Sada je: 24 lip 2026, 23:07.

Školsko čavrljanje

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Školsko čavrljanje

PostPostao/la nadicab » 14 ruj 2015, 09:39

Naletila sam na ovaj tekst o opremljenosti škole.
Nažalost, kod nas su u manjini i bijele ploče, a kamoli tek pametne ploče. A ako škola i ima pametnu ploču ili je slabo koristi ili nikako jer
Za korištenje pametnih ploča u nastavi potreban je velik angažman profesora koji će priređivati i osmišljavati vođenje nastave. Profesori trebaju istraživati mogućnosti interaktivne nastave preko softvera koji se stalno nadopunjavaju novim opcijama. Možda je u tome i neki razlog zbog kojeg se stanoviti broj profesora protivi implementaciji pametnih ploča u nastavi, čak i u školama koje ih posjeduju.

U našoj (sada bivšoj) OŠ Denisov razred je imao pametnu ploču koja se nažalost koristila samo umjesto bijelog platna za projektor.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Školsko čavrljanje

PostPostao/la Adorabla » 14 ruj 2015, 10:33

moram priznati da su moje obje ceri imale neku nastavu na tim pametnim plocama; mladja strani jezik u skoli stranih jezika, starija neki od predmeta u skoli, i uglavnom i jedna i druga smatraju to sr... :nata samo takvim.
Da bi se pametne ploce mogle koristiti trebali bi svi biti kompletno umrezeni plus trebali bi svi raditi na istim aplikacijama.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Školsko čavrljanje

PostPostao/la Hajdi » 14 ruj 2015, 10:58

Naši imaju u osnovnoj školi. Jako puno ovisi o samom učitelju i edukaciji za rad s tim pločama.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Školsko čavrljanje

PostPostao/la † Volvo » 14 ruj 2015, 11:33

Kod nas je imaju u (mislim samo) matematičkoj učionici. Koliko sam pohvatala, koriste ju. Nisam pitala detalje - još uvijek smatram da su ljudi pametniji od ploča :p (toliko o formulaciji ;) )
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Školsko čavrljanje

PostPostao/la nadicab » 14 ruj 2015, 11:48

a što velite o ovome? http://www.tportal.hr/vijesti/znanost/396104/U-cemu-je-tajna-uspjeha-MIOC-a.html
Kako puno učim sa svojim najmlađim, debelo sam svjesna količine nepotrebnih i lakozaboravljivih podataka koji se moraju naučiti
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Školsko čavrljanje

PostPostao/la Adorabla » 14 ruj 2015, 13:01

Gaal :luv on je baš jedan od onih profesora koji razviju kod djece ljubav prema predmetu
Nemam kaj posebnog reći nego se složiti s njim. Ali sigurno nisi mene pitala za mišljenje :lol

Apsolutno se slažem da sve ovisi o djeci. Što su djeca aktivnija na satu to će profesor morati jednostavno dati više. Međutim isto tako je istina da se često (npr primjer osnovne škole) intelignetna djeca kategoriziraju kao problematična i radi dvoje ili troje takve inteligentnije djece na kraju pati cijeli razred jer se i tu djecu i cijeli razred onda okarakterizira kao "najgore" i "najproblematičnije" a na kraju ispadne da nije u djeci problem nego u profesorima što jedino što žele su prosječna djeca koja ne postavljaju nikakva pitanja i koja svoje mišljenje neće reći na glas.

I stvarno se nadam da će me i druga srednja škola uvjeriti da ima dobrih i zainteresiranih profesora i u drugim školama. Za sada mi se čini da u ovoj drugoj srednjoj školi moja ćer ima cca 6 takvih profesora. Možda nisu baš ko Gaal ali su jako jako dobri. Možda će na kraju biti i bolji od Gaala :nata
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Školsko čavrljanje

PostPostao/la Nana1971 » 14 ruj 2015, 13:39

"naučiti, odgovarati, zaboraviti!" - lijepo i kratko je opisao kako naše škole funkcioniraju :(
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24556
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Školsko čavrljanje

