ih ispržio na ulju :nata
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la olja » 23 vel 2015, 11:10

Danas ostaci dalmatinskih šnicli od jučer, po želji riža/makaroni kao prilog umjesto jučerašnjeg krumpir pirea, salata od svježeg kupusa, za desert također jučerašnji rupičasti kolač s pudingom.
Za neki od narednih dana planiram musaku s krumpirom i tikvicama, to baš dugo nisam pravila, i pražnjenje frižidera pa će tako razno povrće završiti u woku s piletinom na trakice :)
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la JiA » 23 vel 2015, 11:16

jao, adorabla :lol
a ne bi bome bio presedan ni da se pojavim s bebom odjednom ;)

jucer sam nakon doslovno 10 propalih polkušaja u zadnjih par mjeseci uspjela napraviti juneci gulas koji ima okus kao gulas :plavusa
ne znam u cemu sam grijesila, odjednom sam ga zaboravila fino napraviti.
dakle, deckima taj gulas i siroki rezanci za rucak.
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la thalia » 23 vel 2015, 11:25

ajde daj recept za gulaš. možda je u mesu stvar, ali i meni nerijetko ne ispadne ko gulaš, a mojoj mami da :dunno

ja danas imam praznu paštu :lol
paštu s umakom od rajčice. i parmezanom ili mozzarellom, tko šta hoće.

sutra ću valjda rižoto, ne znam, stariji neće jesti rižu :gaah pa onda moram i njemu nešto smisliti.
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la JiA » 23 vel 2015, 11:46

nema recepta, moja thal :p
kaze moja mama da se luk ne smije isjeckati u sjeckalici, nego rucno (u prvom slucaju valjda pusti previse vode)
i mora ga biti puno. i ne smije se kuhati, nego dinstati. a to mogu osjetiti po mirisu :roll .
e, a meso (junetina) se isto mora "zapeci", tj mora se uhvatiti korica na dnu posude, koja se onda sastruze kad se dolije voda.
u svakom slucaju, nema recepta, samo sam bila strpljiva ipuno puta gurala nos u lonac, trazeci "onaj" miris.
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la thalia » 23 vel 2015, 11:52

da, to sve i ja radim, ali mi prečesto ima okus po bolonjezu, a ne gulašu :dunno
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la JiA » 23 vel 2015, 11:55

meni pak bolonjez nema po nicemu okus :roll kad ga ja napravim
imam jednu fotku, cuvam ju dugo... ostavila sam deckima spagete bolonjez za rucak... dosla s posla, a na stolu puni tanjuri i cedulja: sorry, mama, nije ti bas nesto :ajme
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la gaga0305 » 23 vel 2015, 11:59

Juhica od jucer i slozenac od piletine i krumpira
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la latica » 23 vel 2015, 12:02

jao JiA sad sam se nasmijala tvojim dečkima :lol
da nije stvar u začinima - ja u gulaš uvijek stavim malo vina recimo, a to ne stavljam u bolonjez? i ja u bolonjez uvijek stavim puuuuno više povrća, to prvenstveno zbog djece doduše, tkao da je i to razlika od mog gulaša...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7430
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la thalia » 23 vel 2015, 12:04

ja u bolonjez stavim luk, češnjak, jednu mrkvu i korijen peršina, ali u komadu. i dugo, dugo dinstam junetinu :dunno

stavim i šećera ako imam kupovne pasate. uvijek.
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la TmamaKiN2 » 23 vel 2015, 12:09

jia :lol iskreni su decki ;) moji isto ponekad ne pojedu sto skuham, nisam neka kuharica, osim toga, volim "podmetnuti" nesto zdravo pa je bojim se, ta kombinacija ponekad pogubna za moja jela :lol

jucer sam napravila neki paprikas od filea zabatka, s puuuno luka, paprike (friske i mljevene), na kraju stavila fettuccine, ispalo je fino :liza
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Adorabla » 23 vel 2015, 12:10

luk treba dulje dinstati na laganoj vatri. Ja uvijek naglo zapecem meso s obe strane pa onda tek dodajem luk i dalje lagano dinstam i naravno vodu kad dodam obavezno sastružem zapečeno u tavi. MM uvijek recimo meso stavlja u skoro pa hladno ulje i ispadne mu fino ali on sitno izreže meso (ja stavljam veličine malih šnicli).
Za gulaš moraš dodati barem 2 lista lovora, malo ružmarina i dugo dugo kuhati (da se raspadne) na laganoj vatri. Ako prekratko radiš onda ti je ko bolonjez.
I u gulaš ne stavljaš puno paradajza nego mali mrvičak (tubu ako baš moraš) i uz luk dodaš mrkvicu naribanu i ostalo naribano povrće ali ne previše (mora biti malo, jako šparno da bude fino). Poanta je da radiš ko čobanac samo malo na gušće :nata
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la dunja » 23 vel 2015, 12:11

u juneći gulaš stavim i lovor list, malo crvene paprike, i volim da mi je malo samo ljutkasti po nečemu, ili paprika ili papar ili nešto takvo, a ponekad i malo vina, ali ne uvijek

bolonjez radim tako da naribam luk, dvije tri mrkve i komad celera i dugo dinstam, onda dodam miješano mljeveno meso, vode, soli, pa opet dugo dinstam - kuham, tek pred kraj dodam paradajz iz tetrapaka - i na kraju posipamo parmezanom
ponekad ako imam koju šniticu pršuta nasjeckam, a može na sitno i špekeca malo, ali to rjeđe
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one.”
Tom Hiddleston
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29566
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la olja » 23 vel 2015, 12:16

Gulaš radim otprilike ovako:
http://cookam.blogspot.com/2013/01/juneci-gulas.html
S tim što nikad ne stavljam šampinjone, a količina luka jednaka je količini mesa.

Bolonjez radim kao i Dunja. Djeca ga još više vole sa svježim paradajzom :dada
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Solea » 23 vel 2015, 13:10

gulaše volim i često pravim
evo, ovo je jedan od ;) - http://blog.vecernji.hr/tanja-klaic/vin ... kruha-6288 :liza

a bolonjez kuham isto dugo, ovako nekako kao dunja :dada samo s našim domaćim paradajzom i češće slaninu nego pršut. kad dodam mljeveno meso, dugo ga pržim i miješam prije nego dodam ikakvu tekućinu.
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la MalaSirena » 23 vel 2015, 13:44

Meni bolonjez nije bas fin ako u njega na kraju ne stavim zlicicu senfa. Takodjer ga dinstam dugo.
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Mirci » 23 vel 2015, 14:16

kod bolonjeza mi je kljucno da dodam rajčicu prije zalijevanja sa vodom. Meso isto dugo pržim, kako kaže Sole, i onda dodam rajčicu i nju dobro popržim i tek onda zalijem sa vinom ili samo sa vodom. Davno sam negdje čitala da se umami rajčice najbolje razvije kad se poprži, prodinsta.
I najukusnije mi je kad radim sa svježom rajčicom ili sa koncentratom. Pasata mi je zadnji izbor.

Isto i kod gulaša, samo onda stavljam puno manje rajčice, al u istom trenutku :).

Danas meso od jučer, riža sa špinatom.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.