Sada je: 25 lip 2026, 03:14.

Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 01 srp 2016, 18:30

palunkica je napisao/la:Po mom mišljenju taj prijemni nosi puno premalo bodova.

A mene užasava količina onih koji imaju 1 i 2 boda. Jer su to sve bili superodlikaši.

Inače i nije bila takva navala, 200 i nešto ih primaju bilo ih je 300, to je 1,5 na jedno mjesto


To jos ne znamo jesu li bas ti superodlikasi. Test su pisali svi s rasponom bodova od 83 pa do 75. Koji su od njih lose odnosno dobro napisali cemo tek vidjeti.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Krumpirić » 01 srp 2016, 18:47

skorpionka je napisao/la:
To jos ne znamo jesu li bas ti superodlikasi. Test su pisali svi s rasponom bodova od 83 pa do 75. Koji su od njih lose odnosno dobro napisali cemo tek vidjeti.

bojim se da će ovo bit baš očekivano van izravne relacije s ocjenama
tj mislim da su oni koji su pristupili prijemnom, a nemaju 80, zapravo dobri matematičari koji su se nadali da će znanjem iz specifičnog predmeta prestići 5.0

ili su samo nadobudni :nata

ali mislim da bi prvih moglo biti više
zanimljivo :)
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 01 srp 2016, 19:01

Vidjet cemo to vrlo brzo. Iz J razreda su njih troje relativno dobro napisali, 4.75, 4.5 i 4.25.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 01 srp 2016, 21:22

Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 01 srp 2016, 21:28

I ovaj koji je pisao clanak ima problem s prebrzim donosenjem zakljucaka. Nisu svi "superodlikasi" koji su izasli na prijemni.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Berta » 01 srp 2016, 21:32

Skorpi iz J razreda troje islo na prijemni u mioc? Iz razreda mog J. nitko. Tocnije, navodno nitko iz generacije (3 razreda)
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 01 srp 2016, 21:48

nekako mi se nameće zaključak da su za sve su krivi profesori...i ak se upišeš i ak se ne upišeš :roll

kod nas je iz razreda cura imala izravan upis, mislim da ih je još dvoje išlo na prijemni ....ne znam još rezultate :mrgreen komentar je bio da je bilo ok
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 01 srp 2016, 21:55

Berta je napisao/la:Skorpi iz J razreda troje islo na prijemni u mioc? Iz razreda mog J. nitko. Tocnije, navodno nitko iz generacije (3 razreda)


Cetiri, za jednog decka ne znam kako je napisao prijemni.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 01 srp 2016, 21:59

Iz naseg razreda su 2 izravna upisa bila, i jos 4 ih je islo na prijemni.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marelica » 03 srp 2016, 11:09

od 6.07 je početak ispisa prijavnica. Na prvom odabiru smo ispod crte par mjesta. Jel bolje odmah 06. otići u školu obaviti prijavu za drugi odabir ili čekati do 08. Jel se ljestvice mjeenjaju nakon 6.07.?
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 03 srp 2016, 11:33

Ne diraj prioritete, ako ne prodje u prvi izbor, automatski ce biti u drugom. A nakon zakljucavanja mi ne mozemo mijenjati, ali sitne izmjene se mogu dogoditi, pomaknut se crta. Al ak si makla to s prvog prioriteta, ne mozes vise vracati nakon 6.7.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 03 srp 2016, 11:34

Prijavnice koje potpisujemo su nasa potvrda da nam je ta lista prioriteta takva kakva je. Nema skola nista s tim.
Dezim fige.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marelica » 03 srp 2016, 11:37

zaključivanje odabira odabranih programa. - tak se zove taj period od 06-08.7.
e, veli da treba otići u oš. Jel se onda odabire ova srednja u koju smo upali ili ne?
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 03 srp 2016, 11:45

Ovak. 6.7. Se zakljucava lista. Nakon toga 7-8.7 ides u skolu potpisat prijavnicu, sto je zapravo isprintana iz sustava tvoja lista prioriteta. Potvrdjujes da ti je takav redoslijed, i da zelis upis u prvu mogucu skolu na tvojoj listi. To je najcesce ona u koju ulazis vec 6.7. ALI za one granicne je bitno znati da nakon sto se lista zakljuca, do upisa postoji jos preslagivanje po sistemu, i moguci su pomaci. Na te pomake ne mozes vise utjecati, osim na nacin da ostavis prioritete onako kako ZELIS. Nevitno je dal ulazis u prvi prioritet, sustav ce te ionako rasporediti u drugi po redu.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marelica » 03 srp 2016, 11:49

a, ja sam mislila da već 06 . treba otići u osnovnu i obavjestiti ih koju ćeš srednju... :ajme
a na putu sam drugi tjedan pa me frka da će nešto zeznut
ok. lista odabira se potvrđuje, pa se onda čeka 11.07? i ide se direktno u srednju u koju je upao?
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 03 srp 2016, 11:53

