Sada je: 25 lip 2026, 00:35.

Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Ina66 » 23 vel 2016, 17:22

twinki :mah
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la beammama » 23 vel 2016, 18:45

Hej, twinki.
Da znaš da sam te se puno puta sjetila i pitala kaj je s tobom.
Da. klinci narasli, a mi u drugim filmovima. Pubertet pere, ali kad oni izvuku kartu "pubertet" moja karta "klimakterij" je opet jača ;) :lol
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Potica » 23 vel 2016, 18:58

Jao Twinki osjećam se kao vještica jer sam neki dan razmišljala o tebi :kiss
sjetila sam se one prve kave u podrumu Importane Galerije na Iblerovom i kave na Jarunu i baš sam se pitala di si i kako si. :)
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Potica » 23 vel 2016, 19:00

twinkielittlestar je napisao/la::drink Dakle dame, kako ide? Dječurlija nam raste, a mi sve mlađe? :zub

naravno da smo sve mlađe i ljepše. :plavusa :hahaha
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 23 vel 2016, 19:46

:lol da, ponovno smo u pubertetu :p
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Berta » 23 vel 2016, 22:05

Dobrodosla natrag :)
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la twinkielittlestar » 23 vel 2016, 22:11

Ajme što vas je lijepo vidjeti tu :joy Iskreno, ne bih mogla povezati nadimke s licima tak da, ako se ikad negdje sretnemo u Zagrebu, a ja ne prepoznam na prvu, nemojte zamjerit :ajme
Da, naravno da smo mlađe i ljepše i pametnije i seksi sve više i više :zivili
A za one koje zanima, dobro sam, svi smo dobro. Sin raste, a bome i muž u širinu raste :zub Jedino ja fantastična, kako sam već i rekla :kima
Inače, ovo ljeto selimo u Zagreb. U mamuticu. Pa ako ima koja forumašica tamo negdje, kava, pivo... :nata
Avatar
twinkielittlestar
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 112
Pridružen/a: 19 kol 2002, 09:58

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Potica » 23 vel 2016, 22:47

twinkielittlestar je napisao/la:Inače, ovo ljeto selimo u Zagreb. U mamuticu. Pa ako ima koja forumašica tamo negdje, kava, pivo... :nata

nije baš tamo ali dogovorit ćemo se :zivili
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la beammama » 24 vel 2016, 10:00

Potica je napisao/la:
twinkielittlestar je napisao/la:Inače, ovo ljeto selimo u Zagreb. U mamuticu. Pa ako ima koja forumašica tamo negdje, kava, pivo... :nata

nije baš tamo ali dogovorit ćemo se :zivili

Možemo uvijek u Avenue Mall na kavu. Jest da sam totalno na drugom kraju grada, ali dobro mi dođe izgovor da odem u neki drugi trgovački centar osim Garden malla :D
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la twinkielittlestar » 25 vel 2016, 14:30

Aj baš bi bilo zgodno naći se nakon toliko godina :hug Zbilja ne znam dal bi koga prepoznala :hahaha Lako mene i moja 4 kotača zapamtit! :hahaha Imam neke slike s Maksimira al nemam pojma tko je na njima :ajme I moram reći kako sam psovala taj izlet tada jer smo jedva do gore došli. Nikad više! :p
Avatar
twinkielittlestar
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 112
Pridružen/a: 19 kol 2002, 09:58

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 02 ožu 2016, 12:01

ima netko info kad su dani otvorenih vrata srednjih škola u ZG ? ono, okvirno....hvata me nervoza :znoj :lol

odradili neformalnu profesionalnu :mrgreen sad čekamo poziv za službenu. malo smo pametniji nego prije koji dan :lol ali ništ bitno :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Adorabla » 02 ožu 2016, 12:07

počinju ti tek oko 1.5.
Imaš Dodji osmaš na Trgu ili Zrinjevcu kad su sve srednje na jednom mjestu ili pratiš škole koje su ti interesantne kad će objaviti otvorene dane ali za sad ati je to još prerano. Pogledaj kad su bili otvoreni dani prošle godine i onda znaš kad će otprilike biti i ove godine pa onda pratiš svakih cca tjedan dana za tu školu koja te interesira.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 02 ožu 2016, 12:11

