Sada je: 25 lip 2026, 00:16.

Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 27 svi 2016, 10:44

:shock :roll neshvatljivo mi je to. gdje su cijelu godinu ? i to je onda primjer klincima :roll nisam baš na profesorskoj strani uvijek, ali kad pomislim na kakve sve roditelje nailaze bude mi ih fakat žao ....a sigurna sam da se u većini tih slučajeva sve moglo puno prije riješiti, tj. odgovarati, popraviti ocjene, dogovoriti....stvarno ne kužim gdje su roditelji cijelu godinu....valjda su prezaposleni da brinu o školi :roll :angry
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 27 svi 2016, 15:43

A sta ces s roditelljskim za upise kad jos nema sluzbene objave upisa :lol
Mi imamo drugi tjedan.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Dobri andjeo » 27 svi 2016, 22:08

Ja bi zabranila testove zadnjih mj dana :whew imas zavrsit sa testovima 15.5 i gotovo, ko ima sta za ispravit i zadnjih 15 dana da djeci ostane u lijepom sjecanju ko nama nekad a ne u stresu :roll u tom slucaju ne bi bilo ni drame oko ocjena jer bi sve stigli i ne bi bilo potrebe za tako necim . Nisam cula da iko od roditelja zica ocjene u rl osim tu na forumu. Mislim da je to pretjerano i prenapuhano.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 27 svi 2016, 23:23

patkica je napisao/la:A sta ces s roditelljskim za upise kad jos nema sluzbene objave upisa :lol
Mi imamo drugi tjedan.



:mrgreen
http://srednja.hr/Novosti/Upisi-u-srednje/Sluzbeni-raspored-i-stuktura-razreda-za-upis-u-srednje-2016#



DA, ja znam iz svoje bliže okolice barem troje roditelja koji redovito idu u školu krajem godine i žicaju ocjene za svoje klince :roll ali na finjaka :roll neki su si dobri s ravnateljem, pa onda onak malo naprave uslugicu....i tak ti to ide :nata :roll
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Ina66 » 28 svi 2016, 08:54

Dobri andjeo je napisao/la:Ja bi zabranila testove zadnjih mj dana :whew imas zavrsit sa testovima 15.5 i gotovo, ko ima sta za ispravit i zadnjih 15 dana da djeci ostane u lijepom sjecanju ko nama nekad a ne u stresu :roll u tom slucaju ne bi bilo ni drame oko ocjena jer bi sve stigli i ne bi bilo potrebe za tako necim . Nisam cula da iko od roditelja zica ocjene u rl osim tu na forumu. Mislim da je to pretjerano i prenapuhano.

prvi dio potpisujem, ali to je s ovakvim sustavom utopija
što se tiče žicanja ocjena, ima tog koliko hoćeš. ima i škola koje od 1.6. imaju zaštitare na vratima da spriječe ulazak roditeljima
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Berta » 28 svi 2016, 10:13

ima i škola koje od 1.6. imaju zaštitare na vratima da spriječe ulazak roditeljima

:strah ako ima potrebe za tako nečim onda stvarno nije pretjerivanje
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Ina66 » 28 svi 2016, 11:14

nije pretjerivanje, a ono što je meni još žalosnije je što se nastavnike i telefonski uznemirava i prijeti im se :(
i sasvim mi je jasno zašto neki ne žele dati svoj tel. broj roditeljima
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la palunkica » 28 svi 2016, 11:24

ne mogu završiti s testovima do 15.05. Jer je gradivo takvo.

Naši sad npr imaj fiziku pod tehničkim. jer su u totalnom zaostatku s gradivom. I pišu test u srijedu, škola je do petka :whew

A oko zvanja nastavnika, kod nas nitko ne daje broj telefona, i ne znam zašto bi trebao broj telefona. Postoje informacije pa dođeš kad trebaš. Iako, ja do sada nisam bila na informacijama kod nikoga nego samo kod razrednice. Spremala sam se kod profe iz hrvatskog međutim nisam ju ulovila.