Nista nema osnovna s tvojim odabirom, osim sto moraju pratiti da netko ne zezne. I isprinta tu prijavnicu iz sustava sirekt, na kojem su vase skole.
Pazi da je 6.7. Redom poslozeno kakvi su vam prioriteti, nakon 6.7. NEMA vise kalkuliranja i mijenjanja i ja bi ovoono. U prvu mogucu gledano od 1 do 6. Upada.
11. Printate upisnicu i nosite u skolu.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marelica » 03 srp 2016, 11:55

11. nosimo u školu srednju ?
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 03 srp 2016, 11:56

Da. Skup s dokumentima koje skola trazi. Pise na stranicama skola sta koja trazi.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marelica » 03 srp 2016, 12:01

puno puno hvala
čula sam ja to sve već 100 puta, ali kad ti upisi ovako dugo traju ja stvarno zaboravim pa se svaki put prije nekog važnijeg datuma moram podsjetiti. :)
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Berta » 03 srp 2016, 13:42

Super ti je patka napisala i za prijavnicu i za upisnicu, kad zaboravis samo se vrati na ova dva njezina posta :)
Patka sjedni 5, slijedece godine mozes i naplacivati instrukcije kako upisati dijete :D
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 03 srp 2016, 13:44

Vodic kro upise powered by Patka :nata
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 03 srp 2016, 13:47

Ček prvo da upišem svoje :lol
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Nanoibeba » 05 srp 2016, 10:21

Ima netko ideju kad će zbrojiti bodove u MIOCu i upisati ih u sustav?
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 05 srp 2016, 10:56

Upisani su. Liste se preslaguju brzinom munje.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Nanoibeba » 05 srp 2016, 11:03

patkica je napisao/la:Upisani su. Liste se preslaguju brzinom munje.

hvala,
vidi se da nemam šifru :)
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 05 srp 2016, 11:47

Živa žalost je da se sa 79.85 ne možeš upisati u VIII, a u MIOC možeš ako si dobro napisao prijemni sa npr 79.58. Zbilja mi je žao djece koja će osjetiti prelijevanje "viška", a nisu u prilici biti stavljeni u ravnopravan položaj s ostalima po znanju.

VIII prag na 79.86, II 78.92, V 78.92. Mislim da i njihovi ravnatelji moraju razmisliti o prijemnom.
Ne znam kako se odrazilo na Prelog.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Nanoibeba » 05 srp 2016, 11:59

kak nemam šifru - koliko uopće ima zadnji primljeni u MIOC?
I vide li se odnos ocjene - prijemni?

Uglavnom ,mislim da su samo zakomplicirali s tim prijemnim
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 05 srp 2016, 12:05

Ma nisu zakomplicirali. Čak je i premali utjecaj prijemnog u odnosu na ocjene, zanemariv zapravo.

Ne moraju više upisivati odjeljenja viška. Sad mogu granicu povući na 218 primljenih, jer nema više puno djece s istim brojem bodova.

Dobila su priliku i djeca s manje od 80 bodova i dio njih se upisao. Zbog te djece mi je zbilja drago. Stavljeni su u priliku da pokažu koliko zanju, svi pod istim uvjetima.

Nije trebalo više od 3.50 boda uz 80 bodova iz škole i ja mislim da je to čak prilično labav kriterij, po mom mišljenju. Barem je trenutno takva lista.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Nanoibeba » 05 srp 2016, 12:08

da, i mani je drago da su upali ovi sa 79, nešto bodova.

Znači ipak mi je mali dobru granicu rekao 83,5?

I ja sam mislila da će biti viša
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 05 srp 2016, 12:10

Nanoibeba je napisao/la:kak nemam šifru - koliko uopće ima zadnji primljeni u MIOC?
I vide li se odnos ocjene - prijemni?

Uglavnom ,mislim da su samo zakomplicirali s tim prijemnim


Vidi se i taj odnos. Ima svega, primjeri u oba smjera, korelira i obrnuto korelira.

Zadnji primljeni ima 83.50 bodova. 3.50 boda na testu je 70% riješenog testa. Ja sam recimo onako odokativno očekivala da nećeš moći biti unutra bez 4.00 na testu uz 80 iz škole. A dosta je niže od toga.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 47 gostiju.