Sada je: 25 lip 2026, 04:35.

Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Adorabla » 30 lip 2016, 21:20

Ja sam provjerila u skoli cim smo potpisali prijavnicu. Ali i ostali klinci su isli sami. Tak da drzim fige :)
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Berta » 30 lip 2016, 21:22

Pa krenite u ponedjeljak nakon sto predate upisnice, hebiga moras to odraditi. Ili nazovi skole i pitaj mozes li nekome tko nije ni dijete ni roditelj dati papire da to napravi za vas
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Mirci » 30 lip 2016, 22:01

A ja sam svoga sama upisivala jer je on već bio na moru.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 30 lip 2016, 23:50

Ne bi isli prije 8. Pitaj u skoli dal moze netko drugi donjeti papire na upis, i precizno sta sve treba, ako kazu da moze, nadji nekog kome vjerujes i ostavi sve kod te osobe.
Izgubit mozes dva dana, nije tak strasno kontkedan ;) al ak ne treba, odete ranije.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marelica » 01 srp 2016, 08:14

prijavnicu ispisuju s upisi.hr i nose u osnovnu školu. A upisnicu 11. u srednju školu. Gdje dobiju upisnicu?
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la TiFilMama » 01 srp 2016, 08:17

ima li netko tko je bio u Miocu na prijemnom?

gledam na njihovim stranicama da prijemni nosi 5 bodova.
jesam ja to dobro skuzila???
Avatar
TiFilMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1170
Pridružen/a: 10 srp 2002, 10:16

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marelica » 01 srp 2016, 08:19

TiFilMama je napisao/la:ima li netko tko je bio u Miocu na prijemnom?

gledam na njihovim stranicama da prijemni nosi 5 bodova.
jesam ja to dobro skuzila???

je, jučer je bio. nekima jako lagan, a nekima težak
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la TiFilMama » 01 srp 2016, 08:20

a koliko zadataka je bilo?
je li bilo dosta vremena?

gradivo od 5-8. razreda?
Avatar
TiFilMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1170
Pridružen/a: 10 srp 2002, 10:16

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marsovka » 01 srp 2016, 08:42

Gradivo 5-8 razreda, 20 pitanja, svako pitanje nosi 0,25 bodova.
Avatar
marsovka
celebrity
 
Postovi: 15920
Pridružen/a: 24 sij 2003, 14:14
Lokacija: ZG

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marelica » 01 srp 2016, 08:44

sat vremena
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 01 srp 2016, 09:03

Mojim insajderima je bio lagan, i zavrsili su prije vremena.
Bilo ih je 600 na popisu :lol
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Berta » 01 srp 2016, 09:30

upisnicu sam printaš iz sistema nakon objave ljestvice ako sam dobro shvatila. Dakle ne prije 11.7. kad objave konačnu ljestvicu. Po tome JiA trebala bi ostaviti i šifre od klinaca tome nekome tko bi ti to isprintao da može odnijeti u škole
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la † Sanika » 01 srp 2016, 10:47

Krumpirić je napisao/la:
Sanika je napisao/la:
Dobri andjeo je napisao/la:Pa ja se cudim daje najveca navala na matematicke :dunno pa kajsu tolika djeca lumeni za matematiku :dunno
Ja sam uvijek mislila da je vise deustvenjaka i onih kojima neide matematika a ispada da jusvi rasturaju , osim mojih naravno :lol


Nije ti to isključivo zbog matematike, već i zbog informatike. Jedino te škole imaju informatiku u sva 4 razreda.
Moja bi npr. školu s informatikom ali bez matematike, a da ne spominjem fiziku :lol


Pa sigurno matematička gimnazija onda nije pravi odabir, a ni studij računarstva. A informatologija je društvena znanost.
Mislim, ne za tvoju, ne znam dijete, možda se samo radi nedostatku ljubavi, ne nedostatku znanja :), nego za nekog ko ne voli i nije za matematiku i fiziku.

Ja mislim da to nije radi informatike, nego jer je to "najbolja" škola, pa onda hoće tamo jer su 5.0.
Puno djece (i roditelja) tako.