I da, zadnja dva tjedna škole kod nas nema informacija.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38150
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Adorabla » 30 svi 2016, 10:45

završiti gradiov 15.5 je bedasto jer škola traje do 10.6. Mislim samo da treba testove i ispitivanja ravnomjerno rasporediti a ne sve nabiti u zadnja dva tjedna nastave.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 30 svi 2016, 10:52

Adorabla je napisao/la:završiti gradiov 15.5 je bedasto jer škola traje do 10.6. Mislim samo da treba testove i ispitivanja ravnomjerno rasporediti a ne sve nabiti u zadnja dva tjedna nastave.


:dada
od slučaja do slučaja....zna se dogoditi mala gužva ako su ocjene na granici, pa malo dodatnog stresa ali ja po vremeniku ispita vidim da su svi raspoređni ok....zapravo roditelji uvijek naprave najveći pičvajz :nata

ja nemam telefon od raske, ali zapravo mi niti ne treba....sve mailom rješavam :mrgreen i pokazalo se dobrom metodom. ak je nešto sporno stavim nekog iz stručnog tima u cc :mrgreen. do nekih stvari nikad ne bih došla da sam zvala telefonom :lol sve pisano, pa ti čitaj ;)
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 30 svi 2016, 10:58

Nama je po vremeniku ovaj tjedan svaki dan pismeni Svaki. Na to se lijepe zaostaci, kojih uvijek ima, npr. moj je bio bolestan prije 2 tjedna kad se pisala biologija. Biologiju imaju blok sat srijedom. Proslu srijedu nije bilo skole zbog uzasno bitnog sportskog dana, tako da sad u srijedu pise dva testa. Predzadnji tjedan skole. Ne vidim zasto tako mora biti.
Da, zato sto tri tjedna prije kraja oni imaju 2 umjesto 5 skolskih dana.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 30 svi 2016, 11:08

:dada :znoj svaki dan je nekaj.
naši su sad u petak odrađivali štrajk :mrgreen nije bilo spajalice.....ali vidim da su manje više u satnici i da će sve završiti u tajmingu :znoj
čak ih nisu niti za dojdi osmaš pustili ranije ili sa zadnjeg sata....
meni se jedino činio stresnim hrvatski :nesvist pisalo se sve od 5.-8. književnost i gramatika :ajme ....
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marelica » 30 svi 2016, 12:27

meni isto nije jasno zašto se morao pisati taj hrv od 5-8. Prije im o tome nitko nije ništa govorio, pa tako nismo ni čuvali udžbenike. :ajme
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 30 svi 2016, 12:31

:lol podrazumijeva se da su to sve naučili :mrgreen ono, pa to je ipak materinji jezik :hahaha ne znam, znam samo da je bilo fakat stresno :znoj još i sad se stresem na pomisao :lol
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Potica » 30 svi 2016, 13:23

malamaja je napisao/la::lol podrazumijeva se da su to sve naučili :mrgreen ono, pa to je ipak materinji jezik :hahaha ne znam, znam samo da je bilo fakat stresno :znoj još i sad se stresem na pomisao :lol

A ja sam sad u stresu jer moj nije ništa spomenuo a bome ni učio nešto više :roll ako je gradivo od 5-8 ne gine mu jedinica. :ajme
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la medo14 » 30 svi 2016, 13:27

moji nisu pisali to sve zajedno od 5. do 8. razreda, tako da Potice ima nade, nije sve tako crno :lol
očito da to oviso o profesoru
no, da ovdje ćemo o upisima koji samo što nisu počeli :)
a tamo na razrednom ćemo o trenutnim problemima i školskim veseljima ;)
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Potica » 30 svi 2016, 13:35

Samo da dodam da roditeljski za upise imamo u petak i tada ćemo dobiti šifre za e-upise.
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 30 svi 2016, 13:40

Mi imamo sutra.
Al kako sam shvatila iz razgovora u skoli, sifre koje dobivaju od skole su one od carneta, s njima e ulogiraju od 2.06. I tamo dobiju sifru za upis.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 30 svi 2016, 13:42

mi ćemo danas :znoj sastančiti spojili nas sa još dva 8. razreda :ajme najbolje dam doma pošalju upute :roll
ja ne znam kaj ćemo mi dobiti. nadam se točne informacije
pa šifru od carneta imamo, to je ona za ednevnik, kaj ne ?
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Potica » 30 svi 2016, 13:46

Mi nemamo e-imenik. :)
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Adorabla » 30 svi 2016, 13:48