tenkju :luv
nadam se da ću do tada preživjeti :lol
mislim, nisam ja problematična nego se probudio interes u juniorki da sazna više :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Adorabla » 02 ožu 2016, 12:15

onda ju lijepo uputi da čita forum.hr školu po školu :nata mislim da je to najbolje da prouči(te) jer tu dobiješ i informacije o profesorima, o ekipi koja ide u tu školu, o smjenama (koja je bolja, koja lošija) o bodovima, o mogućnosti zaposlenja ili studiranja nakon te škole itd...
A imaš i na fejsu svake godine otvorene grupe prvašića koji ciljaju u neku školu a imaš i otvorenu grupu svih osmaša pa oni tamo još razmjenjuju info o školama.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 02 ožu 2016, 12:18

:lol
ma daj. ona će prije pronaći nekoga tko ide u školu koja ju zanima :mrgreen nego ići pručavati forum...već je našla dvoje ljudi u školama koje ju zanimaju. obje škole su otpale :lol
a na fejsu je u svim mogućim grupama ...lakše mi je pobrojati one u kojima nije. iako, više vjeruje osobnom kontaktu i iskustvu ;)
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la MaminMacak » 02 ožu 2016, 12:22

Evo da pozdravim Twinkie jer sam i ja bila u Maksimiru pa masem :mase i veselim se ako se dogovorite za novo druzenje.
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la twinkielittlestar » 02 ožu 2016, 12:55

:joy Uzvraćam pozdrav!
Da sad ne bi totalno skrenuli s teme, moj sedmaš će na jesen u 8. razred krenuti u Travnom, Gustava Krkleca. Ima netko dijete u toj školi pa da mi može reći koju pametnu? :liza Još da je možda generacija pa da će bit zajedno u razredu... Puno bi mi olakšalo :yess
Avatar
twinkielittlestar
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 112
Pridružen/a: 19 kol 2002, 09:58

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Berta » 02 ožu 2016, 18:17

Mmaja polako, izgorit ces do upisa :lol Nasi danas nesto ispunjavali vezano uz upise, a za dva tjedna idu nekud. Tocno takvu informaciju sam dobila, ako ste vi razumjeli mozete i meni pojasniti :lol
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la patkica » 02 ožu 2016, 19:10

:lol
Berta, ako te tješi, kod nas nema ni takvih informacija :lol
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 02 ožu 2016, 21:27

:lol
blagovamse u neznanju :mrgreen ja sam već na iglama :znoj juniorka nije mogla spavati jednu noć...jer smo krivo bodove izračunale :mrgreen aaaaaa, išla je cijeli dan po kući ko da ima pčele u glavi :hahaha vrijedilo je tog jednog boda koji smo krivo izračunale...da ju vidim konačno zabrinutu :nesvist opet je jadna mantrala da neće ići za frizerku :hahaha

berta, ziher za profesionalnu orijentaciju. ima obrazac koji se treba ispuniti...pa onda škola ispunjava ostatak...bit ćeš informirana na vrijeme :lol
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la marelica » 02 ožu 2016, 21:34

napokon sam dočekala da se malo "protrese" tema upisa. i kod nas u školi su nešto ispunjavali za profesionalnu, ali mi je pedagoginja rekla da idu samo oni koji su sa "poteškoćama" . Zanima me idu li svi ili samoo neki kod vas u školama.
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la marelica » 02 ožu 2016, 21:36

danas u slobodnoj je članak da samo mioc u zagrebu ima prijemni ispit iz matematike . druge se škole nisu javile mzos-u i više im se i ne može odobriti održavanje prijemnih za ovu godinu.
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 02 ožu 2016, 21:39

mi idemo pod obavezno :mrgreen i da, idu djeca sa zdravstvenim poteškoćama ali mislim da mogu i ostali ići u smislu pomoći kod odabira škole i usmjeravanja.
treba pitati školu. koliko sam shvatila juniorku kod njih su se mogli prijaviti tko je htio....uz one koji su obavezni.
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la patkica » 02 ožu 2016, 22:37