Kasnije prirodoslovni i tehnički fakulteti jako loše prolaze, pola djece odustaje. Sve je to na krivim nogama.


Krumpi, a ne znam, gledam to iz naše perspektive. Paula jako voli informatiku ali ne i matematiku i fiziku, iako i to jako dobro kuži i ima sve 5.
I što sad, koje škole gledati? Ne postoji škola kod nas koja ima samo informatiku naglašenu. Informatika je naglašena samo u školama poput MIOC-a i V gimnazije. A u njima je bome naglašena i matematika i fizika.
Mi smo ih razmatrali iz tog razloga koji sam navela ..
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la † Sanika » 01 srp 2016, 10:51

A za MIOC zbilja ne znam, tak je taj profesor rekao, još sam to 300 ponovila na glas kao jel sam dobro čula :dunno
Koliko ih je na kraju uopće pisalo prijemni?
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Adorabla » 01 srp 2016, 11:23

marelica je napisao/la:prijavnicu ispisuju s upisi.hr i nose u osnovnu školu. A upisnicu 11. u srednju školu. Gdje dobiju upisnicu?

Upisnicu printas sam dan prije upisa u srednju. Prijavnicu printa osnovna skola. Kad potpisete prijavnicu razrednik potvrdi upis u srednju i onda iz sistema printate upisnicu.
Tako je bklo prosle godine
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Adorabla » 01 srp 2016, 11:32

Sanika je napisao/la:
Krumpirić je napisao/la:
Sanika je napisao/la:
Nije ti to isključivo zbog matematike, već i zbog informatike. Jedino te škole imaju informatiku u sva 4 razreda.
Moja bi npr. školu s informatikom ali bez matematike, a da ne spominjem fiziku :lol


Pa sigurno matematička gimnazija onda nije pravi odabir, a ni studij računarstva. A informatologija je društvena znanost.
Mislim, ne za tvoju, ne znam dijete, možda se samo radi nedostatku ljubavi, ne nedostatku znanja :), nego za nekog ko ne voli i nije za matematiku i fiziku.

Ja mislim da to nije radi informatike, nego jer je to "najbolja" škola, pa onda hoće tamo jer su 5.0.
Puno djece (i roditelja) tako.

Kasnije prirodoslovni i tehnički fakulteti jako loše prolaze, pola djece odustaje. Sve je to na krivim nogama.


Krumpi, a ne znam, gledam to iz naše perspektive. Paula jako voli informatiku ali ne i matematiku i fiziku, iako i to jako dobro kuži i ima sve 5.
I što sad, koje škole gledati? Ne postoji škola kod nas koja ima samo informatiku naglašenu. Informatika je naglašena samo u školama poput MIOC-a i V gimnazije. A u njima je bome naglašena i matematika i fizika.
Mi smo ih razmatrali iz tog razloga koji sam navela ..

Ne gledas kaj voli ili ne voli nego za sta ima zicu. Za matematiku i fiziku treba matem.inteligencija za informatiku i kemiju apstraktna a za fiziku oboje. Ako ima izrazenu apstraktnu vrlo je vjerojatno da ce kroz srednju razviti i matemat. Tako da u tom dlucaju je matemat nsjbolji izbor.
Ako ima samo apstraktnu npr i vizualnu onda je opca bolja solucija. Mozes se raspitati koja opca ima u izbornim predmetima informatiku.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 01 srp 2016, 11:51

Vidjet ce se kad izadju rezultati, 600. (Tocno taj broj) je bilo na popisu za prijemni, a koliko ih se nije pojavilo, ne zna se jos, al vjerojatno malo.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la viki » 01 srp 2016, 12:19

- kaj još treba za upis, svjedodžbe, domovnica i rodni list? Jel moraju biti novijeg datuma?
Avatar
viki
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2490
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:11

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la lastavica » 01 srp 2016, 12:20

Sanika je napisao/la:
Krumpirić je napisao/la:
Sanika je napisao/la:Nije ti to isključivo zbog matematike, već i zbog informatike. Jedino te škole imaju informatiku u sva 4 razreda.
Moja bi npr. školu s informatikom ali bez matematike, a da ne spominjem fiziku :lol


Pa sigurno matematička gimnazija onda nije pravi odabir, a ni studij računarstva. A informatologija je društvena znanost.
Mislim, ne za tvoju, ne znam dijete, možda se samo radi nedostatku ljubavi, ne nedostatku znanja :), nego za nekog ko ne voli i nije za matematiku i fiziku.