PostPostao/la ivana7997 » 14 ruj 2015, 13:59

:(
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Školsko čavrljanje

PostPostao/la zauvijekmama » 23 ruj 2015, 12:52

zanima me kaj je sa skolom u petak kada pocinje strajk...nastave nema, a da li je dijete obavezno ici u skolu?
i tko bi nam to trebao reci
nama jos nista nitko nije rekao
imate li vi kakvih informacija?
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Školsko čavrljanje

PostPostao/la Adorabla » 23 ruj 2015, 14:32

trebaju doci u skolu jer nece vjerojatno svi profesori strajkati a osim toga mislim da bez obzira na strajk djeca moraju doci na nastavu pa onda eventualno ih posalju doma.
Tak je isto bilo i kad su zadnji puta strajkali. Samo krušlus u satnici :zub
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Školsko čavrljanje

PostPostao/la zauvijekmama » 23 ruj 2015, 16:42

a boravak?
vjerojatno mora biti netko tko ih cuva
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Školsko čavrljanje

PostPostao/la lara72 » 23 ruj 2015, 17:56

Moj klinac kaže da im je rečeno da ne dolaze. Jer ako dodju znači da ne podupiru profesore u štrajku. :roll
lara72
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1435
Pridružen/a: 07 ožu 2003, 17:27
Lokacija: zagreb

Re: Školsko čavrljanje

PostPostao/la zauvijekmama » 23 ruj 2015, 18:00

ma da? to jos nisam cula
:ajme
a jel se nadoknadjuju svi ti dani strajka?
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Školsko čavrljanje

PostPostao/la malamaja » 23 ruj 2015, 20:45

:roll kod nas je u štrajku radio boravak. škola je dužna organizirati da djeca budu zbrinuta sa učiteljem/icom koji nisu u štrajku. kod nas je u petak nastava predmeta profesora koji nisu u štrajku....ovisno o predmetu, satnica se obično nadoknađuje :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Školsko čavrljanje

PostPostao/la Duga » 13 tra 2016, 15:41

Mbot, Croatian Makers Liga

http://croatianmakers.hr/croatian-makers-liga/

Planira li necije dijete sudjelovati u ovom projektu ili je vec prosao radionice? Kakvi su dojmovi?
Moja je upala :joy i prosla je prvu radionicu. Malo reci da je odusevljena :) .
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6959
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Školsko čavrljanje

PostPostao/la Cathy » 13 tra 2016, 17:17

Duga je napisao/la:Mbot, Croatian Makers Liga

http://croatianmakers.hr/croatian-makers-liga/

Planira li necije dijete sudjelovati u ovom projektu ili je vec prosao radionice? Kakvi su dojmovi?
Moja je upala :joy i prosla je prvu radionicu. Malo reci da je odusevljena :) .

Kod nas to nije ponuđeno u školi.:(
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Školsko čavrljanje

PostPostao/la Duga » 13 tra 2016, 17:36

Nije moja curka preko skole upala. Prijavili smo ju ( tvrtki koja je ukljucena u projekt) i upala je. Na toj prijavi samo razred traze kako bi mogli napraviti grupe, iz koje skole je nismo ni naveli i klinci su iz raznih skola na toj radionici.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6959
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Školsko čavrljanje

PostPostao/la Cathy » 13 tra 2016, 18:00

Duga je napisao/la:Nije moja curka preko skole upala. Prijavili smo ju ( tvrtki koja je ukljucena u projekt) i upala je. Na toj prijavi samo razred traze kako bi mogli napraviti grupe, iz koje skole je nismo ni naveli i klinci su iz raznih skola na toj radionici.

A super, mi nismo znali za to.:(
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Školsko čavrljanje

PostPostao/la Duga » 12 svi 2016, 08:20

Meni je moja klinka bila super koliko je zapela da ju, uopće, prijavimo na radionicu i koliko je držala palčeve da upadne. Nikad ne bih rekla da će ju robotika zanimati. Njihova radionica je bila odlično pripremljena, izvrsni mentori, svi zainteresirani i uživljeni, milina je bilo biti dijelom toga svega. Izašli su rezultati prvog natjecanja na nivou Republike Hrvatske i ja sam, malo reći, u šoketi - ona razvalila :luv.
Radionice 2. kola se nastavljaju, mislim da projekt traje do 2017.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6959
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54


Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.