Sada je: 25 lip 2026, 00:15.

Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la viki » 11 ruj 2015, 10:06

- i kod nas se plaćaju, ak se dobro sjećam, od prvog razreda do osmog, hrv., mat. i engl.
Avatar
viki
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2490
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:11

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Mirci » 11 ruj 2015, 10:13

i kod nas hrvatski i matematika :)
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la † Volvo » 11 ruj 2015, 10:15

Uskačem u obranu prosvjetara ;) - "kupovni" ispiti su ujednačeniji (inače se može netko buniti da nisu reprezentativni, da su preteški itd) - osim toga, iz nekih je predmeta lako izdiktirati pitanja - za druge se u "kupovnima" nude i odgovori na zaokruživanje pa olakšava i rješavanje i ispravljanje (odnosno objektivnost ispravljanja ;) ). Osim toga, prepisivanje zadataka s ploče oduzima vrijeme za rješavanje. To da bi prof trebali sami kopirati zadatke je good joke u situaciji školskog obilja :roll .

Imajte u vidu i da je nekim prof to možda komocija - čime se pretpostavljam vodite kad vas to smeta - a nekima (savjesnijima) sastavljanje/ ispravljanje svakog ispita oduzima doista puno izvanškolskog vremena - iz pozicije djeteta prosvjetara koje je bilo zakinuto za mamino vrijeme :gace
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 11 ruj 2015, 10:38

:mrgreen
volvo, svi argumenti su ti na mjestu :)

uz pametne ploče, laptope i ina pomagala u moderno opremljenoj školi koja ima kabinetsku nastavu naša profa se nakon 3 godine sjetila da su bolji ispitni listići. Listiće je napisala profa s naše škole :mrgreen .
Tim više što je to jedini predmet iz kojeg trebamo listiće uopće do ove š.g, ostali profe se "snalaze".
Malo mi je u sukobu interesa i suprotno etičkom kodeksu da eto MORAMO kupovati njene listiće.

Malo me zasmetao taj detalj :lol :plavusa
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la † Volvo » 11 ruj 2015, 11:29

Ti listići su najbolji bez konkurencije ;)
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 11 ruj 2015, 12:02

:dada sve više postajem svjesna toga :nata posebno kad mi juniorka dođe doma s prijetećim pogledom jer joj nisam potpisala suglasnost za te naj listiće a danas je bio zadnji dan
i očekujem pedagoške sankcije po novom pravilniku :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la skorpionka » 11 ruj 2015, 12:20

Problem tih kupovnih ispita je što jedan broj roditelja, kako bi svoje dijete doveli u povoljniji položaj, nabave te gotove ispite. Vrlo često to djeca sama izlaju, što učiteljicama, što drugoj djeci.

Ispit koji si prethodno doma već riješio uz pomoć roditelja gubi svoju svrhu. Ne traži više od tebe da se adekvatno snađeš u zadanom vremenu kod nezgodnog pitanja, što je inače ono što te čeka i kod primjene teoretskog znanja u realnom životu.

To je jedini problem koji ja imam s kupovnim ispitima. Nažalost, kupuju ih u školi za oboje mojih školaraca.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 11 ruj 2015, 13:08

pa to joj je i dio roditelja rekao. imali su slučajeve kod druge profe prethodnih godina da su klinci imali te ispite i dilali s njima. i koja je svrha ?!
ja sam joj rekla da sjedne s kolegicom koja je napravila ispitne zadatke i da ih naprave zajedno i nema šanse da ih netko provali :mrgreen
Jesam bila bezobrazna ?! :ajme :mrgreen

edit
eh, da...i ponudila sam joj da ih joj na crno nabavim ....to je mislim bila točka vrelišta :lol
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la skorpionka » 11 ruj 2015, 13:18

Nama u novom pravilniku o kućnom redu koji je donesen u svibnju ove godine kaže:

Izostanke iz Škole učenici su dužni opravdati valjanim dokumentom izdanim od liječnika ili
medicinske ustanove ili ispričnicom roditelja. Do tri dana izostanak se može opravdati
ispričnicom roditelja. Učenik je dužan dokument predati razredniku u roku od pet dana od
dana kad je prestao razlog za izostanak iz Škole.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la ProudMama » 11 ruj 2015, 16:12

Moj osmaš je jedva dočekao školu.. početkom 8. mjeseca mu je već bilo dosta praznika :) nadam se da će nastaviti biti marljiv kao i do sad.
ProudMama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 11 ruj 2015, 15:58

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Dobri andjeo » 11 ruj 2015, 17:40

Ja sam se najavila na informacije iz matematike . Ove godine namjeravam sveda damo od sebe da imaju 5 , pa onda bar znam da ne ide ak neide. Prosle godine su prvo pol za 5, drugo na granici i zakljucila im je 4. Jedna je imala 1x tj instrukcije al to je ocito premalo rada za 5. Sad mislim 2x tj , i jos vikend , ne znam kak drugacije to rijesit, vjerujem da ce ona predlozit i dodatnu i dopunsku i to bi bilo super jer bi dobile jos dva sata a i u knjiznici ima 1x tj organizirane instrukcije . Ja im nemrem bas nis pomoc oko toga tak da smo osudeni na instrukcije.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Dobri andjeo » 11 ruj 2015, 17:42