Ja mislim da to nije radi informatike, nego jer je to "najbolja" škola, pa onda hoće tamo jer su 5.0.
Puno djece (i roditelja) tako.

Kasnije prirodoslovni i tehnički fakulteti jako loše prolaze, pola djece odustaje. Sve je to na krivim nogama.


Krumpi, a ne znam, gledam to iz naše perspektive. Paula jako voli informatiku ali ne i matematiku i fiziku, iako i to jako dobro kuži i ima sve 5.
I što sad, koje škole gledati? Ne postoji škola kod nas koja ima samo informatiku naglašenu. Informatika je naglašena samo u školama poput MIOC-a i V gimnazije. A u njima je bome naglašena i matematika i fizika.
Mi smo ih razmatrali iz tog razloga koji sam navela ..

da pitanje je da li ima nešto drugo za nju.
Moja voli sve te prirodne predmete.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Cathy » 01 srp 2016, 12:57

2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Mirci » 01 srp 2016, 13:13

viki je napisao/la:- kaj još treba za upis, svjedodžbe, domovnica i rodni list? Jel moraju biti novijeg datuma?


ne, nikakva ni domovnica ni rodni list :D

na stranicama svake srednje škole tj. u natječaju za upis učenika te srednje škole vam točno piše što traže za upis - obavezno upisnica, za neke samo svjedodžba 8. razreda, a neke traže i 7., za strukovne škole mora biti priložena i lječnička potvrda, te dokumenti na osnovu kojih se je dobivalo dodatne bodove ako ih je bilo.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Mirci » 01 srp 2016, 13:18

ipak se moram ispraviti - na stranicama jedne od gimanzija sad sam vidjela da traže i rodni list :lol

tako da - odite na stranice škole u koji ce vam se upisati dijete i tamo točno pročitajte što piše što trebate donijeti za tu školu i točno vrijeme upisa (jako važno jer nemaju sve škole upise u isto vrijeme ;))
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 01 srp 2016, 13:19

J. ima 4.5 boda. Za jednu gresku je odmah znao cim je izasao, druga mu se potkrala. Frend mu ima 5 bodova, to sam posebno sretna jer je razrednica tog malog tvrdila da nije za matematicku, a zena predaje hrvatski. Samo ih 30 tak ima 5 bodova.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 01 srp 2016, 13:27

Znaci, bit ce nekih 84,25 granica...
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 01 srp 2016, 13:27

Cestitam J. Al on je vec jucer znao da prolazi. :)
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 01 srp 2016, 13:33

Jel to tebi rekao da prolazi? meni se nije usudio :lol Iako je jučer već u mislima osnivao tamo košarkaški klub :lol

Teško je reći koja će biti granica jer s 80 bodova si tek 92 po bodovima. :ajme Puno je djece i između 79 i 79,99 bodova.

Nisam brojala po listi rezultata, ali dojam je da je tu puno manje izašlo od 600 djece koja su prijavila prijemni, baš idem odokativno prebrojati.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la lastavica » 01 srp 2016, 13:38

37 ih je s 5,00
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la lastavica » 01 srp 2016, 13:40

ne moraš brojati, 338 ih se prijavilo. Konvertirala sam u excel, pa mogu izvlačiti statistike ;)
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la lastavica » 01 srp 2016, 13:43

bravo J. :)
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 01 srp 2016, 13:45

Je, bome je :lol Skorpi
Rekao mi je odmah za tu jednu gresku, i da ce upisat mioc ;)
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.