Poti nema tito veze s e-imenikom. Mi smo te sifre odnosno usere i passove dobivali u knjiznici od knjiznicarke. Samo pazi na rok da se ulogirate do kada je predvidjeno prvo ulogiravanje.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 30 svi 2016, 13:50

eh da, onda je to to. mi smo u e -sustavu pa pretpostavljam da ćemo dobiti samo oćenarodne upute i termine i rokove :znoj

kakogod. veselim se upisnom šušuru :hahaha :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la medo14 » 30 svi 2016, 14:02

veselim se upisnom šušuru

dobar opis :lol
jedina prednost tog šušura što je sve komotno definirano pa ima za svaki korak pri upisu vremena, barem se meni tako činilo :mrgreen

sifre koje dobivaju od skole su one od carneta, s njima e ulogiraju od 2.06. I tamo dobiju sifru za upis.

tako je kod nas bilo, pa kad se logiraš na mobitel ti pošalju šifru s kojom ulaziš u svoj profil
nadam se da sam dobro zapamtila :mrgreen
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Mala Bornica » 30 svi 2016, 14:06

prosle godine je bila neka fora sa sifrom koja dodje SMSom. carnetovi podaci, ali kod prijave za upise, trebas prvo dobiti dodatnu sifru koju samo jednom upises. ako se dobro sjecam.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 30 svi 2016, 14:10

dobro, s obzirom da imamo neke informatičke pismenosti pretpostavljam da ćemo tu prepreku savladati :mrgreen :znoj kakogod sa znatiželjom očekujem početak nove faze prolaska kroz obrazovni sustav nazvan - upisi :drink :nesvist :lol
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la medo14 » 30 svi 2016, 14:18

kad to unaprijed objašnjavaš djeluje jako komplicirano i nekako imaš mali strah od cijelog tog šušura, sviđa mi se ovaj izraz :lol
ali, kad prođeš jednom taj protokol shvatiš da je sam sistem upisa svjetski i svaka čast onom tko to vodi i organizira :)

istovremeno kad su prošle godine bili upisi u Hrvatskoj, bila sam nekoliko dana u susjednoj nam BiH i tek onda sam shvatila da smo mi u 21. stoljeću a oni kao mi u prošlom stoljeću. Naime, oni su još uvijek po starom kako smo se mi prije upisivali, čekaj u redu, idi na oglasnu ploču pročitati rang listu, ne znaš do kraja koji je bodovni prag i tako, upisi preko reda, kidanje živaca... :znoj
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 30 svi 2016, 14:30

skužila sam da su post festum komentari večine jako jako dobri i da je cijela ta, tj. taj šušur :lol :mrgreen zapravo jedna organizirana radnja i da je sve pod kontrolom :) i to me fakat veseli.

jedino me brine to kaj još nemrem naći svjedodžbu petog i šestog razreda :lol da napravim provjeru kad se upišu ocjene u sustav a i juniorka sliježe ramenima. pojma nemamo gdje su :ajme
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la medo14 » 30 svi 2016, 14:40

jedino me brine to kaj još nemrem naći svjedodžbu petog i šestog razreda

moj savjet je da počenš tražiti :znoj
neke škole pri upisu traže da doneseš svjedodžbe na uvid da se napravi kao neka završna kontrola
ali to zavisi od škole do škole, neke ništa ne traže da doneseš, neke traže samo 7. i 8. razred a naša škola je bome tražila svjedodžbe od 5. do 8. razreda ;)
to sama škola na svojim stranicama objavi što treba donijeti na sam upis
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 30 svi 2016, 17:20

bez obzira kaj je sve upisano i elektronski ? :shock ja sam mislila potražiti zbog kontrole upisa u ocjena maticu jer e dnevnik imamo od 7. razreda....aaaaa još papire nositi :lol no, fakat moram napraviti pospremanje :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la medo14 » 30 svi 2016, 18:57

http://www.prva.hr/info/upisi-u-prvu-gi ... 52016.html

evo ti link na jednu gimnaziju sa popisom sto treba za upis donijeti
ponavljam, nije tako za sve skole
pogledaj sto pise za proslogodisnji upis u tvojoj ciljanoj skoli
a usput napravis i generalku doma, uvijek dobro dode :lol
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.