Inace kemijom su odusevljene . Za sad . Al svida im se i uciteljica i to bi moglo bit ok .
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la patkica » 11 ruj 2015, 18:16

Kod nas je taj dio "do tri dana" bio tako da ak je dijete 3 dana soma (tipa lagana viroza i slicno), mogao je roditelj opravdati, iznad toga ispricnica.
Od ove godine, pravilnik se cita da roditelj moze ukupno tri dana opravdati, ali da nisu povezani dani. Znaci, 3 odvojena dana tijekom skolske godine. Sve ostalo trazi ispricnicu.
(Osim u slucaju da imas unaprijed neki termin, pregled i slicno, koji najavis, to se valjda ne racuna u ta tri dana.
Dobili su taj novi pravilnik, i citan nam je na roditeljskom mlađe, kod osmasa se tek pojavila razrednica (nova na skoli), pa tek cekam sta ce nam reci.
Sad samo vidim da cu imati vise sjedenja kod doktorice i cekanja, on zna ulovit cesto neke lagane viroze ili glavobolje, i ostao bi doma dan, dva bez da sam jurila doktorici zbog toga, sad cu morati.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Potica » 11 ruj 2015, 18:22

Nama su još lani najavili to sa tri dana, i meni se nikako ne sviđa to što ću ga za svaku sitnicu morat slati doktorici. :roll

Dakle prvi tjedan je gotovo i od informacija koje sam dobila od sina mogu samo reći da je škola još uvijek na istom mjestu i da je ekipa u razedu ista. :lol
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la lastavica » 11 ruj 2015, 18:28

Mi smo jucer imali roditeljski. Nista nam nije receno da ima promjena u vezi ispricnica.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Dobri andjeo » 11 ruj 2015, 19:03

Kod nas ispricnice rjesava sestra, nazoves i pokupis.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la mazilica » 11 ruj 2015, 19:20

Koliko stranica...

Da se pritefterim, pa cu citat.

Tin, osmi razred.
Ove godine nova raska , iz likovnog, a i zamjenski , iz vjeronauka, jer ove iz lik nikad nema. Stara raska se ode bavit kurikulumom.

I uvode nam e imenik.

Njemu se nis ne da.
O stednjoj ni ne pricamo, to smo pred dve godine odradili i on postojsno stoji iza odluke da ide u petu.

Idem vas citat
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 11 ruj 2015, 20:07

Dobri andjeo je napisao/la:Inace kemijom su odusevljene . Za sad . Al svida im se i uciteljica i to bi moglo bit ok .



ah. kod nas je ista profa iz PID, biologije i kemije....kemija je katastrofa. žena zna sve ostalo predavati, ali kemiju ne ...jednom joj je došlo 20 učenika na dopunsku :shock :roll to su bili prema riječima juniorke: očajnici....tu su još oni koji ne kuže ali ne žele pitati, oni koje nije briga, oni koji su u strahu...znači njih 50% od ukupnog broja. žena je očaj. ne zna objasniti. ak ju pitaju, onda se dere na njih.... :znoj to je veća trauma nego matka :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Dobri andjeo » 20 ruj 2015, 08:49

Imamo li kakvih novosti kad pocinje strajk?
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Cathy » 20 ruj 2015, 09:00

Dobri andjeo je napisao/la:Imamo li kakvih novosti kad pocinje strajk?

Kakav štrajk? :conf
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Ina66 » 20 ruj 2015, 09:15

Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Dobri andjeo » 20 ruj 2015, 13:45

Dakle od petka :roll
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 20 ruj 2015, 15:04

:roll
hebeni izbori i zborne godine :roll
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Barbi » 21 ruj 2015, 08:32

Moj je izostao tri dana iz škole zbog viroze odmah u prvom tjednu škole. Naravno da ga za povraćanje nisam vodila doktoru i naravno da sam mu ja napisala ispričnicu, još prije informacija da se to neće moći. Baš me zanima šta će biti oko toga. :kino
Sad nakon deset dana da idem tražiti ispričnicu liječnika - suludo je.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28729
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Potica » 21 ruj 2015, 09:18

Nama je razrednik rekao da će on i dalje priznavati roditeljske ispričnice i da je njemu samo bitno da ima na pismeno i najkasinije pet dana od dana kad je dijete ponovo krenulo u školu.
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la beammama » 21 ruj 2015, 09:27

Pa kakve veze ima štrajk sa sedmašima i osmašima? Kaj ne štrajkaju samo srednjoškolski?
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la patkica » 21 ruj 2015, 09:42

Štrajkaju 4 sindikata, i radnici koji su vezani uz njih.
Klikni na link tu gore, netko ga jestavio ;)
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Dobri andjeo » 21 ruj 2015, 14:42

Svi strajkaju. Jesu vasi isli kad na izlet u toplice na kupanje ? :roll
konacno imamo roditeljski u srijedu.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Berta » 27 ruj 2015, 21:44

Nasi sedmasi su lani isli u tuhelj na kupanje. Uzivali su ovi koji su isli, al bilo je par cura koje nisu htjele ici na izlet. Doduse, na svaki izlet se nadje nekoliko klinaca koji ne idu
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Dobri andjeo » 27 ruj 2015, 22:47

Pa nezgodno je ssd i sto curice imaju mengu, uvijek neko ima :roll moja ce taman imat kad se izlet planira tak da nis od izleta.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 30 gostiju.