Slobodna je vec to objavljivala (za Mioc) prije par tjedana, al koliko sam skuzila jesino oni to objavljuju (i ponavljaju), dok nema neke sluzbene potvrde, nije nista sigurno.
Rok za skole je bio u prosincu.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la medo14 » 03 ožu 2016, 08:45

ima netko info kad su dani otvorenih vrata srednjih škola u ZG ? ono, okvirno....hvata me nervoza :znoj :lol
imaš negdje početkom 5. mjeseca na zrinjevcu, budu sve škole, u našoj školi su išli kolektivno s raskom
a imaš i na internet stranicama svake škole obavijest o otvorenim vratima
a imaš i varijantu da škola ne održava te dane otvorenih vrata :mrgreen
baš prošle godine zovem ja u našu ciljanu školu da pitam kad će im biti dani otvorenih vrata
a veli meni teta s druge strane: nama su svaki dan otvorena vrata :lol
pa si ti misli :)
smatrali su da to nema nikakvog smisla :mrgreen

uglavnom, moja cura se dvoumila oko 2 škole i baš mi je dobar savjet bio da će se klinac definitivno odlučiti za školu kad uđe u prostor na te otvorene dane
i kod nas je stvarno tako bilo,
nakon tog dana otvorenih vrata, ona je bila 1000% sigurna da je to to, ta škola je ono što želi :)
hoću reći, da je i njima izbor škole apstraktan, ali kad uđu u prostor nađu nešto što ih privuče, nešto što mi ne bi niti u peti zamislili
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Potica » 03 ožu 2016, 09:02

marelica je napisao/la: Zanima me idu li svi ili samoo neki kod vas u školama.

Kod nas su išli svi, ali već sam pisala da me se to baš i nije dojmilo a i nismo nešto pametniji nakon toga. :dunno
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Mirci » 03 ožu 2016, 09:41

nije sve to isto.
Ovo o cemu prica malamaja je prava prof. orijentacija sa pisanjem testova koja traje oko 2 sata i jos naknadno ukljucuje i intervju sa psihologom i ljecnicki pregled i radi se obavezno za ucenike sa teskocama, ali mogu i drugi - http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10182

onda postoji http://www.cisok.hr/ - centar koji je osnovao HZZ i gdje obicno odu cijeli razredi i vrate se razocarani jer im je racunalo reklo da bi npr. mogli biti grobari :ajme. Tamo koriste ovaj softver http://www.rep.hr/vijesti/zaposljavanje ... aciju/577/ i to je to. Nema testova, nema intervju sa psihologom, nema niceg.
Btw. isprobala sam taj softwer i meni kaze da mi je idealno zanimanje srednjoskolski profesor. Sta reci. :ajme
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 03 ožu 2016, 10:12

mirci :5

naši su isto bili u cisoku. išlo ih je nekolicina...i juniorka. :lol ispala su joj fakultetska zanimanja koja nemaju veze sa srednjom školom, tipa sociolog, scenograf, kostimograf.... :roll
tako da to savjetovanje o karijeri je žalibože tramvajske karte.

ovo drugo je prava prof. orijentacija sa višesatnim testiranjem, a onda razgovorom sa psihologom. na kojem se dobiju rezultati, hm, koji pomognu kod preporuke za izbor daljnjeg školovanja.
ja sam privatno išla još po drugo mišljenje osim ovog iz HZZa jer imam problem :mrgreen :lol u odlučivanju, tj. u izboru škole...što nam je i ovo prvo mišljenje dosta pomoglo. ovo od hzza će biti važno kod upisa....svezajedno će nam nadam se pomoći da napravimo manje loš izbor :mrgreen
i naravno, i jedan odlučujući faktor je sama škola...ono, kad otvore vrata :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Cathy » 03 ožu 2016, 10:39

malamaja je napisao/la:.

ovo drugo je prava prof. orijentacija sa višesatnim testiranjem, a onda razgovorom sa psihologom. na kojem se dobiju rezultati, hm, koji pomognu kod preporuke za izbor daljnjeg školovanja.

Ovo je bitno zbog extra boda koji vrijedi samo za neke škole po njihovoj preporuci.
Npr. bod možeš koristiti smo u jezičnim, matematičkim ili slično. Ne u svim školama.
(Govorim o djeci sa zdrastvenim teškoćama.)
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 03 ožu 2016, 11:41

:dada
tak je cathy
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.